şükela:  tümü | bugün
  • olay bizzat başıma gelmiştir ve tam 2 bin 300 tl paramız arçelik tarafından el konulmuştur.

kısaca olayı özetleyeyim:
    oturduğumuz evde fırın ve ocak vardı. ev sahibine aitti, evden taşınınca yeni evde beyaz eşya alınması gerekti. fırın ve ocak olarak arçeliki tercih ettik.

1 eylül 2016 tarihinde istanbul bakırköy'de bulunan capacity arçelik mağazasına 2 bin 300 tl'lik ödememizi peşin olarak yaptık. ürünler 10 eylül'de teslim edildi. ancak fırında herhangi bir jelatin olmadığı gibi üzerinde atmalar mevcuttu. ocak'ta ise döküm kısmında soyulmalar vardı. kurulumdan sonra farkettiğimiz için hemen telefonla servisi aradık. bizim bölgeye merter servisi bakıyormuş. neyse geldiler, ürünlerin değişeceğini söylediler. günlerce bekledikten sonra yeni ürünler geldi.

yeni gelen ürünler ise tam faciaydı. fırın atık maddesi kokuyor bildiğiniz. çin'den gelen sahte bavullar, çantalar gibi facia bir koku, dışın ise boydan boya bir çizik, ocak ise daha berbat. gazın sesini duyuyorsunuz, patladı patlayacak gibi.

neyse bunların hepsini videoya kaydetti servis, değişim yapılacak kullanmayın dediler.

bizim canımıza tak etti sürekli hatalı ürün gönderiyorlar, sağlığımızdan olacağız, işin kötüsü kullanamıyoruz da... iade talebinde bulunduk.

iademiz kabul edildi, ürünleri gelip aldılar ve ödemenin 5 gün içerisinde yapılacağını söylediler. iade süreci 5 ekim 2016'da başladı ve bu tarihten beri ödeme yapmıyorlar.
    merter servisini arıyoruz, 444 0 888 numarasına yönlendiriyorlar. orayı arıyoruz, biz maille bildirdik haberimi yok diyorlar.

10 eylül'den bu yana parasını ödediğimiz ürünleri kullanamıyoruz, evin en temel ihtiyacı olan ocak ve fırın yok. mecburen kahvaltı ve dışarıdan yiyerek süreci geçiriyoruz.

100'ün üzerinde bu servislerle görüşmemiz oldu ve hiçbir sonuç alamadık.

açık bir şekilde ifade etmem gerekiyor ki arçelik tarafından nitelikli bir şekilde dolandırılmış bulunuyorum.

2 bin 300 tl'yi peşin verdik, şu anda elimizde ne ocak ne fırın var. paramız ödenmediği gibi, karşımızda hiçbir muhatap yok, herhangi bir açıklama da yok!

1 eylül 2016 tarihli fatura

fırınsız ve ocaksız evin durumu
  • sanıyorum ki genel merkez tarafından kısa sürede müdahale edilecek olaydır. gerekli yerlere ulaşamamak esas sıkıntı olmuş. bu başlığı görünce iki gün içinde halledilir. neden böyle diyorum, izmir'de şikayeti olan bir müşterinin sorunu çözüldükten sonra direkt genel müdür tarafından müşteriye bir de çiçek gönderildi. kadın bir kere de belediye'den bu tarz bir geri dönüş aldığını söylemişti. çiçeği ben teslim ettim bu arada.* müşteri e-posta atmıştı hatırladığım kadarıyla. sonuç olarak o mağaza ve servise de kayabilirler tabii, sen en tepede birinci elden ilgilen bu tarz sorunlar ile, ara katmanlar sıkıntı yaratsın...
  • demek sesini çıkarmayanlara kakalıyorlar kullanılmış eşyaları böyle. ülkede birşey alacak marka kalmadı anasını satayım.

on numara rezalet.
  • arçelik tarafından dolandırıldığını düşünen yazar beyanatıdır. abartı ve kuruntu birleşiminden meydana gelir. bu konuda pekçok çözüm yolu varken sözlüğe yazmak diğer tüketicileri de uyarmak dışında bir işe yaramaz malesef.

ortada bir mağduriyet, talihsizlik oldugu şüphesiz ancak bunu arçelik beni dolandırdı diye lanse etmek saçma. montajı yapan, hasar kaydı tutan elemanlar bu durumu arçelik genel merkeze bildirmemişse de yine o elemanları bulmak daha kolay çözüm getirir.
  • ülkede yükselişte olan arla ilgili sıkıntıların, arçelik'e de sıçradığını gösteren rezalet. bari siz yapmayaydınız be! umarım sorununuz kısa zamanda çözülür. rezalet gibi rezalet.
  • 10 eylül-18 ekim süresince ödediğiniz ürünü kullanamıyorsunuz, en sonunda ürünler de alınıyor sizden ve ortada bir açıklama da yok.

yapılacak tüm yasal süreçleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. buraya taşınmasının amacı başka mağduriyetlerin önüne geçmek.
  • bize bu ürünleri satan bayinin adı da capacity arçelik mağazası kahramanoğulları dır.

uzak durunuz