• imkansız değil ama çok geçtir. 15 yaşına kadar bir şeyler yaptınız yaptınız, yapmadıysanız geçmiş olsun, iflah olmaz bir tutunamayansınız.

edit: sma hastası mert adrian'a umut ol
  • kesinlikle çok geçtir. en geç 4 yaşında hayatı yoluna koyacaksın. mesela ben 5 yaşındayken baktım hala okula bile başlamamışım, lanet olsun böyle hayata dedim her şeyi bıraktım. o zamandan beri yemek yiyip uyumak haricinde hiçbir şey yapmıyorum, ölümü bekliyorum.
  • 30'lu yaşlara geldiğinde bu sorunun cevabını kendin vereceksin.
  • 33. yaşındayım, geçen sene ülke değiştirdim ve bu sene 4. yabancı dili öğreniyorum, evliyim ve çocuğum yok. başka sorusu olan?
  • üst edit: yakın çevremde görmediğim desteği ekşi'de gördüm. varolun dostlar :)

29 yaşındayım.
    5.5 senede metalurji ve malzeme mühendisliğini bitirdim.
    4.5 sene metalurji ve malzeme mühendisi olarak çalıştım.

2 ay önce 10 yıllık eğitim + iş kariyerimden geri dönüşü olmamak üzere istifa ederek yazılımcı olmaya karar verdim.

yani diyeceğim şu ki;
    taşak mı geçiyorsun lan?

gelen mesajlar üzerine edit:
    1. yazılıma olan ilgim ve merakım 13-14 yaşlarından beri var. o yaşlardan beri hep bi şekilde yazılımla uğraştım ve freelance işler yaptım.
    2. yazılım üzerine hiçbir eğitim almadım.
  • deli misin? tabiki geç. 4 ile 5 yaş arası iyi bir işe girip para biriktirmeye başlamalıydın. zaten 11-12 yaşına gelince istediğin ülkeye yerleşebilirdin.

teyh allahım.
  • 23 yaşındayım. seneye üniversiteye başlıyorum.
    geç değildir.
  • 35 yaşında lisans? çıkarıp bisikletçi oldum. adam 21 yaş geç midir yazmış yaa..
  • sorunsala bak ya, evladım kasten mi sorun çıkarıyorsunuz, 21 neye geç kalmış da neyi kaçırmaya örnek gösteriliyor? 21 bir bebeğin 1. yaş günüdür, farkına varmadan etrafında insanlar, kahkaha ve alkışlar, pasta üstündeki mumun sizin adınıza üflenmesi, el üstünde tutulmalar, hayatın en acemilik rütbesi filan.. o bebek bile etrafındaki sevgi çemberi içinde yürümeye başlamıştır.

21, 20'lerin başıdır. önünde yüzlerce seçenek, okunacak binlerce sayfa ve sevgiliye çalınacak onbinlerce nota vardır.

biz; 40'ı devirmiş insanlar için 21 yaş, temiz bir sayfaya ulaşmak için defterin kapağını açıp ilk sayfadan başlamak demektir. büyütülmüş her problemin birer birer aşılabildiğini anlatmak istediğimiz yaştır. ve her şeye adım atacağınız, hedeflere yürüyeceğiniz yüreğe sahip olduğunuz yaştır. yürüyün nereye yürümek isterseniz. sadece atmak için adımları harekete geçmek gerek.
  • 6 yaşına kadar hayatınızı rayına oturtdunuz oturtdunuz yoksa biraz zor toparlarsınız
hesabın var mı? giriş yap