• herhangi bir yerin ağrıdığında gece yatıp sabah kalktığında rahatsızlığın kendi kendine geçerken 30 yaş sonrasında artık yattım kalktım oh geçmiş diyemiyorsun çünkü geçmiyor.
    zamanın kıymetini daha iyi anlıyorsun. geçmiş yıllara bakıp hayretle zaman ne çabuk geçmiş diyor insan.
    küçükken 30 lu yaşlardakilere amca derdik, çocukları olurdu gözümüze büyük gelirlerdi. şimdi o yaşlara biz geldik ama bazen kendimi 20 yaşındaymış bazen de emekliliği gelmiş gibi farklı şekilde hissediyorsun.
  • tahammülsüzlük
  • hangi arabaya bindiginin, hangi evde oturdugunun, hangi telefona sahip oldugunun, ne kadar kazandiginin, tatile nereye gittiginin hic bir onemi yok. onemli olan keyif alabilmen. bunlara sahip olur para biriktirmektense duzgun dostlara, aileye sahip olmak cok daha onemli. sana sahip oldugun bu maddi seyler icin deger veren insanlar var ise uzak dur ;)
  • kurduğunuz hayaller ve ertelediğiniz planlar tutkuyla yapmak için çabalayın. bir süre sonra hayal kurmayı bırakıyorsunuz çünkü. bunun adına "büyümek" diyorlar. ancak ben hiç sevmedim galiba bu işi.
  • aşkın saçma ve yorucu olduğu
  • al atını ..... tımarını sözünün verdiği rahatlık
  • -önerilere kulak asılmadığını,

- yapmam dediğiniz şeylerin çoğunu yaptığınızı

-otuz yaş sendromunun gerçekten varolduğunu

- hala 30 ve katları yaşta göstermedğinizi

- metabolizmanın hormonlar etkisiyle yavaşladığını ve azda olsa kilo tutar bir hale geldiğinizi

-hayatta iş olarak zor bir şeyin olmadığını zorluğu çevredeki, iş yaşamındaki insanların oluşturduğunu

- sporun her daim hayatınızda olması gerektiğini

- mutluluk için birine bağımlı olmamayı fakat bağlı olmayı hep isteyeceğinizi

-bekarsanız evli arkadaş ortamının getirilerinin işinize gelmemesini

-kariyerinizde basamak çıktığınız yaş olması

-evlilik istemeseniz bile çocuk sahibi olma isteğinizin olması

-kendinizin hala güzel/ yakışıklı/ belki de daha çekici olduğunuzu ve mutlu olduğunuzu anlayabildiğiniz gerçeklerdir.

yenileme: bilumum anlatım bozuklukları...
  • aslında o hayat tecrübesi denilen şeyin zamanla bünyede bir yerde zaten olustugu ama bunun sanki 20 li yaslar bittiginde iyice anlasilmaya baslanmasi gercegi vardir. bir de etfaftaki insanlar icin kadar genc diye dusunmek de bu gerceklere dahildir.
  • - iş hayatında terfi etmenin mutluluk getirmediğini
    - evliliğin o kadar da gerekli birşey olmadığını
    - herkesin çocuk sahibi olmasının şart olmadığını
    - iyi bir maaş ve iyi bir işin kaliteli yaşam için yeterli olmadığını, mutluluk için en önemli şeyin iç huzur olduğunu.
    -herkesten vazgeçerim senden vazgeçmem dediğiniz o tek dostunuzun gerçekten dostunuz olmadığını
    -bugüne kadar etrafınızdaki insanlar için yaptığınız fedakarlıkların hiçbir işe yaramaz olduğunu
    - tuttuğunuz takım, kullandığınız parfüm, saç modeli, rengi vs gibi şeyleri anayasanın değişmez ilk üç maddesi gibi asla değiştirmeyeceğinizi
    -yüksek sesle ayakta durulan mekanlara eskisi gibi tahammül edemediğinizi
    -yılbaşında dışarda plan yapmanın size gereksiz ve yorucu gelmeye başlaması
    -her gece uyumadan önce mutlaka göz çevresi kremi kullanmanız gerektiği ^^
    -
    -
    not ;29 yaş.
  • büyüdüğün ve artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağıdır.
hesabın var mı? giriş yap