şükela:  tümü | bugün
 • "akp hükümetinin 15 temmuz darbe girişimi sonrası ‘’fetö ve diğer terör örgütleri’’ ile mücadele gerekçesiyle çıkarttığı khk’lerin satır araları ‘’rant paylaşımı, kayırma’’ iddialarına konu olan düzenlemeler içeriyor...

  678 sayılı khk’de hazineye ait taşınmaz malların değerlendirilmesi ve katma değer vergisi kanununda değişiklik yapılması hakkında kanuna 2013’te eklenen bir maddenin yürürlük tarihinde üç yıl sonra değişiklik yapıldı. değişiklikle yatırımcılara kamuya ait taşınmazlar üzerinde tersane, tekne imal ve çekek yeri yapmak için tahsis edilen arsalarla ilgili sözleşmeden doğan kullanım bedellerinin gecikme zamları ile birlikte ödenmesi, bakanlık aleyhine açılmış davalardan yargılama giderleri üstlenilerek kayıtsız ve şartsız feragat edilmesi ve hasılat payları ile ilgili yürürlük tarihi yasanın yürürlüğe girdiği tarihten üç ay öncesine çekildi. ayrıca, mevcut tesisle proje bütünlüğü bulunan ve izinsiz kullanılan alanlar için ön izin veya kullanma izni alınması durumunda işgal bedeli ve katılım payı alınmayacağı da hükme bağlandı.

  devletin hüküm ve tasarrufu altında veya mülkiyetinde olan kıyılardaki tersanelerle taşınmazların daha önce 20 yıl olan kullanım hakkı da 49 yıla çıkarıldı."

  http://www.birgun.net/…sane-duzenlemesi-136822.html
 • ‘’kanun hükmünde kararnameyle ve terörle ya da bu darbe teşebbüsüyle, iğrenç olaylarla ne ilgisi var bu olayın? khk ile çekek yerlerinin, kayık çekilen yerlerin irtifak hakkının tesisinin ne ilgisi olabilir? böyle şey olur mu?’’

  zekeriya temizel
 • (bkz: gemicik)
 • bu nasıl bir aymazlık yahu?! diye isyan etmeme sebep olan kanun hükmünde kararname. ohal'i uzata uzata istediğin atı koştur.
  ne ala memleket...
  muhalefet muhalefetlik yapmıyor ki. son günlerde ana haber bültenlerinde (fox dahil) kaç haber gördünüz bu tip kanun hükmünde kararnameleri eleştiren muhalefet haberi? hdp fiilen kapatıldı sayalım, mhp zaten gizli akp. chp desen iç karışıklıklar yüzünden hala bir strateji geliştirmiş değil..

  e kardeşim, ne alakası var olağanüstü hal ile tersanelerin işletmelerinin 20 yıldan 49 yıla çıkartılmasının?
  efendi gibi sun meclise tasarını, tüm meclis oylasın.
  ama böyle olur mu? iyice memleketin çivisi çıktı yahu!??!?!!!
 • ‘’buna alet olmayın. bu, birisine ısmarlama bir ayrıcalık getiriyor. olur mu bu? hem de khk’yle yapılıyor. böyle bir rezalet olabilir mi? khk’yle böyle bir şey yapılabilir mi, birilerine iltimas sağlanabilir mi? türkiye cumhuriyeti’nde bugün bu khk’yle bu yapılmıştır. böyle bir rezalet olmaz, böyle bir skandal olmaz. yazıktır, günahtır bu millete. 2013’teki yürürlüğün tarihi 15 gün öncesine alınıyor, doğrudan doğruya birisi ile ilgili. bunlar toplum vicdanını yaralayan uygulamalar.’’

  bülent kuşoğlu
 • bir devlet büyüğümüzün aracılar vasıtasıyla üzerine çöktüğü iddia edilen bir tersanenin, el değiştirmesinden sonra çıkarılması ile düşündüren khk'dır.
 • göz göre göre millete atılan madik'tir.

  gündeme gönderme;

  (bkz: gümrük birliği anlaşması'nda bize madik attılar)