• adam gibi cümle kuracak vaktim olmadığından rezaletli başlık açamadım. bana göre rezaletlerin en büyüğü. sabah facebookta gördüğüm komikli paylaşımı da yazayım burda dursun. ' öğretmen arkadaşım 4 aydır tatilde, öğretmen olduğunu unuttu şimdi iş arıyor'. ben de özel sektörde arefe günü işe gidiyorum füze fırlatmaya. hoş, telekom sektöründe insanların yıllık izninden düşüp gelmeyin deniyor. en azından bunu zorunlu yapsınlar. pendikten 1.5 saatte bağcılara gelip 3 saat mesai yapıp 1.5 saatte geri dönen adamları gördü bu gözler. kreşi, okulu tatil olduğu için 3 yaşındaki bebesini sırtına sarıp kod yazan kadın gördüm.

dün servisçiye yarın sabah geliyoruz dedik, adam ama ben gelmiyorum dedi. ahahahha. o bile ben gelmiyorum diye atar yapabiliyor. şu dünyada memur olmak varmış yemin ediyorum ya.

edit: sen de öğretmen olsaydın, sen de memur olsaydın diye mesajlar alıyorum. size dokunmayan yılan bin yaşasın arkadaşlar. sen de öğretmen olsaydın demek yerine burda ağlayacağına örgütlenin adam gibi hakkınızı arayın yazanları daha samimi buluyorum.
  • şirkete hırsız gibin sokularak yaptığım eylem.
    otomatik kapıları zorla aralayıp kolunu sallayarak kapının açılmasını sağlayan dayı aklımda şimşekler çaktırmadı değil. ama az kalsın köpeklere yem oluyordum ya zor götü kurtardık.

evet sağ salim şirketteyim. ve şimdi ne yapıyorum entry giriyorum daha sonra ne yapacağım peki? şarkı söyleye söyleye entry gireceğim. çünkü eşşek siki kadar şirkette tek başımayım. o kadar.

saygılarımla.
    iyi çalışmalar.
  • 8:30'da evden çıkıp 09:10'da ofise gelmemle dahil olduğum hadise.

bu entryi de 09:14'te yazdığıma göre ofise geldiğim gibi sözlüğü açtım demektir. önümüzdeki 3 saat için planım; 3 kupa kahve içmek ve 2 kere sigaraya çıkmak. bugün 1 tane iş yapanı siksinler.

kızgın mıyım? hayır.
  • bomboş istanbul trafiği yüzünden mesaiye 40dk erken gelince, sanırım sövmediğim kimse artık kalmadı.
  • safi zarardır. yok yok, başlık sahibine laf sokmak için demedim.

3-5 kişiyi şirkete getirmek adına onca servisi hareket ettirmek, "göstermelik" çalışılan böyle bir günde elektrik, su, kağıt, çay, kahve ve hatta kimi şirketlerde yemek tüketmek zararın ta kendisidir. tabii ki çalıştığın iş yerinde firmayı kurtarmak, ülkeyi refaha çıkarmak gibi bir süper misyonun yoksa.
  • gelip çay içip gideceğimiz gündür bugün. ofiste bir elin parmağını geçmiyoruz. ama ya iş olursa ya biri bayram bayram hadi iş çıkarayım şunların başına derse?
  • normal çalışma saatleri 13.00-22.00 olan bir okutman insanıyım, dün gece 22.00'da işten çıkıp jupiter yakınlarında olan evime (orada oturanlar neresi olduğunu anladı) 23.00 civarında girdim. sevgili işverenim bugün öğlen 13.00'e kadar çalışılacağını söylediğinde anlayamadım çünkü benim işe giriş saatim oydu ancak bir mail beni benden aldı ve başlıktaki güzide eylemi yapmamı sağladı. sabah 08.00'da iş başı yapacaktık, uyuyamadım :(
  • pazartesi gunune kadar sadece cuma gunu izin yapacak biri olarak hahahahahhahühühühü ühü dedigim durum.
  • say beni de say say.

birazdan mesai başlayacak, daha masaya yerleşmeden mesai bitecek. allahım neden neden?

sanırsın dünyayı kurtaracağız. eziyetten başka bir şey değil.

edit: eşek gibi yerleştim masaya. en iyi ihtimalle 5'e kadar buradayım.
  • hasta çocuğunun ateşini ölçmek için saat başı kalkan ve gece 04:30'dan sonra da uyumayıp şaklabanlıklar yapan oğluyla saat 07:00'ye kadar vakit geçirip onu uyuttuktan sonra çıkıp marmaray ve metro yaparak işe gelen insan versiyonu da vardır.

gerçekten çok yorgunum arkidişler...
hesabın var mı? giriş yap