• 2023 kadınlar milletler ligi'ni ebrarlı, melissalı, cansulu, elifli, gizem örgeli milli takımın kazanması olayıdır.

baş belası olan ve milli takımı vakıf bank'ın hazırlık kampı olarak gören guidetti gittiği anda şampiyon olduk. melissa vargas'ın takıma katılması ise bir diğer etkendi...

bu ülkede bu kadınların bir şeyler başarabilmesi, sevinebilmesi, gülebilmesi, kazanabilmesi içimizi umutla dolduruyor. her şeye rağmen senelerdir bu kızlar sayesinde nefes alıyoruz. futbol takımımız hiçbir halt başaramayıp pişkin pişkin sırıtırken bu kızlar her yenilgi sonrasında hüngür hüngür ağladı. şimdi bu sevinç gözyaşlarını en çok onlar hak ediyor.

not: şu anda dünya sıralamasında lideriz, zirveyiz. zaten buraya dünyanın en iyi takımları olan italya, çin, abd gibi devleri dev'irerek geldik.
    görsel
  • tebrikler. daha dün "bu kadınlar sürekli kazanıyor diyorlar daha bir kupa almadılar" diyen bir yobaz tweet'i okumuştum. içimizdeki yobazlara girsin.
  • tebrikler kızlar, harikasınız, mükemmelsiniz!!

edit: aynı zamanda dünya sıralamasında 1.sıraya yükselmişiz. çok büyük bir gurur helal olsun size kızlar!!
  • muhtesemsin santarelli muhtesem guidettinin yillardir yapamadigini tek sezonda yaptin ve melissa... sen muhtesem bir detaysin cok gec kaldik seni almakla ama gec olsun guc olmasin iyi ki varsiniz kizlar iyi ki bunu hakettik. tebrikler!!!!

amanin oynasin eller diller kaynasin diller
    teksasta erik dali calarken alinan madalya lol (bkz: swh) santarelliyi oynarken izlemekte bir baskaymis :))
  • hayır ağlamıyorum gözüme vargas kaçtı.

canlı yayınlarda bazı oyuncularımız konuştu ama vargas bir türlü konuşmadı, çok merak ediyorum ne düşünüyor, büyük emeği var.

tebrikler kızlar, uzun zamandır bu kadar mutlu olmamıştık. dünya bir numarasıyız.
  • yok böyle bi gurur.
    yooooook.
    altın madalya bizimm.
  • kemirdik onları!
    erik dalı ile kutlama yapmayan da ne bileyim.*
  • an itibariyle santerelli nin erik dalı oynadığı kutlamadır
  • helal olsun kadınlar! bu ülkede uzun zamandır hiçbir şeyde başarı gelmiyordu. yüzümüzü güldürdünüz. hepinizle gurur duyuyoruz.
    muhteşem olay.
hesabın var mı? giriş yap