şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • bir şekilde toplamı 40 edecektir ve milliyetçi hareketin 40. yılı kutlanacaktır.

edit ; (bkz: #19231134)
    (bkz: ben demiştim)
  • bu kural geldiği an katarlılar düşünsün. hemen bein aboneliğimi iptal edeceğim.

yerli çöpleri izlemek için para vermem.

not: volkan demirelspor
  • 5 kuruş etmeyen yerli oyunculara milyon eurolar kazandıracak saçma sistem.
  • amına koyduğum yine geliyormuş.

gerçekten sıktı artık. 30'lu yaşlardan sonra türk futbolunu takip eden benim de kafama sıçayım.

mason localarının zoruna gitti, hakarete başladılar ufak bir edit...
  • inşallah gelir dediğim kural.

böylece galatasaray'dı, futboldu hepsini hayatımdan tamamen çıkartırım. digiturk üyeliğini yenilemem, nadir de olsa gittiğim maça gitmem, store'a tek kuruş harcamam. belki arada bir derbi izlerim diye yıllık 50 tl verip iptv bile almam yani o derece.

böylece şu dandik lig için akıttığım para cebimde kalır, ciddi bir boş vakit yaratmış olurum. üstelik saçma puan kayıpları, avrupa hezimetleri gibi şeyler yüzünden de boşu boşuna moralimi artık bozmamış olurum. hayatta başka hiç derdim yok gibi bir de bunlara oturup üzülmek saçmalık değil mi?

inşallah yaparsınız lan şu 6+2+2'yi. kendi kendimize zorla yaptığımız şu eziyetten kurtarırsınız. bize bir sürü para ve vakit kazandıracaksınız.

diğerlerini bilmiyorum ama tarık çamdal'ların tekrar milyon dolarlar kazanıp futbol seyircilerini fıtık ettiği bir ortamda ben kesinlikle olmayacağım.
  • her sene 6-8 bin tl arası harcama yaptığım (digitürk+kombine+forma+maç günü giderleri vs) futbol ekonomisinden elimi eteğimi çekmemi sağlayacak uygulama.

milyonluk eşşekleri seyredip kanser olmak istemiyorum.

bu andavallıların anlamadığı, yabancıyı sınırlayarak altyapıdan oyuncu çıkartamazsın. adam gider başka klubun yetiştirdiği oyuncuya salça olur, para döker 6 yabancı + 5 sağdan soldan toplama adamla kurar takımını.

madem radikal bir karar almak istiyosun, de ki 2020/21 sezoununda itibaren kadroda en az 4 adet 16-21 yaş arası senin altyapında yetişmiş oyuncu olacak, 1 tanesi de ilk 11 de olacak.

böyle bir kuralla yapabilecekleri en büyük çakallık altyapıdan gelen futbolcuyu 2.dk da oyundan almak olur, bu da 1 değişiklik hakkını heba eden td nin bileceği iş.
  • orta sahadaki yerli oyuncu sakatlandığında yerine yedek yabancı orta saha alamadığınız, forvetteki yabancıyı çıkarıp orta sahayı düzeltebildiğiniz bu arada dımdızlak forvetsiz kaldığınız ucube sistem.
  • konuşulan yeni sistem.
    benim anlamadığım şu; yahu bu tff başkanı istifa etmedi mi? seçim yapıldığında yönetim de yenilenmeyecek mi? eğer yeni yönetim seçilecekse bu dallamalar neden gider ayak icat çıkartıyorlar?
    şurda kalmış birkaç ayın. görev süreni doldur, siktir git. ondan sonra gelen yeni yönetim yapsın ne yapacaksa.

edit: mesaj yağdırıp gözümü açmaya çalışan kardeşlerim için zorunlu açıklamam:
    ilahi zahmet edip mesaj atan kardeşim sen çok yaşa emi.
    bu memlekette siyasi kliğin nerelere kadar sirayet ettiğinin farkındayım elbette. sıkıntı, bu durumun toplum tarafından normal karşılanması canım kardeşim. senin gibi çoğu kimse bu kuralın hangi malum şahış eliyle/emriyle değiştiğini biliyor ve fakat nedenini sorgulamıyor da kuralın nasıl olması gerektiğini konuşuyor. böylece bu durumu normalleştirmiş,içselleştirmiş oluyor farketmeden. normalde tam da benim entryimde yazdığım gibi olması gereken durum, "zaten artık herşeye o kişi karar veriyor" düşüncesiyle kabul edilir hale geldi. olan bitene o kadar alıştık ki olması gereken absürt gelmeye başladı, ben ona üzülüyorum sözlük.
    öpüyorum gençler.
  • bence 6+2+2+2+2+2 yapsınlar,

6'sı sahada olsun
    2'si kulübede otursun
    2'si kulübede ayakta dursun
    2'si tribünde olsun
    2'si otobüste beklesin
    2'si de evinde otursun
  • toplu bir biçimde lig ve milli takımın boykot edilmesiyle sonuçlanırsa sike sike iptal olacak olan çomar planı.