• sokrates için avel oruspu çocuğu yazmadıkları kalmış bir.
  • bi öncekinden 88 almıştım.

buna girmedim kafam rahat.

hacettepe siyaset bilimi yk'ya kabul edildim zaten. mis.
  • sayısal soruların aşırı kolay olduğu sınavdır. 46-47 net bekliyorum.

ama sözel bölüm sayısalın aksine çok zor geldi. tüm soruların doğru iki cevabı varmış gibiydi.
  • olum şekerim nerede lan benim??
    şekerlere ne yaptınız sayın ösym.
    onlar benim motivasyonumdu, kendimi ödüllendiriyorum onlarla hayın insanlar.

tanım: şekerler olmadığı için 90 alamayacağım sınav...
  • bir arkadaşım bu sınavda optik formun fotoğrafını çekip sosyal medya hikayesinde paylaşmış. insanların sınava girdiklerini bile sosyal medyada gösterme çabasında olduğu bir döneme ne ara geldik biz..
  • sayısalda yumurta sorusu hariç zaman alan soru yoktu. ilk 20 soruyu orta 3 öğrencisine sor yapar amk. iyi bir sayısalcı 90+ puan çok rahat alır.
  • girdiğim en basit ales sınavıydı.

türkçede işaretlediklerim doğruysa 90 üstü alırım.
  • jubilemi yaptıpım ales sınavı oldu. çanda patlamazsak bu sefer oldu diyebilirim. genel olarak sayısal kolay, ancak sözel çeldiriciydi. sayısalda taktik yapıp 30. sorudan başladım, sonra başa döndüm. hadi hayırlısı bakalım...
  • geçmiş yıllara göre matematiği acayip basit bir sınavdı. 2016 ygs matematik sorularına gidin bakın. aynı zorlukta bir sınavdı. tabiki türkçesi oldukça kazıktı.
  • kız arkadaşımın girdiği ve son anda çaylak yazar olduğu için ucundan kurtarıp, 90 üstü beklediği sınav.

edit: zorluk açısından mat. kolaydı, türkçe ise ortanın biraz üzerindeydi. neticede ortalama zorlukta olan bir sınavdı denilebilir. zaman çok kısıtlı olduğundan hangi soruların boş bırakılıp sona atılması gerektiğini iyi saptamak gerek.
hesabın var mı? giriş yap