• hakkını haram ettiğini adamın yüzüne söylemeden olmuyor zaten, ayrıyetten adam işinin böyle küçümsendiğini görünce o yüz lirayı senin göte sokup iade eder
  • aynı çilingir 2 çubukla da o kapıyı açıyor. mesele o değil, mesele bu işin piri olması..

bugün kombiye servis çağırsanız 50-75 tl arası alıyor, digitürk'e dünya para ödediğiniz halde en ufak arızaya kapı çalmaya 75 tl istiyor.. bu en azından kapınızı açmış..
  • bir mal veya hizmetin fiyatını ona ne kadar mecbur oldugun ve onu sana sunan ne kadar insan olduğu belirler. yani arz talep meselesi. kapıyı açıp eve girmeye mecbursun ve kapıyı kendin açamıyorsun. 100 tl evet fazla ama konuya bu açıdan bakmak gerek. ayrica bir insan kaç defa çilingire ihtiyaç duyar hayatında.
  • valla öğretmenlik için sürekli sövenler bu konuda hep hakediyor diyor yani herkes çok paraları hakediyor da işte hayat....
    kapıda kalınca ben de çok üzülmüştüm geçen sene 80 tlydi belkide onlar çok almıyodur da biz az para kazanıyoruz buda böyle bir sad story.
  • az bile almış .ayrıca 100 liraya usta bulmanda büyük şans. sonuçta sanatını yapıyor adam.
  • sayesinde bir daha anahtar unutmayacağınız çilingirdir.
  • yıllık 100 tl verip konut sigortası yaptırırsanız ,yıl içinde 5 defa istediğiniz saatte ücretsiz kapı açtırıp kazıklanmaktan kurtulabilirsiniz.
  • ne demiş ressam, 40 yıl+2 dakika.
  • bunun portekiz'de 200 euro isteyenini (2018 aralık) gördüm. aynı işi 85 euroya yaptırmak durumunda kalmıştım. asgari ücretin 3te 1'ini isteyebilen kansızlar da var aralarında *.
  • valla benden alırsa o parayı hiç üzülmem. bilgi kazandırır, bilgiyi bilen kazanır. daha 2 tornavida tutmayı bilmeyen adamlar çilingire laf ediyor. size başımdan geçen bir olayı anlatacağım.

sene 2008. spor salonundayız ve çıkmamız gerekiyor. eşyalarımız spor salonunun dolabında, anahtarı da arkadaşım kaybetmiş. anahtarı alacağımız kimse yok zira herkes terk etmiş. cüzdan telefon her şey içerde. hemen ofise doğru gittik, alet hırdavat çantası var mı diye. baktım bi tornavida var. küçükken ablamın dolabının kilidi bu ince uçlu tornavida ile açar bozuk paralarını alıp sinir edip sonra kapatırdım. çakmazdı durumu. ordan aklımda kalmış, baktım kilit aynı marka. gittim tornavida ile açtım. sonra işi ilerlettim. evde kalan arkadaşlar beni arar oldu, duruma göre bakıp açıp açamayacağımı söyleyip tanıdık çilingire yönlendiriyordum. %60'ını ben açabiliyordum, çoğu kapı aynı zaten. mekanizması falan. şimdi olaya geliyorum, ben tecrübe ederek ve biraz da araştırarak bunu öğrendim. o adam bu işi hayatının merkezine koyup yapıyor. değil 100, 200 alsa bile kâfi. helali hoş olsun.
hesabın var mı? giriş yap