şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle temsilciler meclisi oylaması ile gerçekleşen.

  trump abd tarihinde impeach edilen 3. başkan oldu. fakat "impeachment" "remove from the office" anlamına gelmiyor. trump'ın göreve devam edip etmeyeceğine senato karar verecek. ki senato'da cumhuriyetçi üstünlüğü var.

  2020 seçimlerinde trump bu mağduriyet üzerinden çok prim kasar. demokratlar aptallık etti bence.
 • göklerden gelen bir karar vardir fön reisim. dik dur egilme. michigan genclik kollari olarak arkandayiz sari saclim, deli bakislim.
 • çin’le ticaret savaşının sonu, çin’den para kazanan çok fazla amerikan şirketi var.
 • azledilmemiştir. azledilmesi pek mümkün de değil ayrıca. kendi ekibi kazık atarsa bilemem.

  son 4-5 yıldır araştırmalarım neticesinde 2022-2024 tarihleri arasında bir dünya savaşı çıkabileceğini öngörüyorum. tabii bunu komplo teorilerinden yola çıkarak düşünmedim. araştırmalarımın pek çok içeriği var, ancak özellikle bu tarihi seçmemin sebebi çin, rusya ve abd’nin envanterlerine pek çok yeni nesil savaş uçağı/gemisi vs. sokmaları. bu savaşın sebebi de özetle kapitalist sistemin tıkanması, kendini hızla geliştiren çin ve rusya gibi ülkelerin önünün kesilmesi olacaktır diyebiliriz. özellikle cia güdümlü akademik merkezleri incelediğimizde dünya savaşının üç yerden birinde (doğu akdeniz, doğu avrupa, ortadoğu) ve yüksek ihtimalle doğu akdeniz’de çıkacağı yazılıp çizilmekteydi, mevcut gelişmeler de bu yönde seyrediyor. daha çok şey var ancak şu an yazasım yok.

  bunun bu azil olayıyla ne ilgisi var derseniz, ne olursa olsun bu süreçte bir abd başkanının azledilmesi çok olumsuz bir intiba bırakacaktır. azledilmeyip yargılanması da öyle. bunu neden göze alırlar şu an tek tek çözümleyemiyorum ancak yine geniş çaplı düşünülürse durumun vehameti sandığımızdan da büyük olabilir. malum, abd’nin iç politikası her zaman dünya dengelerini bozmuştur.
 • cok acik bicimde dunya savasina giden yolu acan olaydir. establishment denen orrrospu cocuklarinin duzeni elbette bunun hesabini verecek.
 • azledilmemiştir, senato'da görevi kötüye kullanma suçundan yargılanmasına onay verilmiştir. hakkında iddianame hazırlanmış olarak düşünülebilir, yargılanma sonucunda suçlu bulunabilir veya aklanabilir.
  tanım: bilgi hatası içeren başlık, henüz gerçekleşmemiş olay
 • gerceklesmeyen azledilme.

  trump'in baskanligi azledilmedi, hatta 99% ihtimalle ofiste kalacak. "impeached" kullanimi, sadece house tarafindan suclu bulundugu anlamina geliyor.

  bu "impeachment" suna sebep olacak: senato durusmasi. eger senato trump'ı suclu bulursa, iste o zaman baskanliktan azledilecek.

  bunun da buyuk ihtimalle gerceklesmeyecek olmasinin nedeni de senatonun 3'te 2'sinin evet demesi gerektigi, ancak halihazirda senatonun yarisindan fazlasini cumhuriyetcilerin olusturmasi.
 • impeachmentı azledilme olarak çevirirsek azledilmiştir. ama koltuğunda oturmaya devam edebilir (edecek) ona karar verecek grupta cumhuriyetçiler çoğunlukta. azledildi ama görevden alınmadı gibi aptalca çeviri yapabiliriz.
 • sinsi bir rus ajanı için yetersiz bir sonuç.
  hapse atılması gerek.
  yine de demokrasi yanlıları için güzel bir gün.
 • azledilmesi, görevden alınması anlamına gelmiyor.
  konu abd senatosu'na taşınacak daha. yani trump'ın da dahil olduğu cumhuriyetçilerin kontrolündeki abd senatosu'nda azledilmesi için salt çoğunluk da yetmiyor. en az 2/3 oranında onay alması lazım. ve bildiğim kadarıyla bu da en az 20-30 cumhuriyetçinin saf değiştirmesi demek. yani trump'ın saçmalıklarına doyana kadar durmak yok yola devam.