• yeminimi bozdurup yıllar sonra entry yazdıran oluşum.
    facebook sayfasında yumurta hakkında yaptıkları bir paylaşıma kaynak göstermedikleri için yorum yazmam sonrasında açıklama yapmak yerine yorumu silip beni engelleyerek sansür uygulayan firma. ne kadar genetiği ile oynanmamış buğday ve sağlıklı ürün peşinde oldukları konusunda yorumu sizlere bırakıyorum.
  • " ürünleriniz muhteşem, kusursuz, bayıldık" içerikli müşteri yorumları hep k.yağmurcan, a.armağan, b.sakur, a.yurtalp vs şeklinde olan, ismin baş harfi ve soyadı kombinlerindeki zenginlikle güvendirmeyip düşündüren site. bir tane ismi soyadıyla yorum yapan müşterisi olmaz mı bir sitenin? insan gerçekten hayret ediyor.
  • haydi bakalım bu yorumu da silin dedirten firma. ayıp ayıp !! ne zamandır yazacağım bu nu unutuyorum. senin ekmeğine o parayı veren adam salak mı acaba ? değil tabiki. o zaman ne yapıyoruz yorumları rahat bırakıyoruz. ohh ohh çokkk guzel cokkkk guzel yorumları yemiyor. ekmeklerde standart ekmekden daha iyi olmakla beraber fiyatının yarısı edecek ekmeklerdir.
  • tam alış veriş yapacaktım ki sözlükte yazılanlar yorumlardan sonra vazgeçtiğim firma.
    yani; organik, doğal sloganıyla yola çıkanların en küçük şüpheye mahal verecek hareketlerine katlanamıyorum açıkçası.
  • dünyada genetiği korunmuş ve anadolu menşeili tek buğday olan siyez ürünleri satan site. ürünler arasında bulgur, erişte, ekmek, galeta, tarhana vb. mevcut.
    2n=14, siyez’in kromozom sayısını ifade ediyormuş. isim de oradan geliyormuş. fiyat listesini edinmek için e-posta ile kayıt yaptırmak gerekiyor nedense.

--- spoiler ---

köyden, doğal, %100 tarladan, bahçeden” gibi klişe kavramlardan arınmış, biyogenetik müdahaleye uğramamış lezzetleri yaygınlaştırmaya çalışan, gelecek nesillerimize sağlıklı bir hayatı miras bırakabilmeyi hedefleyen, sadece lezzetli ürünler değil,

”sürdürülebilir sağlıklı yaşamı destekleyen lezzetli ürünlerin”

sunumunu yapan, sürekli gelişime açık, öğrenen ve öğrendiğini paylaşmaktan keyif alan, sağlıklı yaşam bilinci oluşturma konusunda yüksek farkındalık yaratmayı ilke edinen 2n14.com’u, dostlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

web sitemizde, sadece genetiği korunmuş, ilaçsız tarım yöntemleriyle, yerel tohum kullanılarak, kimyasal maddelerden uzak üretimi yapılan, sürecin tamamını kontrol edebildiğimiz, uluslararası kabul gören en yüksek standartlarda hazırlanan ve otoriteler tarafından öncelikli tavsiye edilen, koruma altına alınan ve geleceğimizi sağlıkla karşılayabilmek için çok değerli olan ”özel üretim lezzetleri”, doğal kaynak kapasitelerinden dolayı, sınırlı sayıda dostumuz ile paylaşıyoruz.

sevdiklerinizle birlikte, uzun ve sağlıklı bir gelecek istiyorsanız, iyi ki geldiniz,

hoşgeldiniz.
    --- spoiler ---
  • tam siparis verecektim ki musteri yorumlarina denk geldim. bir onceki suserin da belirttigi gibi adamlar bildigin kendileri yazmis! birkac urun altindaki yorumlara bakin. farkli "kullanici" tarafindan yapilmis yorumlarda hep ayni soylemleri goreceksiniz. imla hatalari da kendilerini ele vermis, mesela hicbir kullanici "2ne1 e" tesekkur ederken kesme isareti kullanmamis. cok fena cok:)
  • ürünlerin fiyatlarını satın alırken bile göstermeyen, öğrenmek/satın almak için ikamet isteyip "fiyatı göstermeyiz, adresinize yollarız" diyen gereksiz anlamsız saçma firma
  • buradan denemek için 2 adet ekmek aldım. ekmeklerim geldi ve bitmek üzere. ben de denememin sonucunu paylaşayım dedim. artıları ve eksileri aşağıda yazdığım gibi.

***** değerlendirme benzer ürünler satan yerlere göre yapılmıştır. standart fırınlarla karşılaştırma değildir. *****

artıları
    - düşündüm, düşündüm ama bi artısını bulamadım.

eksileri
    - fiyatlar çoook pahalı. iki ekmeğe kargoyla birlikte 45 tl ödedim. (evet kendimden utanıyorum, iki ekmeğe bu paraları verdiğim için ama denemezsem içimde kalırdı). kaldı ki aldığım ekmeklerden daha pahalı olanlarını da satıyorlar
    - kargo ücreti çok yüksek. 45 tl'lik ücretin yaklaşık 15 tl'si kargo ücreti. yani neredeyse aldığınız ürün kadar kargo ücreti ödüyorsunuz.
    - kargolama süresi uzun. sipariş verdikten 4 gün sonra (verdiğim gün hariç) kargoya verildi. bir günde elime ulaşması sürdü, toplam beş günde elime anca geçti. aynı gün kargo yapanları düşünürsek, oldukça uzun bir süre.
    - fiyatların bu kadar yüksek olmasına karşın, standart bir poşete konup gönderilmiş. kutuda gelen ekmeklerden sonra garip geldi.
    - e-mail bilgilendirmesi yok, her şey sms ile. çoğunluk için sorun olmayabilir ama benim gibi cep telefonu ile pek anlaşamayan biri için sıkıntı.
    - ekmeklerin altı ve üstü hafif yanmıştı. hem okadar para ver hem de yanık ekmek ye!

genel olarak ekmekler kötü değil. ama bu fiyatlarla alınacak kadar iyi de değil. ben bir daha almam, ama denemek isteyenler olursa kendi bilir.
  • sözlükte daha önce "adamlar başarılı. o yüzden yorum silme bık bık, çok da önemli değil" şeklinde savunulmaya çalışımış. çiftlikbank ı hatırlattı bana. başka sözüm yok.
hesabın var mı? giriş yap