şükela:  tümü | bugün soru sor
  • o paradan az bişey daha yukarısını kazanıyorum ve yetmediği için ek iş olarak akşamları kuryelik yapıyorum yemek motorla dağıtıyorum yine de yetmiyor. yoksulluk sınırı 5500tl amacım yoksul olmak :) uğraşıyoruz bakalım.
  • ödemelerini yapmak için daha iyi bir şansı olsa bir dk çalışmayacak çaresiz insandır.
  • başka seçeneği olmayan insandır. evde bekleyen eşi, çocukları aklına geldikçe işe daha da hırsla sarılır. isyan edebilecek ne cesareti ne de seçeneği vardır. patronun kırbacı sırtında kalmıştır.
  • daha ilginci 1603 tl için haftada en az 5 gün sabah 6'da kalkıp akşam 8'de eve gelip, canla başla çalışan milyonlarca insan var.
  • (bkz: ortalama bir ekşicinin maaşının 10k olması)

    arkadaş ne istediniz bu 2.5k alanlardan? bi salın lan artık insanları. maaşı az olan insan ya kendini geliştirememiştir ya da geliştirme yolundadır, gelecekte alacaktır yüksek maaşı. sanıyorsunuz ki herkes 10k maaş alıyor amına kodumun ülkesinde.
  • sözleşmesi yapılırken bu kadar alacağını bilen, işine gelmediyse veya canla başla çalışmayacağını düşündüren bir tutarsa, o sözleşmeyi imzalamaması gereken insandır. niceleri var, evlerini geçindirmek için üç kuruşun peşinde geziyorlar. onların yerlerini kapmaması gerekir. herkes sonuçta mülakatlardan geçerek ve alacağı ücreti de öğrenerek başlar. beğenmediyse kabul etmemesi gerekir. maddi durumlardan dolayı mecbur kalırsa da, bu iş vereninin suçu değildir. işin sorumluluğunu üstlendiyse, canla başla çalışmak zorundadır.
  • salaktır. konti garanti. bu ülke işletme sahiplerinin %99'u çalışanlarına köpek gibi davranırken bunu yapmak salaklıktır. istediğiniz maaş 3.500 tl ise ve size patron 2.500 veriyorsa 3.500 tl yi saate bölün saat başına kazancınızı bulun ve sadece 2.500 liralık kısmında çalışın, kalan kısmında çalışıyormuş takılın, kendinizi geliştirin, yan iş yapın. patron bmw, mercedes, audiye binerken siz otobüse biniyorsanız zaten size hak ettiğiniz parayı vermiyordur. dediğimi yapın o sizi düşük ücrete çalıştırıyor sanmaya devam etsin. bu dünyada adaleti kendin sağlayacaksın. yukarıya kaldıysan işin vay haline. gençlik elden gittikten sonra gelen adaletin ta aq.