• iadeyi kabul etmeyince bir yaptırımı olmuyor demek ki n11de. ve mağazalar bunu fark edip işi dolandırıcılığa vuruyor demek ki. e biz n11 gibi kurumsal firmanın aracılığına güveniyorduk. ne faydan kaldı senin? kesinlikle uzak durulması gereken bir firmaymış. hepsiburada'ya evrildi iyice demek ki. bu kadar basit meselede çözüm üretmemek, yokuşa sürmek nitelikli dolandırıcılık resmen. böyle böyle müşteri kaybedip batacak bunlar.

çok açık ve net iade politikasını bile uygulamayan n11 adlı internet sitesinin dolandırıcı mağazaya çanak tutmasını konu alan rezalet başlığı.
  • n11'in mağazalar üzerinde bir gücü olmadığını gösteren rezalet. eğer satıcılarla bir sorun yaşadığımızda, tüketici hakem heyetine gidip kendimiz çözmek zorundaysak, n11 ne işe yarıyor. madem müşteri haklı parasını iade etsene, gerekirse ceza olarak mağazayı bir süre kapat. ama para tatlı geliyor tabii. kapatmazsınız.
  • bu tarz durumlarda işin içinden çıkıp , satıcı ile müşteriyi başbaşa bırakıyorsa n11'e ne gerek var. neredeyse herkesin internet mağazası hatta instagram üzerinden satışı var zaten. n11 in tek fonksiyonu güven ve onu da sağlamıyorsa kullanmanın da bir anlamı kalmıyor
  • rezalet puanım 10/10.

biz n11 hakkında rezalet başlığı okumaktan yorulduk, insanlar buradan sipariş vermekten yorulmadı. yapılacak en güzel şey bu siteye bir daha tıklamamak, girmemek ve sipariş vermemektir. rakibi olan gittigidiyorda bugüne kadar bir kere bile bu sıkıntıyı yaşamadım, nasıl bu kadar farklı bir süreç yönetimi oluyor anlaması güç olan rezalettir.
  • öncelikle umarım çözümlenir temennisinde bulunmak istediğim ve okurken şurasına dikkat ettiğim olay.

--- spoiler ---

"evet, ben hakliyim ama 2 bebemi yanima alip tuketici hakem heyetine urunu goturup, sonuclanmasini bekleyip, sonra tahsil islemlerini takip etmeliyim."
    --- spoiler ---

yakın zamanda ben de kötü bir olay yaşadım. bunu tüketici hakem heyeti sayesinde çözdüm. tüketici hakem heyetine başvurmak için evden kalkıp hakem heyetine direkt gitmenize gerek yok. e- devlet üzerinden şu anda bile başvurabilirsiniz. e-devlet'in arama yerine "tüketici" yazın, çıkıyor zaten. gerisini yönergeleri takip ederek halledebilirsiniz.

benim çözülen mağduriyetim şuydu:

(bkz: 16 ekim 2020 idefix kobo clara hd mağduriyeti)
  • söz konusu n11 olunca şaşırmadığım rezalettir.
    bana da benzer rezaletler yaşatmaktalar maalesef. 20 gün önce aldığım ürün bana halen gönderilmedi ve kendileriyle her görüştüğümde "3 gün içinde size cevap vereceğiz" diyorlar. ürünümü göndermiyorlar.
  • gundemde tutulması gereken olağanüstü rezalet. neden amazon kullanmalıyız örneği.
  • rezalet başlıklarından bıkanların okumama ve yazmama hakkının olmasına rağmen gelip ısrarla yazdıkları rezalet gibi rezalet.

rezalet olması için 10000+ lira bir ürün ile mi ilgisi gerekiyor illa ki?

bu tür çakallıklar şirketlerin müşteriye bakış açısını gösterir, meblağ önemli değil.
  • n11 sorunu çözümleyemediği için haksız, yazar arkadaş umarım tüketici hakem heyetine başvurur da satıcı bu işten hiçbir şey yapmadan sıyrılamaz. yazar arkadaşa bu süreçte sabır diliyorum.

ancak en önemlisi sürecin bu denli yıpratıcı ve uzun olmaması gerekiyordu. ayrıca bir diğer rezalet de 6 adet çocuk kitabının 500 liraya yakın olması.
hesabın var mı? giriş yap