şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdan izlenebilecek nostaljik program.

https://www.youtube.com/watch?v=o7wu6hhozme

cem yılmaz okan bayülgen'le arzu gızım düeti yaparak çıkıyor sahneye :)

bu arada program 1999 öss sınavının olacağı pazarın hemen öncesi.

fakat sınav iptal olmuş ve programda bunla ilgili fazlaca geyik dönüyor.

son olarak cumartesi geceleri zaga'yı beklemeyi özlemişim.
  • 1999 yilinda universite sinavinin calinti sorular dolayisiyla iptal edildigini hatirlatan programdir ayni zamanda. feto'nun o donemde de universite sinav sistemine sarktigini tahmin etmek zor degil.

bunun haricinde okan bayulgen ve cem yilmaz guldurmustur.

(bkz: asigdakilerden hangisi asagidadir?)
  • açtım izliyorum valla. tişikkirlir sipirmin.
  • sonradan levent kırca bu bolumle dalga geçen bir parodi yapmıştı hatta.

https://www.youtube.com/watch?v=kcyldx7nv14
  • 22. yaşını doldurmuş bir ebru şallı içeren program.
  • seyircilerin düzgünlüğüne takılıp kaldım, umrumda olmadı program. hatta bir çocuk da var aralarında.

eski türkiye ne güzeldi...
  • üniversite heyecanı yaşayan gençleri içeren program. şimdi hepsi 40'a gelmiş teyze + kelli felli dayı vs. hayat garip.
  • 1999 yılı, ilk bilgisayarıma ve 56 k modem ile dial-up internete sahip olduğum yıldı. ve tabi ki internet sağlayacısı olarak kullandığım şirket superonline'dı. başka kaç şirket vardı hatırlamıyorum gerçi. bebeler bilmez, öyle bilgisayarı açıp zınk diye internete giremezdin. koyduğumun hatları boş olacak ki bağlanasın. sabaha karşı 4'de kalkıp internete girdiğimi bilirim. yaptığımız şey de mynet'te takılmak, başka bir numara da yok ha. okan bayülgen programın başında 50 kere superonline deyince aklıma ilk gelen de bu oldu.

benim kuşağımda yer alan ve benzer zevkleri paylaştığım insanların fütursuz espri anlayışını yansıtan başlıca programlardan biridir zaga. tabi ergenliğin böğründe zaga izleyip, leman okuyunca yeni neslin abukmuşsun gibi baktığı sarkastik bir yaklaşımın oluyor olaylara.

hassiktir. yaşlanmışız lan.
  • arada acip izledigim, eski gunlere goturen kayit. fakat burada benim dikkatimi ceken asil sey, okay bayulgen'in ebru salli ile cem yilmaz'in israrla arasini yapmaya calismasi. yani kadin programa girdiginden itibaren populer kizin etrafinda onu iclerinden biri ile cikmaya ikna etmeye calisan liseli ergenler gibi davraniyorlar. gerci hepsinin yirmili yaslarinda olduguna bakarsak bir nevi ergen yastalar da diyebiliriz.

simdiki kelli felli, yasli hallerini gordugumuz insanlarin gencligine tekrar geri donmek, unuttugumuz o yillari hatirlamak, belki tekrar genc olmak... garip hissettiriyor.

ha bir de turk televizyonunun son 19 senede ne kadar degistigini de gozler onune seriyor. cok ilginc.