• türk doktorları yetersiz geldi anlaşılan.

https://dosyaism.saglik.gov.tr/…ecek-listepdf.pdf?0
  • link

--- spoiler ---
    yüzlerce tıp mezunu öğrenci güvenlik soruşturmasını geçemediği için doktor olamazken, istanbul'da alınan aile hekimlerinin neredeyse tamamının yabancı uyruklu olduğu anlaşılalı birkaç saat oldu
    --- spoiler ---

yanlış mı anladım? yıllarca okuyup mezun oluyorsun ve güvenlik soruşturması doktor olamazsın diyor??

atanan yabancı doktorlara ait link
  • suriyeli doktorlarımız da oldu aman ne güzel.vatandaş türk doktorlara derdini anlatamazken yabancıalra nasıl anlatacak
  • "mevcut doktorların durumu düşünülünce bir de yabancıyı denemek neden bu kadar rahatsız ediyor ki sizleri?" diye sormuş bir yazar.

yahu sizde hiç utanma yok mu? mevcut doktorla bile iletişim kurmakta güçlük çeken halkımız bir de yabancı doktora derdini mi anlatacak hangi dilde? arapça mı öğreneceğiz hastalığımızı anlatabilmek için?

siz ne zaman çıldırdınız böyle?
  • yabancı uyruklu sözleşmeli hekimlere üç kuruş para veriyorlar neredeyse. gerçekten verilen tutarlar aylık 3000 tl gibi bir şey.
    yani devlet diyor ki, sağlığınızın bir önemi yok ben işin maliyet kısmındayım artık. derdini anlat anlatma beni ilgilendirmez.
  • eşim çifte vatandaş ve vatandaşı olduğu ülkede bitirdiği okulun diploması burada geçerli değil. şimdi meraktan sorarım bu atamalar onca prosedür ve sınavı geçerek mi bu sözleşmeleri imzaladılar. nasıl oluyor nedir bu sözleşme
  • hakedilendir efendim.
  • pdf adı ''internete verilecek liste''. başka da sözüm yok.
  • (bkz: #82579810)

arapperestler tarafından coşkuyla karşılanan olay...
hesabın var mı? giriş yap