• adam açık açık söylemiş.
    siz işid terörünü lanetlemek için taksimde orda burda apo nun posterleriyle yürüyenleri görmüyorsunuzda bu adamın dediklerine mi takılıyorsunuz iki yüzlü karaktersizler.
    kusura bakmayın adam göte göt demiştir.
  • kimilerinin türk kürt kardeşliği yalanını bir defa daha gözlere sokandır..

karşılaştırınız;

"türkiye'de yardım edecek yer ve insan bitmiştir de geriye sadece şincan uygur özerk bölgesi mi kalmıştır?"
  • buralarda iyi olmuş beter olsun çeken ırkçılar ne yazıyorsa aynısı.
  • "on saat" düşündükten sonra verilmiş mhp beyanatı.

ışid, ülkene girip sivil vatandaşlarını katlediyor.

sen kalkmış ölen vatandaşında kusur arıyorsun.

neymiş? siyasi görüşü senden farklıymış.

ülkücü bir insan olsan, önce bu saldırıya karşı nasıl cephe alınması gerektiğine dair bir hissiyatın olur.

son seçimde topladığın oy belli.

yarın çin'li militanlar gelip türkiye'deki mhp'lileri hedef alsa, geri kalan yüzde seksen beş ne desin?

bu ırkçı şövenist gerzeklerden bıkmıştık, iyi oldu mu desinler?

bu açıklamayla asıl bölücülüğü kendisi yapıyor, her halde farkında değil.
  • tabi ya, bahçeli ışide yapılan yardımları sorgulamadığı kadar kobaniyi sorgulasın, bir araya gelmiş gençlerin katledilmesinden sonra bile amaçlarını sorgulasın anasını satayım, çünkü seçmeninin ateşli cengaverleri bundan tatmin olup kan dökülse de içimdeki kürt nefretini kelimelere dökebilsem diye klavye başında bekliyor. ülkeymiş huzurmuş refahmış barışmış koy götüne, hedepeyle aynı safta durmayarak siyasi misyonunu yerine getirmiş sayılırsın, vizyon bu kadar zaten.

seçime üç beş gün kalana kadar sırf terörün hiçbir türlüsünü midem almadığı için hdpye karşı ve önyargılı idim, sonuç olarak yine hdpye oy vermedim ama söylemleri, doğru konularda doğru eleştiriler yapmaları ve destekçilerini sakinleştiren tutumları katı tutumumu eritti, ben bile mantıklı düşünerek destekleyebilecek noktaya geldim. matematiksel hesapların ve demokrasi mantığının yanısıra kan dökülmemesi için kim adım atacaksa ve bu konuda kimin elinden bir şey gelebilecekse denemeye değerdi sonuç olarak. seçim sonrasında da gösterdikleri tevazu ve verdikleri sözlere uygun bir şekilde kendileri için iyi bir senaryo olmasa dahi tüm seçeneklere uyum sağlamaları beni biraz daha mutlu etti ve önyargıları bırakıp herkesin barış istediğine inanırsak belki güzel bir şeyler olabileceğini düşünmeye başladım.

bahçeliye gelirsek, ben 3-5 ay önce hdp yan çizer akpyle işbirliği yaparsa veya koalisyon görüşmelerinde sorun çıkarırsa diye korkarken bu korktuğum şeyleri üstü açık veya kapalı olarak mhp yaptı. iktidar amacı olmadığını belirtti, herhangi bir konuya mantık süzgecinden geçirmeksizin sırf hdp destekliyor diye karşı çıkabileceğini gösterdi, hdplileri yok sayarak tüm çözüm yollarını tıkadı, birlik beraberlik kurulmasını imkansız kıldı, üç beş kafatasçı seçmeni kaybetmeyip yerini sağlam tutabilmek için ülkesinin ve insanların çıkarlarını gözardı etti, şimdi de bu açıklamayı yapıyor.

bu kadar korkunç bir olayın üzerine hele de olay bu kadar sıcakken bunu söyleyebilen insan mı terörü lanetliyor? bu insan mı siyasetini yalnızca terör örgütü karşıtlığı üzerinden yürütüyor? lafım tüm mhp seçmenine olmamakla birlikte patlamaya sevinip de duygularını buraya yazmaya utanmayan, hala nefret kusan kişiler mi terör de terör diyerek edilecek küfürleri tüketiyor? bu kadar ikiyüzlü olmayın ya. pkk can aldı teröristleri lanetliyoruz derken daha da boktan bir örgüt gelip karşıt görüşünüzdeki insanları öldürdüğünde en azından kıçınıza kına yakmayın biraz olsun saygı duyun. bombayı siz patlatmasanız bile patlatanı alkışlayarak terörle aranızda ne kadar mesafe olduğunu siz gösteriyorsunuz. bahçeliden artık daha fazlasını beklemiyorum zaten, açıklamasına şaşırmadım ama insan yine de biraz sağduyu, biraz empati, biraz vicdan bekliyor.
  • "üç sayfa ‘ama’ ve ‘ancak’ yazanlar, kusura bakmasınlar ışid zihniyetindedirler...
    dünden bu yana saldırıdan bu yana kullanılan hakaret tehdit dilini bize karşı kullananlara iade ediyorum. tek bir siyasi çözüm önerisi içermeyen bir metne de siyasi metin demiyoruz. tarihlerinde yaptıkları da siyasi açıklama yoktur. küfürsüz bir tane açıklamalarını getirin, kendilerine saygı duyduğumu açıklayacağım. inşallah oy verenler de bunların yürüttüğü seviyesiz politikayı yakından görürler."

selahattin demirtaş
  • ben sözü selahattin gardaşıma bırakıyorum. yine en güzelini söyledi;

dünden bu yana saldırıdan bu yana kullanılan hakaret tehdit dilini bize karşı kullananlara iade ediyorum. üç sayfa 'ama', 'ancak' yazanlar, kusura bakmasınlar ışid zihniyetindedirler. aklını yitirmiş tek bir siyasi çözüm önerisi içermeyen, bir metne de siyasi metin demiyoruz. tarihlerinde yaptıkları da siyasi açıklama yoktur. küfürsüz açıklamalarını getirin, saygı duyduğumuzu ifade edeceğim. kendilerine milliyetçi diyenler, sokak ağzıyla ucuz bir dille yaptıkları açıklamalara cevap verecek halimiz de yok. kendi yönetimlerinin seviyesizliğini gösterir. inşallah oy verenler de bunların yürüttüğü seviyesiz politikayı yakından görürler.
  • hayır vallahi anlamıyorum. adam yapılan saldırıyı kınamış mı? kınamış!
    peki senin selocanın hangi hain pkk saldırısından sonra çıkıp delikanlı gibi "terörist eylemler kabul edilemez" dedi?

lan bırak terörist demeyi pkk ya laf söylemiyorsun hödük.
    sonra gelmiş burada yapılan açıklamayı kınıyor.. bu ülkenin ana gündemi kobani değildir. şayet öyle ise türkmenler'in yaşadığı musul da kerkük'te ana gündem maddesidir. yeter artık ezik edebiyatı!

demiştim tekrar edeyim;
    sınırı geçip savaşacaklar buyursun..
  • kendi içinde bile tutarsız bir açıklamadır. "önşartsız" lanetliyorum dedikten sonra bir sürü şart koymuştur. sanırım türkçe bilmeyen bir danışmanı tarafından yazılmıştır.
  • açıklamanın tamamını okumayıp cımbızla tek cümle çekip yermeye çalışan kürt sevicileri çıldırtan açıklama.

evet göte göt demiştir!
hesabın var mı? giriş yap