• üst edit :
    herkese destekleri için çok teşekkür ediyorum.
    maalesef güzel haberler veremiyorum, seda'yı kaybettik.

başlık sığmadı tam hali 27 yaşındaki mide kanseri anneye ilaçlarını alabilmesi için destek oluyoruz kampanyası olacaktı.

seda hanım'ın eşinin ablasından gelen yazıyı editliyorum. yazıda eksik ve hatalı kısımlar olduğundan bahsetti kendisi, bu sebeple değiştiriyorum.

seda 27 yaşında bir anne.
    bundan 8 ay önce; göbek deliğinden dışarıya taşan bir kitleyle, gittiği bir hastahanede “mide kanseri” tanısı aldı. ve ne yazık ki seda son evredeydi. onlarca doktor gezdik, türkiye’nin 4 bir yanında onkoloji adına isim yapmış doktorlara sonuçlarını gönderdik. seda mide kanseriydi ve en fazla 1 yıllık bir ömrü kalmıştı. vakit kaybetmemek adına doktoru hemen kemoterapiye başlamak istedi. 2 gün içinde kemoterapiye başladık. ilk kemoterapisinden sonra yaklaşık 1 haftalık kardiyoloji yoğun bakım sürecinden geçtik. yoğun bakım aşamasında, sürekli tedaviye devam etmek istemediğini söyleyen bir seda vardı karşımızda. o esnada gittiğimiz başka bir onkoloji profesörü “ne olursa olsun bir insanın yaşama ümidini elinden alamazsınız.” demiştii. öyle de oldu. seda tedavisine kaldığı yerden devam etmek istedi. ilacı, seda üzerinde yarattığı olumsuz yan etkilerden dolayı; değiştirildi. bünyesinin zayıflığı göz önüne alınarak, normalde tek seferde verilen kür 4’e bölünüp haftalık olarak verildi. 2. ilaç ile bir gerileme, durma yakalayamadık. 3. ilaca geçiş yapıldı. ve yine olmadı. yine yayılımının önüne geçilemedi. bu süreçte seda’ya 3 farklı ışın tedavisi programı verildi; kemiklerinde oluşan tümörlerin sebep oldukları ağrıları ortadan kaldırabilmek için. ve nihayet kemoterapi adına alternatifimiz kalmadı.
    hikayenin en başından şu güne kadar altenatif tıp adına duyduğumuz her şeyi, doktorunun da bilgisi dahilinde denedik.
    immünoterapi seda’nın tek ve son çaresi. seda ne olursa olsun, doktorlardan ne duyarsa duysun, fiziki ve ruhsal durumuna rağmen biran olsun pes etmedi. en dayanılmaz ağrı nöbetlerinde bile “ölmek istemiyorum” diye feryat eden bir kadın seda. çünkü seda bir anne. tanıdığınız bir diğer anneden farklı yada uçuk hayalleri yok; kızını büyütmek istiyor, kızıyla güzel anıları olsun istiyor sadece...
    3 haftada bir 23.784 lira tutarında, keytruda isimli ilaç seda’nın son ümidi. ilaç sgk ödeme listesinde yok. bu ilaca ulaşabilecek maddi gücümüz yok, valilik onaylı yardım kampanyası başlattık.
    hayatta her şeyin bir sebebi olduğuna, iyilik yapmanın da bir nasip işi olduğuna inanıyorum. biz bu güne kadar kendi imkanlarımızla, “allah’tan ümit kesilmez.” deyip, elimizden gelen her şeyi yaptık. bundan sonrası iyi yürekli insanların elinde...

valilik izni: https://eksiup.com/51793a7b8507

edit : seda hanımla ilgili güncel bilgi bekleyen arkadaşlar için; 2 hafta sonra mr çekilecek olumlu sonuç alınıp alınmadığı öğrenilecek.
    şimdiye kadar toplanan miktardan 4 ilaç parası kullanıldı, yaklaşık 6 ilaca yetecek kadar da para mevcut. destek olan ve olacak herkese teşekkür ediyoruz.
    ayrıca özellikle belirtmem istendi : kampanya sadece ilaç tutarı olarak onaylandı, valilik banka hesabını takip ediyor sürekli olarak, her ilacın faturasını valiliğe teslim ediyoruz. olası başka bir durumda; yani ilaçtan bir sonuç alınamazsa ve tedavi kesilirse veya başka bir durum olursa kalan tutar valilik tarafından ihtiyacı olan bir devlet kurumuna yada başka bir yardım kampanyasına devredilecek. kimsenin aklına başka türlü bir şey gelmesin.
    2 hafta sonra güzel haber paylaşıcam, beklemede kalın.
  • edit: her şeye rağmen destek olmak lazım. hastanın 1 gün fazla yaşaması bile 23 bin liradan daha değerli..

edit 2: ilk entry'de başlık açıldığında şu ifade vardı.
    "vakit kaybetmemek adına doktoru hemen kemoterapiye başlamak istedi ama seda emziren bir anne, sütü kesilmesin diye ilaca başlandı."

bu entry'i de bu cümleye istinaden yazmıştım. hasta yakını ise böyle bir şeyin olmadığını, ilaçları kemo almak için sütün kesilmesi için aldığını yazmış. ilk entry'i yazan elemanın tamamen sallamasyon bir ifadeyi kullanıp okuyanları yanıltması bence büyük bir kabahattir.

hasta arkadaşımız buraları okuyormuş. kendisine acil şifalar diliyor ve entry'imde emzirmek için kemo almadığı konusunda eleştirdiğim kısımları çıkarıyorum. ilk entry'deki yazar, sallamasyon olduğu iddia edilen bu ifadeleri yazmamış olsaydı keşke.
  • üç ay öncesine kadar sağlıklı, hayat dolu bir annem vardı. beni 17 yaşındayken doğurmuş daha gencecikti. kanser teşhisi kondu. sarkom.

önce teşhisten ve durumun ciddiyetinden haberi olmadı. rahim kanseri olduğunu, ameliyatla halledilebileceğini düşünüyordu. ama sarkom akciğeri de dahil bütün vücuduna yayılmıştı. bilmiyordu.

biz anneme bir süre söylemedik bu durumu. acılar içinde kıvranmasını izlerken “geçecek annem” demek, o uyuduğunda sessiz sessiz ağlamak pek kolay olmadı. daha yazacak bir çok şey var ama belki sonra...

şu anda maddi olarak destekleyemesem de yazmak istedim. biliyorum yazı değil, para lazım size. anneme kan lazım olduğunda herkes sağda solda paylaştı ama bize paylaşım değil kan lazımdı. 15 bin kişilik ankara barosuna mesaj gitti, sadece 1 kişi kan vermeye geldi o da veremedi. yeni dünya düzeni diyelim duyunurluğu arttırarak bir şey yaptığımızı zannediyoruz. ama yapmıyoruz.

keşke bütün anneler yaşasa...

edit: benim annem cennete uçtu.
  • seda hanımla ilgili güncel bilgi bekleyen arkadaşlar için; 2 hafta sonra mr çekilecek olumlu sonuç alınıp alınmadığı öğrenilecek.
    şimdiye kadar toplanan miktardan 4 ilaç parası kullanıldı, yaklaşık 6 ilaca yetecek kadar da para mevcut. destek olan ve olacak herkese teşekkür ediyoruz.
    ayrıca özellikle belirtmem istendi : kampanya sadece ilaç tutarı olarak onaylandı, valilik banka hesabını takip ediyor sürekli olarak, her ilacın faturasını valiliğe teslim ediyoruz. olası başka bir durumda; yani ilaçtan bir sonuç alınamazsa ve tedavi kesilirse veya başka bir durum olursa kalan tutar valilik tarafından ihtiyacı olan bir devlet kurumuna yada başka bir yardım kampanyasına devredilecek. kimsenin aklına başka türlü bir şey gelmesin.
    2 hafta sonra güzel haber paylaşıcam, beklemede kalın.
  • yakın zamanda çok çok ucundan döndüğüm cidden ucuz atlattığım badire sonrası hayırlı bir işler yapıp evrene pozitif enerji göndereyim diye düşünürken karşıma çıkmış kampanya.
    elimden geldiğince minnetimi paylaştım, enerjimi gönderdim umarım bu gencecik kadın da kendi badiresini atlatır ve yavrusunun büyüdüğüne sahit olurken başkalarına da birsürü birsürü enerjiler göndermeye vakti olur <3

* başlığı canlı tutarak görünürlüğünü arttırmak da güzel bir hareket sevgili arkadaşlar. gününüz günleriniz güzel olsun, ama ihtiyacı olana dokunabilecek en ufak destek ile neden daha da güzel olmasın ki?
  • belki küçük bir çocuğa verilecek harçlık kadar gönder(ebil)dim ama inşallah kendisi için büyük bir adım atmaya yardımcı olur..
  • onca insanın olduğu platformda 23 bin lira nedir ki 1 günde toplanacak para. 1-2 lira bile gönderilse toplanmaması imkansız.
  • madem ilaç karşılanmıyor, sgk neden var? rabbim yardımcınız olsun. dualarım sizinle..

up.
  • hesabımda kalan son parayla yardım ettim. umarım herkes az da olsa elinden gelen şekilde yardım eder.
  • sorgulamayın, şekil şukul yapmayın.

gönderin abi az çok demeyin.

(bkz: sgk senin ben amına koyayım)
    (bkz: up)
hesabın var mı? giriş yap