şükela:  tümü | bugün
  • istanbul, amsterdam ve split'in aday olduğu şampiyona.

    amsterdam'da yapılacaktır.
  • 6-10 temmuz 2016 tarihlerinde amsterdam da 1928 olimpiyatlarina ev sahipligi yapan olympic stadium da yapilacaktir.. day pass denen gunluk biletleri subat ayinda, sabah ve aksam olmak uzere sesion biletleri de gecen hafta satisa cikti. bilet fiyatlari diger avrupa sampiyonalari ile kiyaslayinca oldukca makul fiyata satistalar suan icin.. 5 gunluk aksam seansi biletlerimi aldim. sonunda dunya sampiyonasi ve olimpiyatlardan sonra avrupa sampiyonasi da canli izleyebilecegim!
  • merve aydın ve nagihan karadere'den üstün performans beklediğim şampiyonadır. gerçi parkur sonundaki atışlarda performansları biraz düşebilir fakat dokunulmazlığı kazanıp ülkemizi gururlandıracaklarından eminim.
  • hazır turizm krizi de varken önce avrupa futbol şampiyonası sonra atletizm şampiyonası en son olimpiyatlar ile yazı kapatıp ucuz bir ev tatili yapmış oluruz.
  • ilk günün sabah seansındaki atletlerimizin durumu:

    erkekler 100 m
    ramil guliyev, 10.21 sn ile serisini ilk sırada tamamladı. tüm serilerdeki en hızlı isim oldu. yarı finalde jak ali harvey ve emre zafer barnes ile birlikte finale kalmaya çalışacak.

    kadınlar çekiç atma
    eski adı kıvılcım kaya olan kıvılcım salman, 65.97 m ile 17. ve tuğçe şahutoğlu, 62.37 m ile 28. olarak, elendiler.

    erkekler 400m
    batuhan altıntaş, 47.23 sn ile serisinde 6. sırada kaldı. genel sıralamada 15. olarak elendi.

    edit: akşam seansındaki atletlerimizin durumu:

    erkekler 3000 m su engelli
    1. seride koşan hakan duvar, 8:33.13 ile serisinde 7, genel klasmanda 8. olarak finale kaldı. tarık langat akdağ, 8:43.81 ile serisinde 11. oldu ve elendi. genel klasmanda 18. oldu.
    2. seride koşan aras kaya, 8:33.11 ile serisini ilk sırada bitirdi ve finale kaldı. genel klasmanda 7. sırada.

    kadınlar uzun atlama
    karin melis mey, 6.55 m ile serisini ilk sırada tamamladı. 6.60 m'lik barajı geçemese de, genel sıralamada 4. olarak küçük q ile finale kaldı.

    kadınlar gülle atma
    emel dereli, 17.88 m'lik derecesi ile hem serisinde hem genel sıralamada 2. sırayı alarak büyük q ile finale kaldı. son hakkında 17.30 m'lik barajı aşmayı başardı.
  • devşirme atletimiz yasemin can, 10 bin metre kadınlar finalinde 31:12.86'lık derecesiyle altın madalya kazandı. yılın en iyi 12. derecesi. kendisine ait 23 yaş altı rekorunu kırdı. şampiyonanın ilk madalyasını almış olduk.
  • 2. gün sabah seansında atletimizin durumu:

    erkekler üç adım atlama
    devşirme atletimiz şeref osmanoğlu, 16.81 m ile 16.65 m'lik barajı geçerek en iyi 2. dereceyi yaparak büyük q ile finale kaldı.

    kadınlar cirit atma
    eda tuğsuz, 60 m'lik barajı geçemedi. 58.13 m'lik atışı ile serisini 9. sırada tamamladı. genel klasmanda 12. ve son sıradan kendisini finale atmayı başardı.
  • devşirme atletimiz yasmani copello escobar, 400 m engelli yarı finalinde 48.42 sn'lik derecesi ile türkiye rekorunu kırarak finale çıktı. tüm serilerdeki en iyi dereceyi yaptı.

    edit: erkekler 400 m yarışında yavuz can, 45.51 sn ile türkiye rekorunu kırıp serisinde 5. oldu. genel klasmanda 7. olmasına rağmen elendi. yavaş seride koşsa final görebilirdi. bu derecesi rio'ya gitmek için yeterli değil.

    400 m'de finale kalan isimler
    grenot 50.43
    guei 51.01
    ohuruogu 51.35
    holub 51.67
    onuora 51.84
    van leuveren 52.02
    salaski 52.27
    swiety 52.34
    http://www.european-athletics.org/…707160119&intcmp

    edit2: kadınlar 100 m engellinin finale kalan isimleri:
    talay 12.76
    roleder 12.76
    zagre 12.89
    rard-reuse 12.90
    billaud 12.91
    pesiridou 12.95
    porter 12.97
    dutkiewicz 13.02

    http://www.european-athletics.org/…707162744&intcmp

    susanna kallur'a üzüldüm. kendisinden kötü olanlar finale kaldı, o kalamadı.

    final bu akşam.
  • ntv spor spikerleriyle çok eğlenceli anlatımla izlenebilecek yarıştır. arada sporcu tavırlarıyla makara yapıyorlar. baya komedi. ayrıca emel dereli ile gülle atmada iyi sonuçlar alıyoruz.