• çoğu kimsenin şuan umursamadığı fakat %20 altına düşen ve bu gidişle su kesintileri vb. tedbirlerde gelebilir. suyu nasıl tüketilmesi gerektiğini anlatılması tüm istanbulda yaşanların artık bilmesi zorunludur. bir açıklamada;

istanbul’da 24 saatte tam 3 milyon 80.000 ton su tüketildi. şehrin 38 günlük suyu kaldı.

- her saniye 34 ton
    - her dakika 2000 ton
    - her saat 125.000 ton
    bu gidişle sıkıntılı günler bizi bekliyor yağmur yağmazsa…

edit: demekki yağmur yağması için başlığı açmam gerekiyormuş güzel yağıyor maşallah :)
  • imamoğlu’nun yeni bir kutlama ile çözeceği sorundur.
  • "su stoku tükenmesi" değil "su stokunun tükenmesi" söz konusu olduğundan endişeye mahal yoktur.
    ey istanbul ahalisi; cenabet gezmeye hazır olun:)
    şaka bir yana, 20 milyonluk şehir susuz kalırsa dünya rezalet tarihine geçeriz.
    (bkz: yağdır mevlam su)

edit:
    ilgili ilgisiz her başlıkta olduğu gibi bu başlıkta da hâlâ chp ve eko başkan güzellemesi/savunması yapan belediyeden maaşlı chp ve hdp trolleri var. gülünç. chp-hdp'nin bu seçim dönemindeki rezillikleri unutulmaz, unutturulamaz.

bunak ve çapsız dedelerini cb yapmak hevesiyle tarihteki en kolay seçimi göz göre akp ve rte'ye hediye edenler hâlâ utanmadan sıkılmadan konuşuyor, hâlâ yorum ve tespit sıçıyor. suratlar kösele amk. ulan ayıbınızla oturun, kesin sesinizi be!
  • imamoğlu'nu suçlamak için adamı mikail yerine bile koyuyorlar, allah kimsenin başına böyle bir cahillik vermesin.
  • ben çocuktum bundan 20 sene önce de aynı muhabbetler dönerdi. "ankara'da su kalmadı, yazın ne yapacağız, barajlarda su yok, istanbul susuzluk ile karşı karşıya vb"
    hiç susuz kaldığını hatırlamıyorum bir yerin
  • bu kadar su tuketimi cahil toplumla iyi bile gidiyor bence su olayi!

adamlar koyunde akan dere gibi akitiyor sulari fasir fasur
  • kimsenin sikinde olmayan olay. götünüzü yıkayacak su bulamadığınızda, o kesif bok kokusu burnunuza geldiğinde ben göreceğim sizi. eğitilmez davarlar.
  • bu ulkede kıtlık başlasın isterim. bir damla suyun bile ne kadar değerli olduğunu yaşayarak anlasın yurdum çomarları.
  • suyu bedava dağıtıyor bir nevi abb ve ibb. azcık zam yapın düzelir. istanbul’un dibindeki her yanı akarsu olan sakarya’da 6-7 ton aylık su faturası 250 lira civarı geliyor. benzer suyu ankara’da 150 liraya kullanırsınız.
hesabın var mı? giriş yap