• alyn el arab'dan kaçan işid militanlarının türkiye üzerinden kobaniye açılan sınır kapısına yaptıkları bombalı saldırı.
  • ışid tarafından bir canlı bomba saldırısı gerçekleştirildiği ve çok sayıda yaralı olduğu haberleri geliyor.

tanım: henüz doğrulanmamış canlı bomba saldırısıdır.

edit: haber linki
  • türkiye sınırına yakın olduğu ve 8 ölü olduğuna dair bit twit gördüğüm saldırı, ama doğruluğu nedir bilemiyorum.
  • ısid'in kobane'de patlattigi bomba kesin turkiye'de hazirlanmistir.
  • yandaş anadolu ajansı bomba yüklü araçların batı ve güneyden geldiğini iddia etmiş. ışid batı ve güneyde kent merkezine 35 km uzaktaki köylere de saldırdı. yani araçların sınır kapısı dışında bir yerden gelmesinin imkanı yok. akp devleti bir kez daha kürt katliamına destek verdi.
    sabah gazetesinin "pyd ışid'den tehlikeli" manşetinin ne anlama geldiği açığa çıktı böylece. ölenlerin çoğu ekmek kuyruğunda bekleyenlermiş.
  • kobani güneyinden şehir merkezi kaba taslak 50 km desek mantıklı gelmiyor. kaynaklar isid teröristlerinin ypg ve oso kiyafetleri ile mursitpinar sinir kapısından giriş yaptığını söylüyor. 90'larda devletin g.dogu da ki savaş taktiklerine ne kadar da benziyor. zaten suriye iç savaşı başladığından beri isid, nusra gibi örgütlerin ideolojik olarak tc devletinden pek farkı yok. neyse kürtler bunu da atlatir. korkum haseke de yaşananlar.
  • yandaş medyanın ışid'i neden yalayıp halkın gözüne kürtlerden daha iyiymiş gibi sunulduğu şimdi ortaya çıktı. bunlara sebep olan ve destek verenlerin hepsinin "adilce" yargılanacağı günler gelecek.
  • bütün dünyanın ilgisini kobaneye çekip, diğer taraftan ortalığın anasını bellemek için yapılmış stratejik hamle. geçen yıl işid bitti diye haberler yapılmış, ne hikmetse işid'in hakimiyet sahası sessizce artmıştı, bunun dışında orta doğu öyle bir beddua almış ki götü toplayamıyor bir türlü (bkz: kerbela olayı)
  • hayatım boyunca "bana dokunmayan yılan bin yaşasın"cı olmayan bana "yeter artık, bokunuzda boğulun, pisliğinize benim ülkemin adımı alet etmeyin" dedirten haberdir.
    ışid'in de adı batsın, ayn el arap'ın da.
hesabın var mı? giriş yap