• suriyeliler burada sevişip çoğalırken, iş kurup para kazanırken(kayıt dışı ekonomi ile ekonominin anasını ağlatırken), tatil yaparken, bize nefretle bakarken, ab'ye kapağı atınca bize hakaretler ederken bizim yiğitlerimiz onların ülkesinde şehit düşüyor. ne desem bilemedim.
  • merak etmeyiniz arkadaşlar allah-u teala en yakin zamanda kahhar ismiyle kahredecektir hepsini.
    oh be ak-it olmak ne güzel, meseleyi allah'a pasladim. artik huzur içinde uyuyabilirim.
  • üç buçuk milyon suriyeli ülkemde camış gibi yatarken gencecik gariban mehmetçik yok yere canını veriyor emeği geçen herkesin yolunu yordamını sikeyim
  • bu amına koduklarım avmlerde fink atarken, kafalarına saç ektirip, altışar yedişer çocukla gezerken, türk devleti tarafından verilen bebek mamalarını cinsel gücü arttırıyor diye bebeklere vermeyip kendileri yerken, benim vatan evladım suriye denilen bataklıkta götünü yıkamaktan aciz maymundan hallice cihatçı piçler tarafından haince bombalı araçla şehit ediliyor, emeği geçen, sebep olan herkesin afedersiniz amına koyayim.
  • tsk'nın açıkladığı gelişmedir. fırat kalkanı operasyonu kapsamında 10 asker yaşamını yitirmiş, 6'sı ağır 18 asker yaralanmıştır. henüz net bilgiler verilmemiş olmasına rağmen şüphesiz sorulacak soru açık. tsk'nın suriye'de işi ne? rusya'nın hava saldırılarını eleştiren bir ülkenin ordusu niçin suriye'de?
  • öncelikle maalesef rakam on dörtten fazladır, açıklanan rakamın neden düşük tutulduğu konusunda en ufak fikrim yok. şu anda çok büyük kısmı ağır, yetmişe yakın da yaralımız var.
    ışid el bab da çok ciddi tahkimat yapmış, ve bombalı araçlarla intihar saldırıları yapıyor. işin acaip kısmı adamlarda öyle bir mühimmat yığınağı var ki kafayı yemek işten değil. adamlar bombaı araçların içine tow mühimmatı koyuyor adedi otuz bin dolar. şehri savaşı özellikle zor iştir, ve malesef şu anda orada görev yapan özel kuvvetlerin kış şartları ile mücadelesi ışid ile mücadelesinden daha çetin geçiyor. askerlerimiz kendi paraları ile aldıkları çadırlarda yaşayıp beslenme için türkiye den gene kendi paraları ile aldıkları yiyecekleri yiyerek savaşıyorlar. gaz sobaları afad dan rica minnet alınarak kullanılıyor. basitçe aslanlarımız kaplanlarımız dediğimiz metehan ordusunu, ülke içinde rezil ettikleri gibi yurtdışında da rezil etmekten eksik kalmıyor devletimiz.
    savaş bu şehit olur diyen arkadaşa da hassiktir oradan yavşak diyorum. can ulan bunlar şerefsiz evladı, sen askerini korumakla mükellefsin. işleri ölmek zaten diye bakarsan emniyete orduya doldurup pamukalra sardığın fetöcülere, menzilcilere kalır hayatın onların da ne yapacağı bellidir.
    kendi sınırımızı korumak için elli kilometrelik bir alan oluşturmak yerine yarma operasyonuna girişme sebebimizi hiç bir teorisyen açıklayamaz. hatayın dibinde ypg varken neden el bab gibi bombok bir yerde operasyon yaptığımızı da aynı şekilde.
    velhasıl başımız sağolsun diyorum da, benim baş bir türlü sağ olmuyor ağalar.
  • suriyeli erkek sığınmacılardan neden düzenli bir birlik oluşturulmuyor ?
    bu sorunun cevabını gerçekten çok merak ediyorum. türkiye' de 3 milyondan fazla suriyeli sığınmacı var, ırkçılık yapmak istemiyorum ama bunların birçoğu eli sikinde dolaşan, hayatları sürekli üreme üzerine kurulu, asalak hayatlar yaşayan insanlar. birçoğu genç ve sağlıklı,hiçbir eğitim,kültür ve görgüleri yok. türk vatandaşı olan her sağlıklı erkek nasıl askere gitmek zorundaysa, türkiye'de yaşayan erkek sığınmacıları da buna dahil edilmesi gerek. tsk bunların bir kısmını alsın adam etsin,düzenli birlikler haline getirip, topraklarını savunmak üzere kuzey suriye' ye göndersin. gerçekten bu adamlar yıllardır bu ülkede yan gelip yatıyor, alamadığımız sağlık ve eğitim hizmetlerini alıyorlar, o zaman askeri hizmetlerden de sorumlu tutulsunlar.birileri çıkıp diyecek ki bu insan haklarına aykırı vs. ama bu durumun neresinden bakılırsa bakılsın bu adamların burada yan gelip yapması için bir sebep göremiyorum. her gün bu ülkede insanlar ölüyor ya da yaralanıyor, türkiye günlük gülistanlık değil, aynı gemide gidiyorsak. bu adamlarda kürek çekecek. benim ödediğim vergiyle eli sikinde yaşamayacak, mehmetçik oralara gidip şehit olmayacak. (imla edit)
  • hüsnü mahalli bugünleri görmüş, felaketimizi hem yazmış hem fırsat bulduğu her yerde söylemişti. onu tutukladılar ve biz ona sahip çıkmadık.

bizim gözümüzü bağladılar, neden diye sormadık. şimdi de her birimiz gözümüz bağlı, atılacağımız uçurumun kenarında, ne olduğunu bilmeden yine de ses çıkarmadan bekliyoruz.
  • ışid'in bombalı araçla düzenlediği 3 ayrı intihar saldırısı sonucu gerçekleşmiş ne yazık ki...
    http://www.cnnturk.com/…kaninda-10-asker-sehit-oldu

canlarımız teker teker gidiyor ve ekran başında izlemekten başka bir şey yapamıyoruz. siyasi yetersizliklerin cezasını ne yazık ki millet olarak biz çekiyoruz.
hesabın var mı? giriş yap