• kadının burnu dönemsel kızarıklık mı diye merak ettim.
  • teknoloji kullanmayan ve victoria döneminin şartlarına göre yaşayan ve giyinen çiftin garip hikayesidir.

https://youtu.be/9pleq-eppse
  • bana göre de samimiyetsiz ve saçma. ancak konuya başka bir açıdan bakarsak, seninle aynı fikirde bu kadar net bir şekilde buluşabilecek kadar manyak birine denk gelmek de güzel bir şeydir herhalde.

şu düşünceyi biriyle paylaşıp “manyak mısın amk” cevabı almamak neredeyse imkansız. gerçi normali de o ama neyse...
  • idame ettirilmesi zor ama keyifli bir heveste birleşmeleri büyük şans. dalga geçilecek bir şey göremedim, bazı insanların ruhu çağa, dejenerasyona, estetik algılarını mide bulandırıcı kardashian - jenner klanının, gündemini trump'ın yönettiği bir dünyaya ait değil. çevre tarafından yadırganıp alay konusu olmadan bu hayatı sürdürebiliyorlarsa ne âlâ. bu şekilde yaşayan tek çift bu adamla kadın değil, özellikle ingiltere'de victorian era ve edwardian era meraklıları çok. örneğin bu kadın, kısmi olarak victoria döneminde yaşıyor, saçını kestirmiyor, millais tablolarındaki kadınlar gibi geziyor. bir toplulukları var, sürekli bir araya geliyorlar, etkinlik düzenliyorlar, böyle yaşıyorlar. bu çift bir adım öteye taşıyıp tüm hayatı buna göre dizayn etmiş, sağlıklı görünüyorlar, kuzineleri var. bence kuzinesi olan insan mutludur, keşke benim de olsa.
  • açıkcası yaşadıkları hayat, bana zamanında seks hayatlarına heyecan katmak için başladıkları role playing hadisesinin zaman içinde boku çıkmış hali gibi geldi.
  • zorlama ve samimiyetsiz geldi.

19. yüzyıl 19. yüzyılda güzel. etrafında otomatik vites arabalar dururken garip kıyafetler giyince o dönemde gibi yaşamış olmuyorsun. aynaya bakmadığın sürece ve sokağa her çıkışında gerçek 21. yüzyıl tam karşında. dostum bu neyin kafası?
  • öyle mahallede ben de "victorian" yaşarım. sıkıysa gel keçiören aktepe'de "victorian" yaşa.
  • --- spoiler ---

"plot twist: they are actually time travelers from the victorian era." *
    --- spoiler ---
  • kadın diyor ki "viktorya devri optimizm ile özdeşleşmiştir, bu devirde insanlarda her şeyin daha iyiye gittiği algısı ve dünyayı daha iyi bir yer yapma çabası vardı."

pardon?? nasıl?

kolonileştirme yöntemiyle bütün dünyanın anasını belleyerek ve kaynaklarını sömürerek mi? yeterince sömüremeyince de yüzyıl sonunda dünya savaşı çıkararak mı?

bence daha gerçekçi bir deneyim için hastalanınca antibiyotik kullanmayı kessinler, hatta adam frengi kapsın ve kadına bulaştırsın, romantik romantik felç olup sonunda da delirerek ölsünler. (zira tüberkülozdan ölmek için çok geç kalmışlar, kesin aşılıdır bunlar, tüh bak gördün mü gitti mis gibi otantik 19. yüzyıl deneyimi)

valla illet oluyorum geçmişi bu şekilde romantikleştiren hıyarağalarını görünce.

not: 19. yüzyıl tarihçisiyim.
  • valla 7. yüzyıldaymış gibi yaşamaya çalışıp deve sidiği içerek, sözde şeyhin t.şağını öperek şifa bulacağını zanneden onbinlerin olduğu ülkede gayet minnoş bir çifttir.
    edith piaf: ayrıca (bkz: mormon)
hesabın var mı? giriş yap