• "oğlum biz ordunun içinde çük kadar bir grubuz, darbe yapmaya ne sayımız yeter ne teçhizatımız. oturalım oturduğumuz yerde, salak salak işlere kalkışmayalım" demeyi bile akıl edemeyecek bir beceriksiz güruhunun bertaraf edilmesinin pohpohlana pohpohlana, şişirile şişirile aldığı isimdir.

elimi kolumu sallaya sallaya topkapı sarayı'na girip "merhaba ben kaşıkçı elması'nı çalmaya geldim" dediğimde güvenlik "siktir git lan burdan" diyerek beni kovmakla ne kadar kahramanlık yapmış olursa bu da ancak o kadar destan olabilir.

kendi gezi'lerini yaratmak için kuru gürültü çıkarıyorlar, başka bir şey değil.
  • 249 masum insana üzülmesem çok şey yazarım ama yazasım gelmiyor bunca can için. destan falan değildir. 30 yıldır devleti yönetenlerin yediği bokların hesabını halk ödedi. her gün olduğu gibi. bundan kahramanlık destan çıkartacak son kişiler malum kişilerdir.

fethullah güleni büyüt besle,
    onun sayesinde bir yerlere gel,
    bank asya denilen bankanın açılışına katıl,
    türkçe olimpiyatlarına katıl,
    seni çok özledim tülay nolur gel ülkene de,
    paranın arkasından atatürk'ü kaldırıp fetoşun türkçe olimpiyatlarını bas,
    sonra kandırıldık de.

bu destanı anmaya utanması gerekenler bu işten pirim çıkarmaya çalışıyor. tiyatro gibi ülkeyiz yemin ediyorum.
  • önce birileri türk tarihine mal olmuş bir destanın ismini * uydurma terör örgütlerine ve soruşturmalara vermiş.

sonra bu kişiler ülkenin merkezinde, boğaz köprüsünde bir türk askerinin boğazının kesilmesine sebep olmuş.

sonra da başka birileri çıkıp buna destan demiş.

15 temmuz 2016'da hayatını kaybeden sivil veya asker tüm yurttaşlarımızın kanı, tüm bu yaşananlara sebep olanların elindedir.
  • kıçımın destanını yazsam daha inandırıcı olur.
    tanım: bir grup beyinsizin bunu 18 martla, kurtuluş savaşıyla mukayese edip olmayan bir şeyi önemli gösterme çabasıdır.
  • bakalım ne zaman patlayacak bu 15 temmuz balonu, habire şişiriyorlar mk. tok adama sürekli yemek teklif etmek gibi; bir yemek sürerler önüne, sonra meyve, sonra tatlı, sonra çay-kahve.. halbuki adam tok, biraz daha zorlasalar yememesine rağmen kusacak.
  • mahallemde kimsenin evine tüm diğer bayramlarda çarşaf çarşaf astığı türk bayraklarını asmayarak inanmadığını gösterdiği destan.
  • kur kur oyna, sonra adına destan de. oyununuza gelip o gece hayatını yitirenlerin de katili sizsizniz.

olmayan destan için yapılmış eser.
  • yazılırsa son cümlesi "meydanlara çıkarken bana mı sordular" olacak destan.
  • herkes eteğindeki taşları döksünde taraflar iyice bir netleşsin. sözde birlik beraberlik mesajları verirken bile ülkeyi bölüyorsunuz. 19 mayıs ı güvenlik gerekçesiyle yasaklayan sensin bunu açıkla önce. 30 ağustos' ta bakalım neler olacak. yine hafta boyunca kutlanacak mı acaba. ama zafer bayramımızı kutlarken üzerimize biber gazı sıkarsanız ben hiç şaşırmam. basında da teröristler 30 ağustosu kutlama bahanesiyle diye başlayan haberler yaparsınız. burası türkiye cumhuriyeti ve ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım. ben senin bu ülkeyi araplaştırmana, kutuplaştırmana ve bağımsızlık mücadelesi tarihini unutturmaya çalışmana karşıyım. hem birlik beraberlik zırvaları anlatacaksın hem de muhalif olan herkese terörist yaftası yapıştıracaksın. sonra yok efendim 15 temmuz destanı biriz de şöyleyiz böyleyiz. 15 temmuz bu ülkeyi birleştirecek bir olaydı ancak onda bile beceriksiz davrandınız. ülkenin yarısı bu destanı benimsemiyor haberiniz olsun.
  • lan ne zamandan beri facetime dan alevlenerek başlayan hareket ve 200 küsür kişinin ölümüyle destan yazılabiliyor.

300 sparta lı bile destan değilken siz ne zaman destan oldunuz.*

edit: çanakkale destandır, mustafa kemal destandır.
hesabın var mı? giriş yap