• şüpheliler 18 yaşından küçük diye tecavüzü meşru gösteren dallamaları peydah etmiştir.

edit: yazım hataları
  • '' acitasyon için yazılmış. . 8 kişi ne lan? 8'i de mi tecavüz etmiş? geçin abi bunları. ''

bu kelime öbeklerini yanyana getiren/getirebilen aklınızdan, vicdanınızdan tiksiniyorum. sizdeki iç organlar ile bendekiler aynı olamaz. olmamalı.

öyle iğrenç, öyle vandal, öyle boktan öte insanlarsınız.

ulan mektubun gerçekliğini ispat etmeye çalışırken hiç mi nöronlarınızı, sinapsislerinizi kullanmazsınız ? bu ülke ? heyyy sana diyorum lan ? sen bu ülkede bebeğe tecavüz edildiğini görmedin mi ? savunmasınının '' hatırlamaza ki !? '' olduğunu duymadın mı ?

8 kişi mi tecavüz etmiş geçin abi bunları ha ? benim ceza muhakemem hukuka ve insanlığa aykırıdır. banal bir koca karı duasıdır belki de. böyle sapkın düşünceleri olan herkesin ellerine beyinlerine asitler dökülmesini diliyorum. ertilerek yok olun bu coğrafyadan. foseptik çukurlarına itilsin o yanmış, bedenlerinizin içindeki çürümüş zihniyetiniz.

ouvvv unutmuşum pardon. hemen empati kurdunuz değil mi tecavüzcü hemcinslerinizle ? 8 kişi olmuyor muymuş ? kesin o kız yalancı orospu kezban değil mi ? yalan ifade vermiş değil mi ? çünkü hiç yaşanmadı böyle şeyler, tabi canım orospu kesin götünü başını açmıştır, bi tane erkek en fazla tecavzü etmiştir. o da erkeğimizin nefsi(!) var işte. napalım.

işte ben bu deli saçması hümanist dalyarraklığınızın mantığınızın ta amına koyim.
  • karşı taraf "15 yaşında kız bize tecavüz etti" diye dava açar. bu dangalak hakim de haklı görür demedi demeyin.

yazık kıyamam hala mektupta adaletten bahsediyor.
  • içim acıdı, tüylerim ürperdi.
    allah bu çocukcağıza bunu yapanlarında, hoş görenlerinde, affedenlerinde....
  • bazı aşırı zekalı hukukçular var ki, dünya üzerinde yalnızca kendileri hukuk dersleri aldı zannediyorlar. "delil yetersiz yeaa" diye bik bik ötüyorlar. ben de onlara soruyorum "yetersiz" lafı gayet göreceli bir laf. kanunda "şu yeterlidir" demiyor zaten. aha da bak: "madde 138 - hakimler, görevlerinde bağımsızdırlar; anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdanî kanaatlerine göre hüküm verirler." diyor. tek kriter vicdanî kanaatinin pozitif hukukla çelişmemesi. siz o sistemin kendisindeki sorunu görmüyorsunuz. siz "hakimin verdiği karar kitabına uygun" diyorsunuz, bense size "kitabın kendisi yanlış!" diyorum. olay bu kadar basit. hayır anlamıyorum, size hiçbir hukukçu "bir kararın pozitif hukuka uygun olması adalete uygun olduğu anlamına gelmez" cümlesini söylemedi mi ki? adalet ilkesini zedeleyen onlarca kanun yapılabilir ve onlara uygun "hukuki" kararlar verilebilir. ama bu ideal hukuk değildir.

bu kararları veren bu hakimler bu toplumun kalanından çok mu farklı peki? hakimlerin de ekserisi gayet cinsiyetçi, muhafazakâr, kadınla erkeği eşit bulmayan tipler. ama kadınların hayatı da bunların elinde, işte adaletsizlik tam orada başlıyor zaten! anayasaları yapanlar, o kanunları belirleyenler eskiden yalnızca erkeklerdi, şimdi ise çok nadiren aralarına kadın alıyorlar (bütün yüksek yetkili kurumlardaki kadın oranı korkunç!) tecavüz kurbanlarının büyük kısmı kadın, kalanı da çocuk ve eşcinseller; erkeklere de tecavüz ediliyor çok düşük oranda da olsa, ama failler daima "erkek", hem de çok "erkek"! kanunları yapan, yürüten erkekler kendi cinslerini korumakta da çok mahirler! erkek sistem de, failleri koruyor. nedense delilleri yetersiz olanlar hep kadınlar, çocuklar oluyor!

bu kız çocuğunun elinde raporları var. ama deliller "yetersiz". çünkü hakim öyle diyor. çünkü hakim de toplumun kalanından farklı değil.

ve son olarak, kızın ifadesinin alınma tarzı bile tamamen yanlış. ben yetişkin bir kadın olarak bile bana tecavüz edilse anlatamayabilirim, ağlarım, donar kalırım, kekelerim. bunu bu konuda eğitim almış birine bile anlatırken bunları yaşarım, değil ki bana aç aç bakan, mide bulandırıcı imalarla yüklü sorular soran öküz polislere anlatayım. değil ki "direndin mi, anlat bakalım hele, tam nası direndin, altında mıydın?" diye sorular soran hakimlere, herkesin ortasında anlatabileyim. adaletsizlik ta oradan başlıyor işte! tacize uğradığınızda karakolun koridorunda herkesin geçip geçtiği yerde "nooldu anlat" diyorlar lan bu ülkede! tecavüze uğradığını söyleyen bir kız çocuğunun ifadesini alacak eğitimli personel nerede? kendi çocuğunuz böyle bir iddiayla size gelse ve polise şikayete gitseniz çocuğunuzu bu şekilde mi sorgulamalarını isterdiniz?

bu koşullarda ifade verecek o kız çocuğu, utanacak sıkılacak, kendisini suçlu ve değersiz hissedip hissetmeyeceğini, travma yaşayıp yaşamayacağını hiç ama hiç umursamayan tipler tarafından sorgulanacak, sonra ne idüğü belirsiz bir hakimin "vicdanını" ikna etmek zorunda kalacak da, buradan adalet çıkacak öyle mi? erkek hukukunuz böyle çalışıyor işte! uygulayanın biyolojik cinsiyetinden çıkmış bu iş, onla alakası yok, sizin devletinizin cinsiyeti erkek, hukukunuz da öyle! sanki on numara toplumuz, hakimlere mükemmel hukuk felsefesi, hukuk etiği, toplumsal cinsiyet eğitimi filan veriliyor da o süper kararlar verecekmiş gibi konuşuyorsunuz. bu toplumdaki kadınların kaderini belirleyen o erkek, bu kadınları anlayabilecek altyapıya sahip mi ki? tüküreyim onun vicdani kanaatine!

tekrar ediyorum, siz o sistemin kendisindeki sorunu görmüyorsunuz. siz "hakimin verdiği karar kitabına uygun" diyorsunuz, bense size "kitabın kendisi yanlış" diyorum.
  • aşağılıkca bir karar ,onursuzca bir karar .medyanın haberıne göre hüküm veriyorsunuz şeklınde bu baslık altında yapılan yorumlar ayrı bır namussuzluk örnegi.gelgelelım bu kız yalancı olsun,kendı rızasıyla 8 kişiyle bırlıkte olmus olsun 15 yasında lıse 1 ögrencısı bu olaylar basına geldiğinde ortaokul ögrencısı yanı ılkoğretım ögrencısı bır kız ırzına gecenler kac yasında onunla bırlıkte olanlar kaç yasında baksana be hödük?kendı rızasıyla ılıskıye gırse ne olur korkutulmus olamazmı ?kandırılmıs olamazmı? biriyle kendı rızasıyla ılıskıye gırmiş olup diğerleri ile aılene bılmem kımle beraber oldugunu söylerız dıye zorla tecavuze ugramıs olamazmı?dıyelımkı tamamıyle yalan söyluyor.bu ulkede tecavuze ugradıgı için hakım karsısına hakkını aramak amacıyla cıkan hiç mı kadın yoktur.tecavuze ugrayan bır kadını tecavuzcusunun karsısına cıkarıp onca kişinin gözü onunde size bunlar mı tecavuz etti?ne yaptılar?uzerınemı cıktılar?kım cıktı?nasıl cıktı? sonra ne yaptı gıbı sorularla sankı fantazi yapıyormus gıbı mahkeme yapılması nasıl boktan bir duzendır?hakım karsısında bır kızın nasıl kendısının ırzına gecıldıgını anlatması bu olayda veya baska bır olayda nasıl bır sacmalıktır.kısıye aynı tranvayı defalarca yasatmaktakı amac nasıl fıkırdır?tecavuze ugrayan kişi yasadıgı tranva dısında toplumda tecavuze ugrama sucunun namusunu kaybetmek manasına geldıgı bir ülkede alenen kızı ifsa etmektekı amac nedir?bır psıkıyatrıst yardımıyla kızın ıfadesı uygun ruh halıne geldıgınde sadece uzmanlar tarafından alınarak hakım karsısına bu ıfadeyı alan psıkıyatrıstler cıkıp kızın ıfadesınden ve ruh halınden bahsedezmı?bu nasıl boktan bir sistemdır?hakım allahmıdır ılllakı huzuruna cıkıp bırde saglam azar işitilmek zorundamıdır?buyuk olan hakım ,savcı degılde kanunlar degılmıdır?boyle bır toplumda bu nasıl karardırkı bu tıp olayların tekrar önune gececek ve magduru koruyacaktır.eksıde,twıtter,facebookda yazılan yazıyla mahkeme acılıp cezalar yagdırılırken,acıklanmayan soruları ınternette acıklamak dahı ceza kapsamına girerken bu sacma karar neyın nesıdır?
  • paçalarından pislik akan bir ülkenin, bir genç kızının beyanı.

bu ifadeye ek olarak, polisin gülmesi, dalga geçmesi, zaten pis bir zihniyetin bir gram ötesine geçemediklerini ve kendilerinin de benzer suçlar için büyük potansiyel taşıdığını netleştiriyor.

ben mesela hakim olsam o gülenlerle başlarım işe ilk önce. birader komik bir şey mi vardı diye bir sorarım en azından.

polis tecavüzleri veritabanını unutmayalım.

geçen gün debe'ye de girmişti, biyolojide regl döngüsü anlatılırken gülmekle başlıyorlar salaklığa, hayat boyu devam ediyorlar. biyolojiye, bilime mümkün mertebe uzak durmanın ülkesi yeni türkiye.
  • detaylar... ben bir avukat olarak söylüyorum, 15 yaşındaki kadın ya da erkek herhangi bir insanın "detaylar" dolayısıyla tecavüze rıza gösterdiği kanaatine
    va ra mam!!!!!!!!!!!!!!

sadece 15 yıldır bu hayatta olan birinin rıza göstererek cinsel iliskiye girdiğini düsünen, sanıkların bundan istifade eden sapıklar olduğu gerçeğini dahi göz önüne almadan beraat kararı veren mahkemeyi de düzeninizi de hukuk sisteminizi de................

detaylarda boğulun inşallah!
  • arkadaş ben anlamıyorum ya,tecavüz etme kabileyitinde olan çocuk da biliyor yaptığının ne bok olduğunu bilmeyecek yaştaki zaten cinsel olarak birşeyin farkında değil ki.bunlar birde ağır ceza hakimleri ne yapıyorlar paramı yiyorlar ne halt ediyorlar ben anlamıyorum ya.15 yaşındaki bir kız 8 kişiyle yatar mı hadi yattı lan manyakmı küçücük yerde ele güne rezil (anadolu kültürü utansın) olmayı göze alıp dava açar mı?ya yemin ediyorum bunun kanunla hukukla alakası yok ben anlamıyorum nasıl uyuyor bu adamlar kaç paraya satılıyor bu çocukların hayatı
hesabın var mı? giriş yap