• oğlum kapatıp gittiler deyip durmayın. diğer iss'lerin 300-500 liraya verdiği hizmeti 65 liraya veriyorlar. faturayı hep son güne kadar bekleyip yatırıyordum şimdi girip yatırayım bari dedim, banka uygulamasi "kurum kaynakli borc sorgulamasi yapilamadi" diyor. allahim 3 mbps icin 80 lira odettiren ttnet'e mecbur biraktirma beni.

ben yazarken aciklama gelmis.
  • bunun altından türk telekom’un parmağı çıkarsa şaşırmam. bu bir planlı kesinti olamaz. öyle olsa kendi internet siteleri ve mobil uygulamaları neden offline’a düşsün. bir sabotaj ya da atak yoksa şu olabilir.
  • şuan bilgi işlem çalışanları evlerinden apar topar "aha sıçtık" diye diye ofislerine doğru yol almaktalar.
  • an itibariyle samsunda da gitmiş iss.

bu arada hem siz hem ben 1 ay bedava kullanmak isterseniz kodum

pardon türknet başlığı görünce birden böyle oluyor.
  • modemi açıp kapatmaktan yalama ettim sözlük sağolsun yeni farkettim:)
  • hatay, kesinti mevcut.
  • tahmini olarak, konuma göre, 1 saat 25 dakika sürmüş kesintidir.

ağ işlerinden çok anlamam ama kesintinin çapı ve bireysel sorunlardaki performansları düşünülünce oldukça iyi bir süre. tabii bu hız aynı zamanda kesintinin sebebinin de çok saçma bir hata olabileceğini gösteriyor. bu da bilişim sektöründe en ufak hatanın bile nelere mal olabileceğini düşündürüyor.

süreklilik planlaması konusunun önemini vurgulamakta fayda var. iş sürekliliği, operasyonel dayanıklılık önemli konular. ülkemizde henüz yeterince önemsenmemekte.
  • tüm ip-mpls omurgası ve pop ları devre dışı olmuş benim de kullandığım ve hiç sorun yaşamadığım iss. hiçbir backup ı da çalışmıyor.
    bu normal şartlarda mümkün değil.

tam saati 00:00
    bu planlı bir işlemin işareti. 2 türlüsü var
    planlı bakım
    planlı saldırı
  • az önce yine bi kopma mı oldu bana mı öyle geldi. gül gibi fifa maçının içine edildi bu sefer de.
hesabın var mı? giriş yap