• olmasi gereken yapay olmayan gercek saat dilimi kis saatidir.
    .kalinmasi gereken esas saat budur.karanliklarda ise ,okula gitmek zulumdur.
    tepkimizi gosterelim.sorumlulardan hesap sorulsun.
  • ileri geri alınmasını artık geçtim ama türkiye'nin saat dilimi gmt + 3 değil gmt +2 dir. yanlış karar vericilerden dolayı türkiye gmt+3 geçmiştir

edit : bir çok ergen mesaj gönderdi, türkiye coğrofö olorok gmt+3 te diyorlar. sen batıdan koparıl araplara iyice yanaş diye suriye'den bile daha geride bir saat dilimi desin. zaten nüfusun %70 i batıda. bir de hava erken kararmıyor diyen sikkolar var. sabahın 9:30 unda ışıklar açık oturuyoruz çok güzek olmuş dimi.
  • anormal olan 1 saat geri kış saati uygulaması değil, 1 saat ileri yaz saati uygulamasıdır.

eğer normale dönülecek ise, saatlerin 1 saat geriye alınması ve 12 ay boyunca bu şekilde devam edilmesi gerekmektedir.

insanın biyolojik saati açısından uygun olan da budur.
  • almanya ile saat farkımız 2 saate çıkmıştır.
    bu da onlardan 2 saat ileride olduğumuzu gösterir.
    kıskananlar çatlasın.
  • ingiltere ile turkiye’nin arasindaki saat farki 2 saatten 3 saate cikmistir.

okula giden (gidebilen) coluk, cocuk, ise giden, evden calisan insanlar aydinliga uyanmistir. sabah elektrik kullanimi azalmistir.

edit: lokasyon ingiltere.
  • yazarin iddia ettigi gibi islevselligini kaybetmemistir.

1) bu geri alma uygulamasi kalktigindan beri elektrik tuketimi rekor ustune rekor kirip, bunlari bile ozellestirip, peskes cektikleri, saat okuma ucretini halktan alip kendilerinden almadiklari sirketlerin cebini doldurmustur.

2) ayrica avrupa’da kararin verilememe sebebi bunun doguracagi psikolojik bunalim, depresyon gibi olasi sonuclar ve bunla beraber kalp krizinde yasanacak olan artis ihtimalidir.

adamlarda insan hayati kiymetli, bizdeki gibi sirf araplara yaranmak ve yakin olmak icin hicbir arastirma yapmadan, insan sagligi umrunda olmadan tek kisinin sozune bakmamaktalar.

tanim: su sacma ve basit olayda bile halki magdur etmeyi basaran bir iktidarin 20 yildir yonettigi ulkede gerceklesmeyen uygulama.
  • daha hala iş çıkışı hava aydınlık ne güzel diyen insanları gördüğümüz başlık, hatta hızını alamamış bir de küfrediyor,

defalarca yazıldı, bir kez de ben yazayım, okul çağındaki tüm çocuklar gün doğmadan karanlıkta, buzlanmanın en fazla olduğu günün en soğuk saatinde okula gidecek yine.

ama siz mesai çıkışı aydınlık olduğu için kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

ne diyeyim, akrep gibisin kardeşim.
  • vahhabi saati kullanıyoruz. bunun sebebi tasarruf falan değil. tamamiyle siyasi. tasarruf olmuyor tam aksine sabah bile ışık açıyoruz.

dahası uyku düzenimin ağzına sıçtı ebesinin saati uygulaması. uyanıyorum karanlık, eve geliyorum karanlık. tam bir senedir doğru dürüst uyuyamıyorum bu uygulama yüzünden.

insanları mahvetmeye, onların psikolojilerini darmaduman etmeye çalışıyorlar. ülkenin tüm üretimi batı tarafında iken saat dilimini doğuya göre ayarlıyorlar. sizce neden?
  • hoşgeldin gece saat 23'te başlayıp 1'de biten şampiyonlar ligi maçları.
  • çin’in tek bir saat dilimi kullandığını öğrendiğimden beri çok da önemsemediğim olay
hesabın var mı? giriş yap