• yeniden sayım işleminin de sonunda bitmesi olayı.

maltepe’de ki toplam 1089 sandık, 309.000 oyun tamamı yeniden sayıldı bitti..

aradaki toplam farktan sadece ama sadece 293 oy düştü.

buradaki sayım sonrası sonucu değiştirme ihtimali bile olmadığına ve elde kalan başka bahane de olmadığına göre `mazbatayı ver mazbatayı ver imamoğlu'na mazbatayı ver`
  • benim merak ettigim ise soyle:

'utanmiyor musunuz?'
  • sayımlar gece 12 gibi bitmiştir.

yatıyoruz kalkıyoruz yarın da bu iş bitiyor.

sandıkların başında emek veren bekleyen 16-17 gündür sabırla mücadele eden herkese bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum.

yarın istanbul büyükşehir belediye başkanı sn. ekrem imamoğlu'nun sayımların tamamlanması ve birleştirme tutanaklarının oluşturulması neticesinde mazbatasını alacağını düşünüyorum.

her şey çok güzel olacak..
  • 309 bin oy günlerce sayılmış ve 293 oyun yanlış kayıt edildiği tespit edilmiştir. tarihe geçsin sonra bakıp bakıp güleriz.

sebep olan her kim ise, tanrı hak ettiğini versin.
  • “sayımın bitmesiyle keşke bitse bu kabus” dediğim; son bulmuş sayım işlemidir.

“hayali seçmen, ölü seçmen, oy kullanamayacak kısıtlı seçmen, hükümlü seçmen” diye sıraladılar da sıraladılar. bugüne kadar kendilerinin yaptığı tüm usulsüz, kanunsuz işleri allayıp pullayıp kazanana mal etmeye çalıştılar. o kadar ahlaka, vicdana sığmıyor ki yaptıkları; kimse adam akıllı bir kılıf bulup da haklı çıkaramadı, destek olamadı bunlara.

üzgünüm ama ben hala hiçbir kuruma inanmıyorum. ne zamanki ekrem imamoğlu mazbatasını alır, göreve başlar, üzerinden uzun zaman geçer; anca o zaman. ben hayatımda bu kadar yalancı, düzenbaz, ahlak ve vicdandan uzak başka bir topluluk görmedim çünkü.
  • nihayet biten sayım. şimdi binali nin deyişiyle yatcaz kalkcaz hoop mazbata.
  • bir daha sayar bunlar
  • yarin ysk nin aciklamasi su sekilde olacak; bla bla bla dan dolayi 2 haziran da tekrarlanmak uzere secim iptal edilmistir.
    sandikta oy calacaklari icin secimi tekrarlatacaklar.
  • umarım bundan sonra mazbata verilir, ardından da ülkenin gerçek sorunlarına odaklanılır. olası bir tekrar seçimin hem hükümete hem de ekonomi dolayısıyla ülkedeki nerdeyse tüm insanlara zarar vereceğini düşünüyorum.
  • çok şükür
hesabın var mı? giriş yap