şükela:  tümü | bugün
 • taciz değil defalarca tecavüz etmiş öldüresiye de dövmüş kızı.
 • büyük rezilliktir. daha önce de bir çok kez şikayet edilmiştir fakat olaylar hep örtbas edilmiştir. umarım bu sefer gereken cezayı alır.
 • kan donduran olay. genç kadına geçmiş olsun dilemekten başka yapabileceğim tek şey bu pisliğe lanet okumak, umarım girdiği delikte çürür.
 • taciz degil, tecavuz ve siddet uygulamaktir. en az 20 yil hapis cezasi yemesi gerekir, ayrica seyini kesip yedirmeleri gerekir bu serefsize.

  ortbas etmeye calisan ortagin da yardim ve yatakliktan dolayi agzina etmeleri gerekiyor. umarim adalet yerini bulur
 • bu türden olaylar, topluma yol gösterecek meslek gruplarına mensup insanlar tarafından gerçekleştirilince daha üzücü oluyor. kıza cidden geçmiş olsun, yaşadıkları cidden çok üzücü. umarım faile en üst hadlerden ceza verilir.
 • adiliktir.
  ankara üniversitesi mezunu olarak adı geçen fakültede okumuş biriyim. maalesef bir sürü profesör sapıktır. kız öğrencilerden seçerler özellikle asistanları. defalarca bu konuyla ilgili şikayet vs olmasına rağmen bir şekilde olayların üstünü kapatmayı başarırlar. hekim olarak iyi ancak karakter olarak yetersiz insansıları barındırır birçok anabilim dalı. bu kibir abidesinin gereken cezayı alması dileğimdir.
  meslektaşım olan hanıma da geçmiş olsun.
  edit: bu hoca bozuntusunun tutuklandığı söyleniyor haberde.
 • soru şu: tabip odası tecavüz mağduru hastasını şikayetçi olmaktan vazgeçirmeye çalışan jinekoloğu meslekten ihraç edecek mi?
 • herkesin yazdığı gibi bu olay bu adamın ilk vukuatı değil.

  son olayı daha 2 yıl önceye uzanıyor (bundan önce başkaları da var). brezilyadan değişim programı ile gelen bir kız öğrenciyi elle taciz etmiş, ona ev açmayı teklif etmişti. kız bunu dekanlığa şikayet ettiğinde kanıt olmadığını gerekçe gösterip birşey yapamayız diyerek kızı sepetlemişlerdi. daha sonra o zamanki anabilim dalı başkanı olan profesör ve 2 doçentin girişimiyle olay aydınlatılmaya çalışıldı ve soruşturmaya dönüştürüldü. ve yine o dönem bölümdeki diğer akademisyenler "durduk yere bölümün adını lekeliyorsunuz" diye bu kıza ve ona destek olan 3 akademisyene tepki gösterdi.

  akademik camianın özeti bu işte..

  ekleme: bu adamın kardeşi de aynı fakültenin farmakoloji anabilim dalında profesör ve onun hakkında da yapılmış taciz suçlamaları var. insanın aklına şarkıcı doğuşun "babadan oğula nesil bunlar" lafını getiriyor.

  ekleme 2: çaylak bir arkadaş mesaj gönderdi, aynen paylaşıyorum:

  "hocam merhaba öncelikle
  başlığı açan arkadaşa da yazdım ama mesajlarım çaylak olduğum için gider mi bilmiyorum o yüzden sırayla üstten alta sizlere yazmak istedim
  ben mevzubahis fakültede okuyorum ne yazık ki. bu ilk olay değil onlarca sözlü-fiili taciz olayı oldu , bir çoğunda öğrenciler korkutuldu susturuldu, bir kısmında da soruşturma açıldı ama üstü kapatıldı , bi kısmı siyasi bağlantılarla bi kısmı bizzat arkadaşları olan akademisyenler tarafından kapatıldı hem de. biz şuan kendi gruplarımızda protesto etmek istediğimizde bile korkan, okulumuzu uzatırlar, bize rahat vermezler düşüncesinde bi çok öğrenci var , öyle bi sindirilmişlik bu

  önceki 2-3 taciz olayının haber linki var
  abi 'ali bilgili'nin de aynı fakültenin farmakoloji anabilim dalında olduğunu ve mahkemelik olduğunu biliyoruz

  rica etsem şu linkleri ekler misin? insanlar bu iğrenç fakültede ne mobingler tacizler döndüğünü bilsin

  hasan bilgili'nin 2016 yılı olayı

  2007-2010 abi ali bilgilinin 2 olayı

  bu okulda sadece bu 2 hoca değil, bir çok öğretim üyesi genelde proflar olmak üzere mobing ve taciz yapıyolar öğrencilere
  lütfen sesimizi duyurun"
 • üst edit: biz de ankara üniversitesi veteriner fakültesindeniz. okuduktan sonraki yanlış anlamaları önceden bertaraf etmek için yazıyorum. üniversitemiz ve fakültemiz bir öğrencimizden kıymetsiz; hasan bilgili gibi tecavüzcülerden, çanak tutan akademik personelden, iş arkadaşlarından çok kıymetlidir. biz bu şerefsizin yaptığı şeyin okulumuz ile anılmasını istemiyoruz. meslek örgütü meslektaşımızın ve kardeşimizin arkasında, onun tüm haklarını savunacak. bu olayın çözülmesi ve hasan bilgili’nin, ortağı s.d’nin ve jinekoloğun gerekli cezayı alması için gerekli takibi yapacak.

  tanım:

  ankara üniversitesi veteriner fakültesi’nde bir anabilim dalında profesör olan hasan bilgili’nin, aynı zamanda 2010 yılı mezunu olan ortağı s.d. ile çankaya’da işlettikleri klinikte gerçekleştirdiği eylem.

  daha önce de böyle bir eylemi olmuştu. fakülte açıklamasına göre daha önceki eyleminde herhangi bir şahit ve kanıt bulunamadığından o dönem bu kişi ile ilgili herhangi bir işlem yapılmamış.

  şimdi kliniğin sosyal medya hesabına ulaşım yok. verecek cevabımız yok demek bu.

  mağdur meslektaşı dik duruşundan ötürü ve ayrıca yılların düğümünü çözdüğü için kutlarım. bütün meslek örgütü kendisinin arkasında ve bu işin takipçisi.