• twitter'i aldıktan sonra iyice ülkeler üstü bir gücü olacak bakalim nasıl kullanacak bunu. yakında starlink de aktif olur.

adam harbiden tony stark gibi oluyor. internet ve sosyal medya tanrısı olacak yakında
  • kitleleri manipüle etmek için ihtiyacı olan hizmeti satın almıştır
  • adam tüm dünyanın bildiği, kullandığı bir platformu 44 milyar dolara alıyor.

128 milyar dolar ile dünyanın amına koyarmışız.
  • aldıktan sonra kapatsa ne güzel olur dediğim olay.
  • bu satınalma için 44 milyar dolar civarında bir bütçe ayırdığı söyleniyordu.

fiziki varlığı ve organizasyonu daha büyük üretim odaklı şirketlerin internet siteleri karşısında daha değersiz olması sadece benim garibime gitmiyordur umarım.

örneğin dünyanın farklı ülkelerinde fabrikaları bulunan toyota'nın değeri 54 milyar dolar

edit: üretim odaklı şirketlerden örnek vermek için toyota'nın marka değerini vermişim, özür dilerim. piyasa değeri kaynaklara göre değişiyor 210- 245 milyar dolar arasında gelip gidiyor.

ama sizler demek istediğimi anlamışsınızdır.
  • reutersa göre gerçekleşmek üzere olandır: https://www.reuters.com/…-offer-sources-2022-04-25/

hadi saat farkı sebebiyle 26 nisan olsun ama bu iş tamam gibi.

(bkz: olmamış olaylar hakkında olmuş gibi başlık açmak)

özet geçeyim: elon musk hali hazırda hisselerin %9'una sahip. yönetim kuruluna girmekten vaz geçmişti zira yk üyeleri hisselerin %15'ten fazlasını alamıyor. ardından geri kalan tüm hisseleri satın almak için hisse başına $54.20(mevcut hisse fiyatının oldukça üstünde) teklif sundu ve eğer kabul edilmezse mevcut hisseleri de satmakla tehdit etti.

yani musk diyor ki, ya bana satarsınız ve kar edersiniz yada ben elimdeki hisseleri satarım ve hisse fiyatları düşer, zarar edersiniz.

diğer yatırımcılar buna önce soğuk baktı ancak reuters'ın haberine göre son tahlilde kabul etmeye karar verdiler.

satış işlemi tamamlandığında twitter borsadan çekilecek ve elon musk'ın şahsı mülkü olacak.
  • aldiktan sonra ucagini takip edip twitter'dan paylasan genc kardesimizin hesabini da kapatacaktir.
  • ulan biz fakirlikten telefona twitter yükleyemiyoruz adam gidip twitterı komple satın alıyor.
  • adam sağda solda, arkadaşında kala kala biriktirdiği parayla twitter alıyor.
hesabın var mı? giriş yap