• kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış.
  • ülkemizde milyonlarca suriyeli var. eli silah tutabilecekleri eğitir misin, donatır mısın bilmem ama lütfen onların özgürlüğü için benim mehmetçiğimin ölmesine izin verme.

adamlar burda güzelce yaşarken ülkemizin görece gelir düzeyi bedelli yapacak kadar olmayan gencecik çocukları şehit düşüyor? kim için? neyin uğruna? milyonlarca suriyeli dururken neden benim askerim?

ellerine silah versek gidip toprakları için savaşın desek kardeşime sıkmam diyip bizim gençlerimizi şehit edenlerle sarılıp öpüşürler ama biz vatandaşlık vermekten bahsediyoruz. bir gencin 20 yaşına kadar devlete ödediği vergiyi + bedelli askerlik ücretini ortalama bir hesaplayın. sonra halka sorun. alınacaksa öyle alın bari.

tamam zor durumdalar kucak açtık falan ama şu an iş başka bir boyut aldı. onlar burada yatarken bizim gençlerimiz şehit düşüyor. o ana kuzuları kolay yetiştirilip bugünlere gelmiyor.

tarih bugünleri yazacak ve birileri çok büyük ah'lar ile anılacak. nesilden nesile.
  • suriye'den gelen haberlere göre ordumuz rejim yönetimini ateş altına almış: http://www.cnnturk.com/…rkiye-rejim-guclerini-vurdu
  • haber sitelerinde hain saldırı diye geçiyor. ulen adamların toprağı mı, toprağı.

nasıl hain saldırı ben anlamadım. rejim gücü nedir allasen? resmi olarak suriye ordusu adı. suriye'yi tanımıyorsak tanımıyoruz diyelim bm'ye gidelim.
    esad zaten toprağımızda kim devleti yıkmaya çalışırsa hepsiyle savaşırız demiş mi demiş.
    adam seçilmiş mi seçilmiş.
    ulen bu nasıl kafalardır ya? bu bademler gerçekten ne içiyorlar?

analar gene ağlamıştır, bataklığa saplayan kimse gitsin o savaşsın. taksim meydanında suriyeli gençler düğün dernek laylaylom. topla 100 bin tane at hırsızını gitsin onlar savaşsın. burda durup sikişmekten, dilenmekten başka bir numaralarını görmedik daha.
    nasıl yüzsüz bir milletmiş bu araplar allasen.

he bunu dedik diye gene kudururlar. suçlusunuz ondan olabilir. burada şam'ı dümdüz etmek isteyen yavşakları da alın götürün. kendini arap zanneden buyursun siktirsin gitsin.
  • başka bir ülkenin devlet başkanını devirmek gibi fantezilere girmemiş olsaydın, ne ülkende 4 milyon suriyeli olurdu, ne terör koridoru kurulurdu, ne suriye'de bu kadar insan ölürdü, ne başkasının ülkesinde askerin şehit olurdu, ne ülkende sürekli bomba patlardı. zaten sanki başka derdin yokmuş gibi davranıp yeni cepheler açmanın mantığı ne arkadaş. ha tabi, senin çoluk çocuğuna bir şey olmuyor, yine olan garibana oluyor, sen de onları miting meydanlarında güzelce kullanıyorsun.

lozan'a mozan'a laf edip elindekinin değerini bilmez, batık bir imparatorluğun hayaletinin peşinde koşmaya devam edersen, daha çok gariban çocuğu hayatını kaybedecek.
  • böyle siyaset mi olur ? ne oldu şimdi. esed le karşı karşıya kalıcaksın yada bu şehitlere göz yumacaksın. ben demiyorum gidip suriyeye taarruza geçelim ama hiç bir karşılık vs. olmayacak mı? olmalıdır. bu sefer rusya'yı karşına aldın. abd ve ab'yi her konuşmada şangay 5'lisi diye tehdit etmeye çalışıyorsun. kaldın mı mal gibi ortada? bu millete hesap verirken kandırıldık diye paçayı yırtarsın. şimdi kimin karşısına gidip kandırıldık diyeceksin? hangi tükürdüklerini yalayacaksın? rabbim sonumuzu hayır etsin.
  • tr haber ajansları bunu önce ışid saldırısı diye geçtiler. ardından genelkurmay suriye rejimi hava saldırısı dedi.

suriye rejimine yakın al masdar ise tsk'nın dün lazkiye yakınlarında nusra önünde mevzilenen suriye ordusuna topçu ateşi açtığını yazmış.

havadan bombardıman ile ilgili suriye rejiminden henüz ses yok.

mikrofonlarımız şimdi moskova'da.
  • elbet işin içinden acem parmağı çıkacak olan vahim olaydır. olan yine gariban türk gençlerine olmuştur.
  • rezalet bir olaydır.
    seni koruyacak düzgün bir hava savunma sistemi olmadan bukadar derinlere inersen olacağı bu malesef.
    açık ve net görülüyorki esad kuzeyi kürtlere verme niyetinde gayet ciddi.
  • hala daha esad diyenlere inanamıyorum. esad'ın bunu yapabilecek gücü olsaydı ülkesi bu hale gelmezdi zaten.

bu saldırı avrasya niyetimizin ciddiye alınmadığını ve bir müttefik olarak kabul görmediğimizi gösteriyor sadece.

yazık ülkeme
hesabın var mı? giriş yap