şükela:  tümü | bugün
  • demirtaş'ın derhal serbest bırakılmasını talep etmiş karardır.

https://gazetekarinca.com/…hal-serbest-birakilmali/

edit: demirtaş'ın avukatı şunları söylemiş:

-iham büyük dairesi, selahattin demirtaş ile ilgili tarihi bir kararla demirtaş’ın derhal serbest bırakılmasına karar vermiştir. bu kararla, müvekkilimiz hakkındaki bütün suçlamalar boşa çıkmış, müvekkilin 4 yıldır siyasi sebeplere bağlı rehin tutulduğu tescil edilmiştir.

-iham’ın 2018 tarihli ilk kararından sonra ileri sürülen “karar kesin değil” bahanesi ortadan kalkmıştır. bu karar, kesin ve bağlayıcıdır. türkiye yargısının, “karşı hamlemizi yapar, işi bitiririz” anlayışına kapılmadan demirtaş’ı derhal serbest bırakması gerekmektedir. ihlal iddiası ileri sürdüğümüz bütün maddelerden ihlal kararı verildi.

(bkz: demirtaş'a özgürlük)

edit2: avukat açıklamalarına imla.
  • malum zat, çevresi ve takipçileri tarafından "dış güçler" şeklinde yorumlanacak olan karardır. zira hak hukuk bilmezlik bunu gerektirir.
  • boş yere yattığını düşündüğüm adam. bakalım ne kadar tazminat alacak.

tanım: serbest bırakılmayacaktır.
  • tabi ki uygulanmayacak karardır.

gerekçesi de "avrupa terörü destekliyor" olacaktır.

4 yıldır siyasi emellerle tutuklu siyasetçi.
  • derhal uygulanması gereken karardır.
  • serbest bırakılır aynı gün 15 temmuz ile alakalı soruşturma açılıp gözaltına alınır, nitekim demokrasilerde çareler tükenmez. hala aihm kararı falan kovalayanlar var, haber değeri bile yok akıllanmıyorsunuz. yerel mahkeme daha aym'yi sallamıyor lol.

birazdan burası akp'li değilim ama adam terörist abi, heykelini felan dikecem dedicilerle dolacak.
  • derhal serbest bırakılsın aponun heykelini dikecek daha. demokrasinin beşiği ab öyle istiyor, yersen.
  • selahattin demirtaş'ın derhal serbest bırakılmasını gösteren bir karar. selahattin demirtaş'ın bir kez daha siyasi bir tutsak olarak hukuksuz bir şekilde bunca yıldır akp tarafından hapiste tutulduğu tescillenmiştir.
  • tamam bende muhalifim, akp'nin bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaketlerden biri olduğunu düşünüyorum ama selahattin demirtaş ''pkk terör örgütü değildir'' diyen ve bu kanlı örgütün liderinin heykelini dikmek isteyen biri değil mi?

yok avrupa suçsuz demiş, bırakılmasını istemiş falan... avrupa'ya sorsan zaten pkk etrafa karanfil atan, elinde çiçeklerle kırlarda koşan sevgi kelebeği bir topluluk der.

savunduğunuz şahısta bari bir parça mertlik taşısa. demirtaş azılı bir terör örgütü üyesi olması bir yana karakter olarak da tam bir utanmaz. demirtaş'ın bütün pkk'lıları sokaklarda eylem yapmaya çağırdığı, bu çağrıya uyan pkk'lıların kurban eti dağıtan gençlerin kafalarını taşla ezerek öldürdüğü (bkz: 6-7 ekim 2014 kobani için sokağa eylemleri) denen dönemde 3 gün arayla 2 mitingini izledim. izmir'de saatlerce kardeşlik goygoyu yaparken sadece 3 gün sonra cizre'de ki mitingde o sevgi kelebeği ayakları gitti resmen bir anda kana susamış militana dönüştü, ağzından "intikam, çatışma, hesap sorma, pkk, öcalan" laflarından başka bir şey çıkmadı. tek kelime kardeşlik, barış vs. yok. bunun adı siyaset falan değil, ahlaksızlıktır. batıda romantik salaklara şerbet veriyor doğuda provokasyonun, nefretin, ayrışmanın dibine vuruyor. siyaseti ayrı, karakteri ayrı leş bir tip.

sabahtan akşama kadar selahattin demirtaş diye anırsanız da gerçekler değişmez: selahattin demirtaş pkk terör örgütünün siyasi kanadının başındaki kişidir.

bunu kendisi bile inkar etmiyor ama bizim bazı gerizekalı ekşiciler binlerce insanın katili olan bu terör örgütü militanına güzellemeler yapıyor. hadi pkk'nın ekşi sözlük elemanlarına talimat geliyor hemen organize şekilde bu başlıkları açıp entry döşüyorlar, bu yıllardır aşina olduğumuz bir durum, bunların yanında lafa gelince "pkk'ya karşıyım" diyen ama her fırsatta hdp güzellemesi, demirtaş yalakalığı yapan tatlısu muhalifi aptallar, cihangir solcuları, allah sizinde belanızı versin, karaktersiz yavşaklar. kemik bekleyen aç köpekler gibi atılacak bir kaç oy için hdp ve demirtaş güzellemesi yapan bu süzme salaklar hdp'lilerden bile daha zararlı.

allah bütün zalimleri, yalancıları, ahlaksızları kahretsin.

edit1: biraz yukarda yazan pkk'lı çakallara bakın hele. ben bu entry'i yazdıktan sonra hemen kendi entry'lerini editleyerek ''birazdan burası akp'li değilim ama adam terörist abi, heykelini felan dikecem dedicilerle dolacak.'' şeklinde bir ekleme yapmışlar. bunu, ben yazdıktan sonra ekledikleri halde o küçük beyinleriyle hesapta ''bakın ben böyle demiştim, hemen böyle yazdı'' diye algı oluşturacaklar. siz nasıl bir pisliksiniz lan terör seviciler. zorunuza gitse de bunu her yerde yazacağız: selahattin demirtaş ''aponun heykelini dikeceğim, pkk terör örgütü değildir'' diyen bir pkk terör örgütü militanıdır, selahattin demirtaş = abdullah öcalan

edit2: başta açıkça yazdım ama yeterli gelmemiş. akp'ye lafın yok mu diye sorulup duruyor. akp'ye lafım çok. akp'nin pkk açılımı denen rezilliği terörü bitirmek için değil sırf seçim yatırımı olarak kürt oylarını toplamak için uydurduğunu, onu da türlü kepazeliklerle sıçıp sıvadığını, bu rezillik nedeniyle binlerce vatan evladının hayatını kaybettiğini ve bunun sorumlularının yargılanması ve en ağır cezaları alması gerektiğini her zaman söylüyorum.
    bu konu akp'nin bir zamanlar kolkola girdiği, akp'li bakanların yapılan "feto cemaati devlete yerleşiyor" uyarılarına "buna kargalar bile güler" dediği, feto denen haine laf söylediler diye akp'lilerin mecliste muhalefet ile kavga ettiği fetocu şerefsizler meselesinden bile daha büyük bir rezilliktir.
  • aihm'deki a avrupa mı, arap mı?
    durum ona göre değişir.