şükela:  tümü | bugün
  • artik ağzımı bozmama sebep olacak, çığrından çıkmış, takunyalı vizyonsuzlarin bedelini ödediğimiz olay.

etti mi sana 7 milyon! ulan ortadoğu bu kadar karışmamış bu hale gelmemişti! yemin ederim churchill'e rahmet okutur bu çarıklilar!

https://www.haberler.com/…-yollara-10437121-haberi/
  • suriyelilerin kabahati olduğunu düşünmüyorum. eminim çok meraklı değillerdir buraya göç etmeye ama bir vatanperverlik olmadığı da aşikâr. biz türk milleti olarak çanakkele'de, kurtuluş savaşında destan yazdık. yüzbinlerce atamız gençliğini yaşayamadan toprağın altına girdi bu vatan için.

türkler savaş yüzünden ya da bir başka sebepten vatan toprağını asla terk etmez. ve fakat bu durumda vatan toprağını bırakıp buraya göç eden, kia marka araçlarla fink atıp orda burda göt gezdiren, bizi rahatız edip taciz, tecavüz ve hatta ölümle tehdit edip bilahere bunu uygulayan, türk milletinin toprağında türk milletinden daha iyi imkanlarda yaşayan bu kişilere kucak açandadır kabahat.

adamlar ne yapsın ? gel diyen varsa gelir. kim canından olmak ister.

edit: bir sürü, "ırkçı pezevenk, adi pislik!" diye mesaj aldım. ben ırkçı değilim. milliyetçi hiç değilim. sen önce kendini kıçını kurtarmaya bak ondan sonra başkasına yardım eli uzat. hümanist biri olduğum da doğrudur hem. gerçeği söyleyince taşa tutuyorlar. 3 yaşında ki aylan kurdi yeni esvaplarıyla yüzükoyun soğuk sularda ölüp, buz gibi kumlara serildiğini bende biliyorum. her baktığımda benim gibi koca adam patır patır göz yaşı döküyor amına koduklarım siz bana nası ırkçı dersiniz ? bunu bana değil, iç savaş çıkarıp ayaklanmaya neden olan kişiye söyleyin. başkasının bokunu niye biz temizleyelim ? her neyse gözlerim sulandı yine.

diğer yandan türklerin anadoluya nasıl girdiğini, moğol istilası ile anadolu'ya firar ettiklerini söyleyenler olmuş. yav kardeşim anadolu'nun kapıları 1071 malazgirt savaşından sonra zaten türklere açıldı.
  • 2010 yılında suriye nüfusunun 21 milyon olduğu düşünülürse üçte birini içimize aldığımız manasına gelen olay.
  • hala bu olaydan rahatsızlığı "ırkçılık" olarak gören ve suriye'yi de bir irk sanan gerizekalilari gösteren başlıktır!
  • buna kizanlara "orkcolok" diyenlere cevaben:

al evinde besle o zaman amin oglu ... diyesim geliyor.
  • vaziyet alın buralar daha da senlenecek.
    yakinda ülkede bizi de istemez bunlar.
  • 185.180 kilometrekarelik bir alanı olan ülkede iki şehir bombalanıyor ve iki milyon kişi türkiye'ye geliyor, mantığım almıyor.
    birisi anlatsın , misal suriye hama idlib ne zamandır savaş var, suriye'de yaşayanlar neden kendi ülkelerindeki güvenli bölgeye geçmiyor. geçen gün videoda gördüm adamlar bazı şehirlerde savaş var diyor,savaşın olmadığı bölgeye geçsinler. bunlar hastalıklı mı, yoksa ülke içinde istenmeyen tipler mi. iyice kıllandıran durum.
    şehir bombalandı, haydiii türkiye'ye ....
  • suriye'de 2 milyon kişi kalmış mı dedirten haber
  • bu gelecek 2 milyon mülteci ile iç savaş başlamadan önce 22 milyon olan suriye nüfusunun ortalama 10 milyonluk kısmının türkiye'ye itelenmesi olayıdır.
  • ülkeyi boşaltınca haber versinler, biz öyle geçelim denen durum.
    biz zaten mevcuttaki multecilerin destek fonunu ab'den alamıyor muyduk, yamuluyorsam düzeltin? ülkede herşey ateş pahalı, bi de bunları beslicez.
    1 yıl sonra zaten 3 milyon olur bunlar. insanın aklına bir sürü kötü senaryo geliyor ülkemin geleceği ile ilgili, umarım sebebi benim hayal gücümün genisligidir.