şükela:  tümü | bugün
  • tanker patlaması sonucu 2 otobüsün yandığı ve çok sayıda ölü ve yaralının olduğu söylenmekte.

--- spoiler ---

son dakika: diyarbakır, lice'de karayolunda bir tanker patladı, yoldan geçen iki otobüs alev aldı, çok sayıda ölü ve yaralı var.

--- spoiler ---

kaynak

edit: cnnturk'e göre en az 60 yaralı mevcut.

cnnturk
  • ölü ve yaralı sayısının artmaması dilenen patlamadır. insanları ölürken bile nasıl -türk olmaması diyerek ırkına ayırıyoruz bu da bizim ayıbımız sanırım.
  • henüz hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığımız patlama. çok sayıda yaralı var deniyor. daha vahim bir sonuç ile karşılaşılmasından korkuyorum.
  • (bkz: hassiktir yaa)
  • acının ırkı olduğunu düşünen varlıkları bize gösteren patlamadır.*
    yaralıların sevk edildiği diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesi normal zamanlarda bile yoğun hasta trafiği sebebiyle çoğu konuda yetersiz kalırken****
    hastanenin bu gibi olağanüstü durumlarda nasıl bir hizmet vereceğini düşünmek dahi istemiyorum.
  • bu nasıl bir talihsizliktir ki 2 yolcu otobüsüne denk gelmiş. çok ama çok üzüldüğüm kazadır.
    allah yaralananlara acil şifa versin. umarım hastaneler yeterli gelir. yanmak nasıl bişeydir ya. çok feci çok
  • yaralılara şifa dilediğim kazadır; insanlar ağır yaralı; elimiz-kolumuz ufacık yansa dayanamıyoruz, nasıl ve ne hakla müstahak deniyor anlamıyorum ki?
  • mustahaktir diyen orospu çocuklarını görmemize vesile olmuş olan olay. bi bakayım harbiden orospu çocuğu
  • ölenlerin sayısı 26'ya çıkan, unutulan kaza.
  • o günlerde basına “direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün tankeri devirmesi ve yola yayılan gazın bir yolcunun sigarası yüzünden patlaması” şeklinde yansıyan fakat aslının farklı olduğuna ilişkin rivayetler dolaşan facia.

gazeteci ahmet takan konuyla ilgili şunları yazmış:

"patlamanın olduğu yerde, her zamanki gibi pkk militanları yol kesme faaliyetlerini icra ederken, otobüs şoförleri tepki göstererek “ekmek paramızla oynamayın. bizi mağdur ediyorsunuz” diyor. bu tepkiye kızan teröristler de ceza ve gözdağı olsun diye tankeri devirip eylemi gerçekleştiriyor. acı bilanço ve “çözüm süreci”ni koruma ve kollama faaliyetleri ise pkk eylemini örtme, ölü sayısını zamana yayarak duyurma ile devam ediyor."