• uzun zamandır bu kadar ince görmüyorduk, bu güzel oldu. ağlanacak halimize gülüyoruz ama olsun.

foto

sabah sabah inceyi göremeyenler için peşin açıklama: yargılanan kişinin kim olduğunu bile bilmeden yargılayan bir hakim var. kapak, aynı zamanda hakimin genel kültür seviyesine de işaret ediyor. *
  • sosyal mesaj olarak; mizah dergilerinin yaşaması için lütfen dergileri satın alalım.
  • karikatüristin isimleri karıştırdığını zannedenler için amme hizmeti:

yargının siyasi erk tarafından yönlendirilme seviyesi o kadar yüksek ki artık hakimler bile kimi neden yargıladığını bilemez duruma geldiler incesi yapılıyor.
  • çok güzel bir 'günaydın' olmuştur.
    iyi ki, hala mizah dergilerimiz var.
  • başlığında anlatım bozukluğu olan kapak.
    "cumhurbaşkanı istanbul'da art arda yaptığı iki konuşmada hedef gösterdiği metin akpınar ve müjdat gezen hakında "iç savaş ve darbe çağrısı" yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı."
  • sabah başlığı ilk gördüğümde " öheheğe, koskoca uykusuza bak, zeki ile metin'i karıştırmış " diyerek hemen entry yazmaya başladım. aklımca laf sokacaktım. tam yazarken bi ışık geldi beynime ve " astre, ironiye bak " dedim. o ışık gelmeseydi ben o entryi yazmış olacaktım. olacakları düşünüyorum da sonrası rezillik zaten. resmen bedava yaşıyoruz.
  • iki tane ince görülmüş espri var.
    birincisi hakimin zeki abi demesi

ikincisi hakimin burnu.
  • şu espriyi anlayamayan bir tayfa var açıklayayım efendim.

2 espri var;

1- bir hakimin yargılama yaparken cumhurbaşkanın etkisinde kaldığını ve konuşmasında ne mesaj veriyor diye bilgisayardan haber kanalını açmasını istiyor ve ona göre yargılama yapacağını ifade ediyor.

2- herkes genellikle metin ile zeki karakterini sürekli karıştırırlar, bende bir zamanlar karıştırıyordum, çünkü hep siyam ikizi gibi film çekiyorlardı. hangisi metin hangisi zeki diye düşünürdüm. oraya bir atıf yapmış.
  • mizah falan degildir doğrudan gerçeği yansıtmış. komik olmaktan çok acı bence
  • esas iç savaş kışkırtmasının, canlı yayına bağlanmak suretiyle yapılmış olduğunu da hatırlatan kapaktır.
hesabın var mı? giriş yap