• döviz ve altın alımına getirilen 5 kat vergiden sonra merak ettiğim kurdur.
  • cidden cok merak ettigim kurdur. yapilan hareket dolar satimina yuzde 1 gibi fahis bir vergi koymak. bunun olasi sonuclari ne olurdu?

-halk icin yeni dolar aliminda yavaslama. neyse ya almayalim cok odicez deriz. haliyle talep duser bu durum dolarin dusmesini gerektirir.

- tl’deki yabanci yatirimci icin ise durum biraz farkli. bu adam eninde sonunda dolara gecmek zorunda ulkesine donmek icin. su an dolar tl 6,80ken cok artmadan gecip kafami rahatlatayim demesini beklerim normalde. cunku arttikca odedigi vergi de artacak tl kazanci da azalacak. bu durum da ani bir dolar talebi yaratir bu da dolari arttirir.

-dolar borcu olanlar seve seve vergisini odeyip yine alacaklar. dolar yukari.

-tekrar alimda vergi olacagi icin satmayi dusunenler 2 kere dusunecekler, mecbur olmayanlar dokunmamayi tercih edecek. dolar yukari.

baska aklima bir sey gelmiyor. bu durumda ya ani bir patlama yasanacak bu kurda ya da once bir geri cekilme ve sonrasinda tikir tikir artan bir kur gorecegiz. tabi bu diger tum sartlarin sabit oldugu kosullarda olur.

neyse carsamba olsun bakalim.

not: ytd
  • noldu gece gece dolar yükseldi sandım.
  • düşüş yaşanacaktır. sebebi de cok basit. artık kısa vade al sat yapılamayacak, shortcular için sıkıntı çok büyük. elinde doviz olan iyice yükselmeden satmaz artık. herkes uzun vade devam eder. talep ve hacim düşük olur o nedenle de dolar düşer diye öngörüyorum. 100 dolar aldığınızda 1 dolar devlete almak zorundasınız. 1000 dolar alan adam 10 dolarını devlete bırakacak. siz olsanız alır mısınız bekler misiniz))))
  • umarım düşer artmaya devam ederse bitik olan ekonomi hepten çöker.
  • oğlum dolara yatırım yapmaktan başka kurşununuz yok mu amk? dediğim kurdur.

adam 3000 lira maaşıyla 6.7 den dolar almış 7 olsun diyre bekliyor eee kaç para kazancan 100 lira iyi al.
  • katarla yapılan swap etkiler . 15 milyar dolar mı ne almışlar çok üzün süreceğini sanmıyorum, o parayıda dış borç ve köprülere vericekler
  • açıkcası alınmaya çalışılan önlemler beni korkutuyor..
  • dun 6.69 sularında olan dolar, şimdi 6.77.
  • durun la hele dolar 4'e dusecekmis. kaynak: at hirsizi troll'ler. ben bilmem. yetede. falan iste. oyle. yorumsuz. o degil de, dua edin globale. ama cok da dua etmeyin. global godamanlar sikmeyecegi esegin boynuna torba asmaz. nasil? tanidik geldi mi??? hulogggggfffff
hesabın var mı? giriş yap