• facebook' tan saldırıya ilişkin olarak "görünüşe göre pakistan' daki patlamadan etkilenen bölgedesin" şeklinde güvenlik bildirimi geldi.

pakistan' a mı dönüştük lan gerçekten, haberimiz mi yok?
  • bir çocuksun, ailenle bayram kutlamak için lunaparka gidiyorsun, ailen seni herkesten saklanması gereken bir cinsel obje olarak görmüyor, kadın-erkek hep birlikte gülmek, eğlenmek mental sağlığı yerinde her yetişkin gibi senin ailen için de normal, birlikte güzel bir gün geçireceksiniz, mutlusun. fakat biri geliyor, sen eğer kızsan o biri için çocuk bile değil kadınsın zaten, o biri senden ve ailenden nefret ediyor çünkü onun inandığı şeye inanmayarak onu çok kızdırıyorsun, senden ve ailenden nefret ediyor çünkü onun inandığı ayrımlara ve insanı hasta eden kurallara göre yaşamıyorsunuz, hem sizin gibi kirli yaşayanları temizlerse baya karı vaad ediliyor kendisine, ve sen ölüyorsun. lunapark çocuk kanına bulanıyor, biri kadınların, şarapların filan kendisini beklediğine inandığıyla kalıyor. ölümünün tek sebebi var, reddeden bile içten içe biliyor.
  • fransızlar niye bize twik atmadı yaa uff .s.s diye ağlayan arkadaşlardan bugün pakistana yönelik taziye twitlerini bekliyoruz.

ee noldu hani terörizm ortak düsmandı falandı?
  • ulan "orta doğu ülkesi olduk" diyenleri şu güne kadar zerre umursamıyordum; ama bugünden kelli ben de bu acı gerçeği facebook sayesinde kabullenmiş oldum. adam soruyo bana "are you ok?" deyu... sonrasinda da ekliyor: "it looks like you're in the area affected by the explosion in gulshan-i iqbal park, lahore, pakistan. let's friends know that you're safe!" ulan evde camış gibin yatıyodum ben halbusi. ne pakistan'ı, ne patlaması mına koyim! hey yavrum hey, kadıköy'ün göbüğünde orta doğulu muamalesi görür olduk yattığımız yerden. hee burada da patlıyoz, alıştık filan hatta; ama yine de allah belanı versin feysbuk!
  • şu tweet her şeyi özetlemiş bence.

''şeytana git lunaparkta bomba patlat desen yok orda çocuklar var der,insan dememiş.''

sikeyim öyle insanlığı. kahretsin.
  • dincilerin sürekli dediği bir şey var islamofobi diye. şimdi soruyorum dünyada sadece şu son yılda yaşanan neredeyse tüm saldırılar islam adına yaptığını söyleyen cihatçılar tarafından gerçekleştirildi. hatta yetmedi bakıcısı olacağı çocuğun kafasını kesip sokaklarda islamı savundular. sonra neden islamofobi var.

sanırsın israfiloğullarından ve gazze meselesi yüzünden sürekli antisemitik metinler yayımlayan, sürekli hitler'i övmeleri kendiler yapmıyor. ya batıdakileri geçtim, ben doğma büyüme istanbulluyum, fatih'e giderken üç kere düşünürüm. azıcık da islamofobi derken dönüp bir de kendinize bakın.

yazının başına özellikle dinci dedim ki dindar olduğunu iddia edenler incinmesin lakin, onlardan da bu soruyu soramayanlara da ben sorayım.

dünyada işid, islam adına bunca büyük çapta katliamlar yaparken, onlarca islami derneğiniz vakfınız var neden çıkıp işid'i kınamıyorsunuz? dilinizden düşürmediğiniz gerçek müslümanlık bu değili neden sokaklarda sesli bir şekilde haykırmıyorsunuz?
  • facebook'un şahsıma da "güvende misin" sorusunu yönelttiği patlama.

belli ki ankara, iyiden iyiye güvensiz bölgeler listesine eklendi.

her nerede olursa olsun, masum insanlara zarar veren eylemleri yapan güruh; allah belanızı versin.

ekleme: patlama bir lunaparkta gerçekleşmiş ve eğlenmeye gelen günahsız sabiler hedef alınmış. batıda gerçekleşmiş olsaydı, buralar hep entry dolardı ve tüm ajanslar canlı yayın yapardı. lakin pakistan olunca, . herkes kör, herkes sağır.

ikiyüzlülüğünden utan insan denilen mahlukat!
  • 'lunapark'a yapılmış saldırıdır.

ulan hiçbir canı almaya hakkın yokken çoluktan çocuktan ne istiyorsun be şeref yoksunu. cehennemde en beter şekilde çek cezanı inşallah!
  • charlie oldunuz, paris oldunuz bugün ankara olacak mısınız diye soranlara; bugün pakistan oldunuz mu? şeklinde soru yöneltmek istediğim patlamadır. bu coğrafyalarda yılllardır bu şekilde patlamalar oluyor ama insan bu olayları gözünün önünde göremeyince ne anlama geldiğini kavrayamıyor. tıpkı ölümün o acı ve soğuk gerçekliğiyle karşılaşmadan kavrayamadığı gibi.
  • pakistan lahor'da meydana gelmiş saldırı. en az 50 ölü varmış. facebook güvende olup olmadığımı teyit etmek istedi oradan öğrendim.
hesabın var mı? giriş yap