• isaac promise'in nando muslera'nın her iki bacağına basıp sonra da cris'e vurması sonucu kırmızı kart gördüğü maç. bu arada öğrendik ki top eğer "ortada" (ne demekse) ise rakibin ayağına basmak serbestmiş. allasen bir maçta top her zaman ortadadır hele hele bugünlerde oynanan pas ve hız temelli oyunda.
  • galatasaray iyi oynayıp yendi. yalnız bunu söylemek o kadar zormuş ki golleri teker teker kendine göre yorumlayıp başarıya gölge düşürmek isteyenler var aramızda. mesela 3. golde burak'ın güzel golüne mazeret bulamayınca, ondan önceki yapılan bariz faule bok atılır. yetmediyse kalecinin tutamadığı topa bok atabilirsiniz. hızını alamadıysanız rakibin yaptığı hatayı affetmeyen takıma bok atarsınız mesela. bok çok nasıl olsa.
  • umut bulut'un ilk yarıda elmander'in sakatlık geçirdiği pozisyonda abdest almaya başlayıp, sonra nerede olduğunun farkına varıp bıraktığı maç olmuştur. adam yüzünü yıkadı, ağzını çalkaladı, burnunu sildi, tam kulakları meshediyordu, kendine geldi.
    kulak-burun-boğaz sırası için lütfen başka bir yazara gidiniz.
  • burak'in sevenlerine kapagin kralini taktigi mac :) ulan su baslikta fblisi besiktaslisi antalyalisi ne sikis dondurdunuz arkadas. heralde klavyeler yapis yapis o yuzden yazamiyorsunuz simdi de :)
  • burak yılmaz'ın ağlak rakip takım taraftarlarına selam çaktığı maç. hırsız burak, antalya kalecisinin hayallerini çaldın.
  • isaac'in yaptığı kurnazlık(!) yakalanıp cezalandırıldığı için sağa sola saldırdığı maç. kötü niyetle rakibin bacağını çiğnemeyen bir oyuncu öyle agresif davranmaz, şaşkınlık içinde olurdu. adam resmen niyeti anlaşılınca köpürdü. adımını birazcık kısa ya da uzun atsa çime basacakken ne hikmetse tam muslera'nın kaval kemiğine denk getirdi. böyle yanlışlık olmaz, düpedüz kasıtlı.
  • son gelen golden sonra burak ve amrabat arasında yaşanan diyalogun sebebini anlayamadığım maç. burak açık açık ayar verdi adama, amrabat da efendi efendi uzaklaştı. la burak artist misin naptı çocuk la sana...

edit: sanırım benim topuma neden koşuyorsun diye kızdı burak ama fazla bir reaksiyon gösterdi. gol olmuş bir ataktan sonra bu kadar uzatılmaz bir mevzu amk.
  • maçtan önce antalya bize ters geliyor, milli maclar sonrası lige dönüşte sorun yasıyoruz, mancester maci oncesi konsantrasyon sorunu yaşanabilir türü puan kaybını haklı gösterebilecek nedenler vardı ama beklenmedik kolaylıkta bir mac oldu. amrabat'in ayak seslerini önceki maclarda ve hazırlık maclarında duyuyorduk, patlaması bu maca nasip oldu. adamda allah vergisi bir yetenek var, cabukluguna mücadele gücünü de eklerse izlerken tadından yenmeyecek bir futbolcu olacak, daha mükemmel maclarını izleyeceğiz.
    umut bulut'un gol atmasına sevindim, bu adamın mücadelesinin, isteğinin golle ödüllendirilirmesi gerek, moral motivasyonuyla istim ustunde..

gelelim burak yılmaz'a güzel kardesim oynuyorsun gol atıyorsun ama su iticiligini birak, su hep bana hep beni birak. tamam golcusun "golcüler bencil olur " sözünü abartmamak gerekir. amrabat sana bir seyler söylüyor katılırsın katılmazsın, o eller kollar hareketler milletin önünde takim arkadasinı ezme tavırları olmaz olmamalı, hele grande'nin olduğu yerde bu tür tavırlar sıkıntı olur. bugün isler iyi gol atmisin, takim farklı kazanmış ama papaz her zaman pilav yemez sıkıntılı zamanlarda takım arkadaslarından dostluk anlamında sıkıntı yasarsın!

yekta form tutmaya başladı, yuzde yuzluk bir golde kaçırdı. bu sene bende varım diyor (!)
    mac icin hazırlık maci tadında geçtiğini söyleyebiliriz, mancester maci skor yönünden uc puan alınması moral acıdan iyi oldu.
    cris icin bu maçta da kendisine is düşmediğinden pek bir şey diyemiyecegim, insallah mancester macinda tecrubesini konusturur.
  • o değil de, galatasaray gerçekten formda ve çok iyi 3 tane forvete sahip olduğunu gösteriyor. hepsi birbirinden iyi ve güzel goller atıyor. allah korusun biri sakatlansa bile sorun olmaz. trabzonda ara sıra görüyordum, estonya maçında gördüm ve bu maçta da gördük ki burak yılmaz kaleye uzak yerlerde, selçuk inan ceza sahası civarında frikik kullanması gereken isimler. hamit altıntop zaten frikik ustası sayılmaz, oyun içinde uzaktan golleri olan futbolcu. o yüzden inşallah sorun çıkarmaz.
  • su anda tek dilegimin bu maci daha fazla sakat vermeden atlatmamiz oldugu mactir. antalyaspor sanki manchester'in kiralik katili gibi oynuyor bu macta, adamlar futbol adina birsey yapmadi su ana kadar ama bol bol tekme atti.

biraz once de aydin'a yapilan bariz kirmizi kartlik hareket kart bile verilmeden gecistirildi, bunu akabinde ise cris'e sacma sapan bir sari kart verildi. hakem antalyaspor'lular sadece kendine itiraz ettiginde kart gosteriyor, bir de muslera'ya yapilan hareketi o bile gormezden gelemedi.

fatih terim'in yerinde olsam selcuk ve amrabat gibi topla cok oynayan ve manchester macinda onemli rol oynayacak oyunculari oyundan alirim. antalyaspor'un bu sezon hic bir macini izlemedim ve 3. siradalar su anda ancak bugun oynadiklari oyunu gorunce bulent uygun'u teknik direktor yapan elazigspor ile birlikte insallah kume duserler dedigim ikinci takim oldu.
hesabın var mı? giriş yap