• 82li erkekler ve 82li hatunların bu yıl itibariyle içinde bulundukları yaş..
  • ağızdaki süt dişi sayısı.
  • şu anda olmak istediğim ve o sıralarda ne halt ettiğimi hatırlamadığım yaş.
  • 20lik zarda geldiginde critical success anlamina gelen eli opulesi zar.
  • yunancada okunusu : ikosi
  • denizlinin plaka kodu.
  • ilk gittiğim akşam nothing else matters çalarken bir çocuğun aniden gelip beni öptüğü ve gittiği, even better than the real thing klibi sayesinde abimin u2 takdirlerine sahip olmasını sağlayan ve 1995 yılına kadar da varlığını sürdürmüş olan mekan.
  • 3rd edition** dnd oynarken* en sevdiğim sayı. zarda geldiğinde, hele arka arkaya, insanın içi bir hoş oluyor.
  • insanın, hayatın aslında ne kadar hızlı aktığını anlamaya başladığı yaştır.zira insan on'lu yaşlarındayken hep büyüme özlemindedir. zaman, her gün aynı formayla okul sıralarında oflayıp puflamakla geçer, o kadar yavaş akar ki.20'ye kadar olan yıllarda insanlar yaşlarını büyütüp de söyleme, daha büyük görünme, daha çok ciddiye alınma hevesindedirler.ama 20den sonra işler yavaş yavaş tersine dönmeye başlar.insan göz açıp kapayana kadar 21'ine gelir; daha dün 18ine girmek için sabırsızlanırken** 21 olduğunu görmek "yaşlanıyorum!" paniği yaşatır.burdan sonra yıllar daha da hızlı akar, yaş bu sefer büyütülüp değil küçültülüp söylenmeye başlanır..
  • özdemir asaf'ın bir şiiri:

sevgiler sürdürmeye gelmişim sandım
    ilgiler sürdürmeye gelmişim sandım
    yalanlı, alçak, bir çağ geldi üstüme.
    ezildim, itildim, gelmişim sandım.
hesabın var mı? giriş yap