• vurgunu kısaca özetlemek gerekirse:

-eğer esnaf iseniz 1 ekim 2013 itibariyle akıllı pos cihazı satın almak zorundasınız.
    -cihazın fiyatı 590 euro.
    -alınmak zorunda olunan cihaz sayısı 2 milyon.
    -cihaz çin malı.
    -türkiye'ye getiren şirket: mt bilgi teknolojileri ve dış ticaret anonim şirketi.
    -şirketin sahibi: rte'nin kankası ethem sancak'ın yeğeni murat sancak
    -şirketin genel müdürü: mehmet erdoğan (hani 40 kilo uyuşturucuyla yakalanıp, satıcı değil içici olduğu anlaşılınca serbest bırakılan başbakan yeğeni)

ek bilgiler:
    -590 euro ile şu an en kralından bir laptop alabilirsiniz. bu da perakende fiyatı. eğer ben 2 milyon tane alıcam derseniz, muhtemelen 200 euroya bile alabilirsiniz aynı laptop'ı

soru:
    -birileri ahlaktan mı bahsetmişti?
    -birileri müslümanlıktan mı bahsetmişti?

hesaplayan adam modu:
    -590 eurodan 2 milyon cihaz = 3 milyar küsür tl (iyi para)

ithaf:
    -fışkiyeler kırıldı, ekonomi zarar gördü diyenler

haber ayrıntıları:
    http://www.odatv.com/…hangi-akpliler-var-0110131200
  • gerçekten büyük vurgun. işin ilginç yanı şuan 5 6 firma var birbirinden alakasız bu işi yapan ve en ucuz veren 1600 den veriyor. ulan hepsinin mi sahibi erdoğan? başka bir iş var ama neyse.
  • türkiye'de iktidarların nasıl kendi zenginlerini yarattığına mükemmel bir örnek.
  • ito'dan sorgulattırdığımda, şirketin genel müdürü mehmet erdoğan değil, nasrullah sancak olarak çıkmaktadır. mehmet erdoğan'ın şirketin genel müdürü olduğuna dair bilgi nasıl sağlandı, merak etmekteyim.
  • beko-profilo-hugin-garanti pos olarak markalarında piyasada olduğu bir garip vurgun.

aslında işin vurgun kısmı "2milyon cihaz satılacak hepsini biz satacağız" değil, böyle olsa zaten kılıfsız minare aksiyonu olurdu.
    aslında işin özü şurada http://www.pos724.com/…yazar-kasa-pos-da-gec-kaldi/
    sektörün en büyük 2. özel bankası konumundaki bir banka net bir iş için geç kalsın?

süreç yönetilmiştir.
  • küçük bir araştırma ile çinden 325 dolara bulunabilen bir cihazın başrol kahramanı olduğu vurgun. bakınız

ki bu tek satış fiyatı ben bundan 1 milyon tane alıyorum dersen adamlar "öl de ölelim baba" moduna girer.
  • koç grubuna ait beko akıllı pos cihazları alınarak vurgun bertaraf edilebilinir.

ek: lan o pos cihazları nedir öyle bembeyaz afedersiniz yarak gibi. bizim elemanlar taş gibi ufacık mobil posların 1 ayda anasını belliyorlar. hani bu vurgun olayını da kenara koyarsak, tercih etmemek için ikinci bir sebep ne derseniz bu posların takozdan bir farkının olmamasıdır.
  • habervaktim, sabah, vs okumaktan beyni yanan tiplerin inanmakta zorlandığı haber.

bu arkadaşlara,

- daha önce web sitesi bile olmayan, ilaç sektöründe çalışan firmaya birdenbire bir aydınlanma bir teknoloji merakı gelip durup dururken akıllı yazarkasa işine girmesi
    - ürettikleri yazarkasaları birebir tarif eden kanunun tesadüfen bir süre sonra çıkması

...gayet normal gelmektedir. ne de olsa herşey kılıfına uygundur

daha ayrıntısı için: #35249607
  • haram zıkkım olasıca vurgundur. bu kadar haramı ben yesem şimdiye gö.ümden kan geliyo olurdu, bunların nasıl bi bünyesi var anlamadım. ınsallah yüce rabbim bu gibi dolandırıcı seref yoksunu tipleri şu dünyada diğerlerine ibret olsun diye bi cezalandırır da soyu tükenir biraz böylelerin.
  • sağlam vurgundur. fakat pek kimse haberdar olmayacaktır. yandaş basının görmezden geleceği haberler listesinde yerini alacaktır.
hesabın var mı? giriş yap