• şeffaf olmazsanız bu yaptırımlara mahkum olursunuz.
  • serum niyetine saydiklarini gosteren aciklamaya ait olan karar.
  • tabipler birliğine yalancı diye racon kesen bir şahıs vardı noldu ona şimdi? almanya da mı yalancı *
  • bahçeli'yi almanya'ya almamak için verilmiş karardır. adamlar zeki.
  • vay şerefsizler vay. havaalanlarımız, yollarımız, ihalarımız, sihalarımız yetmedi şimdi de aşımızı kıskanmaya başlamışlar. hiç boşuna uğraşmayın, size aşı satmayacak bu millet. ha siz yine de biontech satmaya devam edin bize. torpilli ve yandaş tayfanın yerli aşıya güvenmediğinden değil ama, sadece kıyas amaçlı canım.
  • bariz kıskançlıktır.

edit: ulan aktroll değilim normal trollüm ben. ciddiye almayın ironi yaptım mk.
  • biontech lobisinin işidir o. uçan arabamızı da kıskanıyorlar zaten o da mercedes lobisinin işi.
  • adamlar canlarını sokakta bulmadılar sonuçta kumar oynanacak bir durum değil bu
  • bu karardan beyni normal çalışan bir dünya vatandaşı, "daha şeffaf ve açık olunması gerekiyor" sonucuna ulaşacakken beyin ölümü gerçekleşmiş yandaşlar için, "almanya bizi kıskanıyor, dünya bize düşman" sonucu çıkacaktır.
  • ölüm oranı binde 4 olan virüs için bütün dünyanın 2 senedir abuk subuk kapanmalara gitmesinde, insanlara yapılan aşı dayatmasında, pandemi bahanesiyle ülkelerin kendi içlerinde ve uluslararası alanda yaptığı faşizan uygulamalarda, aşı olan gencecik sporcuların kalp krizi geçirmesinde, pandemi ile ilgili ana akım medyanın haberleri dışındaki haber ve bilgilerin paylaşımının sansürlenmesinde, 2 doz aşı olanlara bok püsür vavryantı bahanesi ile 29. doz hatırlatma aşısı yapılmasında, küçüçük çocukların aşıda zorunlu denek olarak kullanılmasında, ifinim aşı sizi korur ama yine hasta olursunuz hafif atlatırsınız aslında aşı olmasaydınız da zitin hafif atlatacaksınız demelerinde, aşı beni koruyor ama aşısızlar yine ağzında yemlik olan at gibi maskeyle gezmeli dayatmasında, bunların hiçbirinde hiçbir sıkıntı yok, almanya turkovac'ı kabul etmeyince ihihihi türk malı aşı isşte noolcak.

pfizer daha çok arpa istiyodur kardeş. git hemen özel hastaneden 20 doz biontek hatırlatma aşısı ol. yanında 10 tane de bi pozitif bi negatif çıkan pcr testinden yaptır gitmişken.
hesabın var mı? giriş yap