şükela:  tümü | bugün
 • acaba aynı hak 30 yıldır doğuda şehit olan vatan evlatlarının yakınlarına veriliyor mu ? sorusunu getiren olay.
  edit : evet veriliyormuş.
 • terör kapsamında şehit olanların ailesindeki bir erkek askere gitmez. ayrıca bir kişi sınavsız devlet memuru olma hakkı kazanır.

  15 temmuz şehitlerine de aynı hak verilmiş khk ile.
 • aynı hak, askerlik kanunu uyarınca şehit yakınlara zaten tanınmaktadır. buradaki düzenleme ile 15 temmuzda öldürülenlerin yakınları için de genişletilmiştir.

  bkz. 1111 sayılı kanun'un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının 9 numaralı bendi
 • "aldatılmış" olmanın verdiği öfkeden kaynaklanır.
  hiçbir konuda olmadığı kadar bu konuda öyle bir dayatma ve ciddiyet var ki sanki 15 temmuz'un darbe, kendilerinin mağdur olduğunu hâlâ ispatlamaya çalışıyorlar.
  tamam inandık amk.
  şehitleri bile sınıflandırıyorlar maşallah.
 • yavaş yavaş bedelli yolu mu yapılıyor ne?
 • doğuda vatan için şehit olanlar ile 15 temmuz şehitlerini bir tutmak saçmalıktır.
 • bir hakkın teslim edilmesidir.

  bunu bir fitne aracına dönüştürme niyetinde olanlar komik duruma düşmüşler ama ne onlar utanacak ne de onlar gibi doğru-yanlış haklı-haksız ayrımı yapmadan hemen her gelişmeyi fitne fırsatı olarak kullanmaya çalışanların ardı kesilecektir.

  şimdi japonya depremi başlığına gidip duyar kasabilir, insanlık namına pozitif mesajlar verebiliriz.
 • bu tür hukuka, mantığa, izana ve ahlaka aykırı abartılı ve orantısız ve keyfi ve ayrımcı sayılabilecek "mükafat" bahşeden yasal düzenlemelerin kasılması, henüz saat ve dakika bazında kimilerin ne yaptığı, nerede olduğu netleşmemiş 15 temmuz tarihinde gerçekten neler olduğuna dair pis koku şüphelerini artırmaktan başka işe yaramıyor.

  üstelik askerlik sanki seve seve ve ulusa hizmet bilinciyle gidilen bir vatan borcu değil de kaçılması gereken bir angarya ve cezaymış gibi gören kafa yapısı çıkarıyor bu yasaları. ve o arada bir yandan birilerine askerlik muafiyeti verirken diğer yandan kutsanan değer "şehitlik" oluyor aksi gibi! çelişkilerinizde boğulup geberin.

  .

  nöt. amacımız 15 temmuz'da şehit veren ailelerin artık daha başka şehitler vermemesi için bu düzenlemeyi getirdik diyenler tabii ki çıkacak. o yumuşakçalara ayrıca laflar hazırladım.

  .
 • g. doğudaki ve ülke genelindeki terör saldırıları hariç sırf hendek barikat mevzusuna son 1 yılda verilen şehit sayısı bine yakın, bir o kadar gazi varken apar topar verilen karar.

  15 temmuz şehitleri
  15 temmuz gazileri
  15 temmuz köprüsü
  15 temmuz ülkenin 2. kurtuluş savaşı, hatta daha önemlisi...

  buyrun size yeni türkiye

  şehit ve gaziler hakkında;

  (bkz: tmsy)

  https://www.youtube.com/…atch?v=hesdkwn44_e#t=6m01s
 • bir hükümet için kurşunlara siper olmak hiç bu kadar kazançlı olmamıştı.

  oysa vatan için şehit olanlar!