• artik ağzımı bozmama sebep olacak, çığrından çıkmış, takunyalı vizyonsuzlarin bedelini ödediğimiz olay.

etti mi sana 7 milyon! ulan ortadoğu bu kadar karışmamış bu hale gelmemişti! yemin ederim churchill'e rahmet okutur bu çarıklilar!

https://www.haberler.com/…-yollara-10437121-haberi/
  • 2010 yılında suriye nüfusunun 21 milyon olduğu düşünülürse üçte birini içimize aldığımız manasına gelen olay.
  • hala bu olaydan rahatsızlığı "ırkçılık" olarak gören ve suriye'yi de bir irk sanan gerizekalilari gösteren başlıktır!
  • vaziyet alın buralar daha da senlenecek.
    yakinda ülkede bizi de istemez bunlar.
  • 185.180 kilometrekarelik bir alanı olan ülkede iki şehir bombalanıyor ve iki milyon kişi türkiye'ye geliyor, mantığım almıyor.
    birisi anlatsın , misal suriye hama idlib ne zamandır savaş var, suriye'de yaşayanlar neden kendi ülkelerindeki güvenli bölgeye geçmiyor. geçen gün videoda gördüm adamlar bazı şehirlerde savaş var diyor,savaşın olmadığı bölgeye geçsinler. bunlar hastalıklı mı, yoksa ülke içinde istenmeyen tipler mi. iyice kıllandıran durum.
    şehir bombalandı, haydiii türkiye'ye ....
  • suriye'de 2 milyon kişi kalmış mı dedirten haber
  • beyler arka koltuğu 4 leyelim. ablacım sende şu çocuğu kucağına al. birader yanaşalım arkaya dooru
  • ülkeyi boşaltınca haber versinler, biz öyle geçelim denen durum.
    biz zaten mevcuttaki multecilerin destek fonunu ab'den alamıyor muyduk, yamuluyorsam düzeltin? ülkede herşey ateş pahalı, bi de bunları beslicez.
    1 yıl sonra zaten 3 milyon olur bunlar. insanın aklına bir sürü kötü senaryo geliyor ülkemin geleceği ile ilgili, umarım sebebi benim hayal gücümün genisligidir.
  • bitmeyecek göç dalgasıdır.
    dalga dalga değilde bir kerede hepsi gelse de en azından bir kere üzülsek. belli ki tümü buraya gelene kadar bu göç bitmeyecek. her haberde ciğerim dağlanıyor resmen. yazık bu vatana içim acıyor. ulan koca cumhuriyet tarihinde denk geldiğimiz döneme bak. tam dram.
    dikkatimizden kaçan bir diğer göç dalgası ise (bkz: afgan mülteciler)
  • kendi işlerine gelen her halt için referandum yapan akp yönetimi neden mülteci alımı için de bu ülkenin insanına sormuyor diye düşündüren durum.

ne güzel demokrasi lan, işine gelecek referandum yapacaksın, işine gelmeyecek "ben böyle istedim oldu" diyeceksin. lan çobanlar bile bu kadar rahat yön veremez koyun sürülerine. nasıl tepkisiz, vurdumduymaz insanmış bu ülkenin insanı anlamadım.
hesabın var mı? giriş yap