• 22 ağustos 2011 internetin filtrelenmesi hadisesi neticesinde, ortak bir platformda birleşecek internet oluşumlarının da desteği ile gerçekleşecek olan yürüyüş.

  etkinlik zaman ve yer bilgilerinin en guncel hali icin asagidaki facebook etkinligini referans aliniz:

  http://www.facebook.com/…nt.php?eid=152334771499561

  not: entry'sini futursuzca editlememe ses etmeyen huseyin sevki topuz'a tesekkurler --ssg.

  not 2: üzerinden üç yıl geçmiş olmasına rağmen, internet sansürüne karşı yapılmış en ses getirici eylem olması gurur verici. ancak etkisinin de aynı oranda düşük olması üzücü. --huseyin sevki topuz.
 • iki elim kanda olsa katılacağımdır.
 • sadece taksim'de değil, tüm illerde yapılması gereken yürüyüş. ancak, açıkça söylemek gerekirse, sloganı da yanlış buluyorum. sadece sansüre karşı yürümek, bizi ancak tepki veren konumunda tutar, bir yönetmeliğin geri çekilmesi bize hiçbir şey kazandırmaz, üç ay sonra yeni bir yönetmelik gelir.
  vurgulanması gereken özgürlük olmalı, özgürlüğümüzü ve özgürlüğümüzü kısıtlamayı kendine görev olarak gören btk'nın yönetiminin ve yapısının tümüyle değiştirilmesini istemeliyiz. bunun için de, katılan tüm organizasyonların bir arada sundukları bir öneri ortaya koymalı ve bu hedefe ulaşılana kadar geri çekilmemeyi bilmeliyiz.
  yoksa, biz sansüre karşıyız, ama siyaset yapmıyoruz demekle olmuyor bu işler.
 • iple çektiğim gün. tanıdığım tanımadığım herkese ulaşmak için elimden geleni yapıyorum. internete giren herkesin gelmesi gerek.
 • darısı ankara'nın başına diyerek desteklediğim etkinlik. bu tepkisizlikle ve sinmişlikle sonumuz suriye'ninkinden beter olacak.
 • sözlüklerin mutlak katılımı gerekmektedir. ekşisözlük, incisözlük, galatasaraysözlük, itüsözlük ve uludağsözlük'ün katılımı zorunludur. bianet, bobiler vs. gibi kuruluşların da desteği mutlaka gereklidir. tam süper lig'in son maçlarının oynanacağı gün yürüyüşün yapılacak olması katılımı düşürebilir ama kaybedecek vakit yok.
 • 3-4 arkadaşım ve sevgilimle beraber avazımız çıkana kadar bağırmak için orada olacağım eylem.
 • ülke çapında olması, milyonlarca insanın katılımının sağlanması ve sadece tek bir günle sınırlı olmaması gereken eylem.

  edit: izmir'de katılacağım eylemdir.
 • aynı gün hem kpds sınavı olması hem de ligin son haftası olması nedeniyle kesinlikle bir sonraki haftaya alınması gereken yürüyüştür. hee bize ne kpds'den bize ne ligin son haftasından diyebilirsiniz ama medya demez. 20 bin doktorun katıldığı çok ses tek yürek mitingini bile sadece medyatik biri vurulduğu için bir çok haber bülteni iki dakika bile üstünde durmazken hem kpds'nin hem ligin son haftasının olduğu 22 mayıs günü için kesinlikle tarih değiştirilmeli ve çok daha iyi organize olunmalıdır.

  ayrıca daha da ötesi bu yürüyüş ne zaman olursa olsun yetkililere gerekirse o yetkiyi götüne sokarlar dediğimizi göstermemiz lazım. artık ekşisözlük mü sponsor olur okan bayülgen mi olur parti gençlik kolları mı olur bilmem, umursamam da fakat tüm şehirlerden otobüs kaldırılmalı ve bir çok şehirde değil bir şehirde çok fazla insan olmalıdır. diyelim ki beklendiği üzere bizi sallamadılar bir basın açıklaması yapılır ki o da şuna benzer bir şey olur

  "22 ağustos 2011 internet filtrelenmesi adı altında yapılacak olan ve temel hak ve özgürlükleri kısıtlayacak olan bu sansürü kabul etmiyoruz. eğer bu yasa konusunda geri adım atılmazsa biz x bin kişi topluca(artık kaç kişi destekliyorsa) internet bağlantımızı iptal edeceğiz ve bu çağdışı sansürlerden kurtulana kadar internet kullanmayacağız."

  aralara türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını koyun yerine koyan bu zihniyeti gibi şovenist ve klasik medyanın ilgisini çekebilecek cümleler kurulup bir slogan bulunursa ve olabildiğince çok kişi internet bağlantısını iptal ettirirse bir sonuç alınabilir. neden biliyor musunuz? çünkü bizim özgürlüklerimiz bizim haklarımız umurlarında değil hatta pişkin pişkin "yürürlerse yürüsünler biz de karşılarına 100 bin kişi yürütürüz" diyecek kadar protestoları sallamıyorlar. umursadıkları tek bir şey var o da para.

  mesela şöyle yapılabilir. internet bağlantıları iptal edilmesine rağmen hiç bir sonuç yok mu? istanbul'da bir alan ayarlanır t.c kurulduğundan beri yasaklanmış kitaplardan olabildiğince bulunur ve açık hava kütüphanesi tarzında bir platform yapılır. olabildiğince kişi internetsiz bilgisayarsız kamuoyunun dikkatini çekene kadar orada yaşarız.

  ama tek bildiğim bir şey var tüm bu üstte yazdıklarımı unutabilirsiniz ya da size çok saçma gelebilir ama sizden sadece bir şey istiyorum. önce sinirlememiz lazım *
 • kesinlikle sadece sözlük ve sosyal ağlar değil net dünyasının önde gelen web oluşumlarının tam destek vermesi gereken yürüyüştür. ancak tarih konusunda umarım bir şeyler yapılır.
hesabın var mı? giriş yap