• çok güzel evdir. fotoğraftaki döküntü görünüme bakıp saçma sapan yorum yapmamak lazım. evin fiyatı 15 bin lira civarında. türkiye'de olsa o fiyata kiralayamazsın bile. içine biraz masraf ederek hayal bile edemeyeceğiniz hale gelebilir.
  • istanbul’un herhangi bir yerinde olsa 2000tl den kiraya itelemeye çalışacak binlerce ev sahibinin olduğunu düşündüğüm ilan.
  • eve bakmak için girdim daha sonra evlere bakayım dedim lan 4 yatak odalı 2 banyolu bahçeli göl manzaralı evler 300.000 dolar lan adamlar için 300 bin birim bizim burda 4 duvar apartman dairesi parasına birkez daha lanet ettim, bugünde böyle mutsuz olduk
  • google maps’te sokaklara bakarken bile iki kere gasp edildim, öylesine bir muhit. yalnız adamların gettosu bile bizim elit semtlerden düzenli.
  • komple yikip uc katli ev dikicen buraya
  • hay evinize başlıycam site bağımlılık yaptı. hayallerde ev seçiyorum iki saattir :(

ben böyle emlak sitesi görmedim arkadaş. kah tennessee 'den çiftlik bakıyorum , kah portland yakınlarından orman evi. biri beni kurtarsın.
  • tarihten çok üre ve küf kokar gibi görünen ev.

(bkz: başlık başa kalmış)

istek üzerine işte o ev.
  • yetiş ya joanna yetiş ya chip.
    (bkz: fixer upper)
  • o değil de böylesine eski evlerin fotoğraflarına bakması bile ayrı bir keyif. resmen titanic'in battığı yıl inşa edilmiş bu ev.

sitedeki bilgilere gelince:
    o bölgedeki evlerin 19.000 ile 26.000 dolar arasında değiştiği bilgisi var. yani emlak sitesi 22.656 dolar piyasa değeri olması lazım diyor bu evin.

ev 1997'de 14.500 dolara satılmış.
    2001 yılında 63.000 dolara,
    2006'da 43.000 dolara,
    2007'de de 30.500 dolara tekrar satılmış,
    10 yıl sonra 2017'de yeniden satılmış,
    2018 haziran'ında 9.888 dolardan satılığa çıkarılmış ve o tarihten bu güne üç kez fiyatı indirilmiş. indirile indirile 2.888 dolara kadar düşmüş.

yani sadece bakımsız oluşu da değil gibi değersizleşmesinin nedeni. içine zamanında para harcanmış gibi. kapıları, trabzanları, parkeleri yaptırılmış. ya komşular pek iyi değil, muhitte bir sıkıntı var ya da evde genel bir problem olabilir.

ek: evet arkadaşlar muhtemel nedenini açıklamışlar.
hesabın var mı? giriş yap