1. abd'de ayrica arkadaslar bara giderken eve donulerek film izlenmek zorunda kalinmasi. bir nevi ikinci ogretim.
  2. erkek tarafının sürekli götüne giren ilişkidir. uzaktan kulağa hoş geliyor değil mi? ama realitede kesinlikle öyle değil. yaşamadan anlatabileceğim birşey değil, o yüzden "ah keşke" diyenlere neden yanlış bir şeyi istediklerini anlatamayacağım.

yaşayın görün. sonra burada yazarsınız hissettiklerinizi benim gibi.
  3. aklı başında 28 yaşında bir erkeğin, 20 yaşında bir kızı kaale almayacağından dolayı, gereksiz olan ilişki. basit bir ilişki olabilir ancak.
  4. evlilikle sonuçlanması muhtemel bir ilişki. 28 yaşında ununu eleyip eleğini asmış bir adam için 20 yaşındaki hayatının baharında henüz gözü açılmamış kız bulunmaz bir nimet olabilir. ha bu evlilik ne kadar sağlıklı olur orası siz yazarlar için tartışmaya açıktır, buyrun.
  5. başta ilişkide güçlü taraf erkek iken, 5 yıl sonra dengelerin değiştiği ilişkidir. başlarda kız biraz saftorik kalır, adamın çevresine, işine, karizmasına hasta olur. kız üniversite ilk sınıftayken adamın işi, gücü, parası ve sosyal bir hayatı vardır. kız adamın uydusu gibi dolaşır, sosyal ortamlarda konu mankeni gibi kalabilir.

yıllar geçinde adamın saçları dökülürken, kız artık mezun olup çalışmaya başlar, üniversitede edindiği çevre genişler, işe girer, güzelse daha da popüler olup, can yakan bir afete dönüşebilir. adam ultra yetenekli değilse, iş yerinde pek sivrilmeyebilir, yerinde sayabilir. arkadaşları birer ikişer farklı şehirlere, ülkelere dağılmış olabilir. hayatının peak yaptığı evre geçmiş, sıradanlık baş göstermiştir. kızın yanında sıkıcı bir erkek arkadaş, yılların getirdiği alışkanlık oluverir. bu durumda da ilişkideki dominant taraf değişirse, ilişkinin sonununun gelmesi muhtemeldir.

bu tabii bir olasılık, her ilişki aynı kalıpta ilerleyecek diye bir kural yok. gönül ister ki, o saçlar hiç dökülmesin, ilişkiler hiç bitmesin, sevenler kavuşsun, mutlu yuva sahibi olsun.
  6. sorunlu geçecektir. benimki de 5 yaş fark var acaba benim de sorunlu olur mu? olmasın. olmayacak. olmamalı. olamaz. olmaz.