• internet hızı vasat. ama sürekli zam. bizde seçimde koycaz zamınıza.
  • sarayın avize taşlarını bilal top oynarken düşürdü galiba, onu yansıtmışlar.
  • ülkeye format atma zamanı geldiğini gösteriyor.
    yüzde 50 diye zam mı olur lan?
    konu 'maaşlara zam'a gelince yüzde 3'ü zor veriyorsunuz ama.
  • "...ama kota kalktı!" diye günah keçisi bulduklarından sorun olmayacak olay.
  • sürekli indirim yapılacağı demeçleri verilirken az da olsa yapılan zamdır.
  • bir de çözemediğim akn adil kullanım kotası diye bir kazık var.
  • 50tl esprisine gülen, favorileyen, şukulayan gerizekalıdır. bu konuda bu espriden rant bekleyen maldır, sığırdır.

adam bulduğu her deliğimize sokmaya çalışırken verilen tepkiye bak amk.
    daha yeni mtv ile egsoz deliğimize soktu, bugün internet ücretinden lan kablosu bağlantı deliğimize soktu, sigara zammıyla gırtlağına sokuyor ama eğlencemiz tam gaz!
  • zamlara tepki vermek en doğal hakkımız. ama başlık açarken cılkını çıkarmayın lütfen ortada %50 zam falan yok haberde "gsm ve ev telefonu vergileri düşürülürken internet üzerinden alınan vergiler yüzde 5'ten yüzde 50 artırılarak yüzde 7.5'e yükseltildi" ibaresi var. eleştirirken doğru eleştirin ki haklı durumda iken haksız duruma düşmeyin. örnek verecek olursak 75 lira matrahlı bir internet faturanızda özel iletişim vergisi (öiv) mevcut durumda %5 idi. 75 liralık bir fatura için özel iletişim vergisi yaklaşık 4 tl falandı. yeni düzenleme ile öiv oranı %7,5'e çıkmış buda demek oluyor ki 4 tl yerine 6 tl gibi bir öiv ödeyeceğiz. 75 liralık fatura için torba yasa değişikliği sonrası 112 tl fatura ödemeyeceğiz. en azından ben bu şekilde anlıyorum konuya vakıf olan bir arkadaş varsa yeşillendirsin.
  • iktidar partisinin "güncelleme" olarak değerlendireceği zam. bununla birlikte ekonomik terördür. ekonomik terör bir ülkenin vatandaşına reva gördüğü legal tetikçiliktir. rakamlarla etiketlediği şahsı "birey" vasfından çıkaran devlet, tüm gelişmişlik ve modern zamana rağmen, ortaçağ zihniyetiyle koyun gibi güdüyor. insanı "değer" olarak gören toplumsal normlar alaşağı edilip, yazılı olmayan - yazılsa da ben yazdım der- kuralları sistematik olarak değiştiren, içselleşmesini sağlayan, başrolün daima erk olduğunun kaidesinin altını kalın harflerle çizen devlet; bireyi bir "kaynak" olarak görmekte, onun etinden sütünden faydalanmaktadır.

doğu toplumları, tanrı, erk ve kader üçgeninin muhasarası altındadır. ülkemiz için bu muhasara alanı, üçgenler çeşitlenmesi, baskın kitle psikolojisi, çoğunluk diktası. akıl fikir perspektifinden bakmayan, hayata baktığı pencerenin, kirli, tozlu, astigmat yüklü camı ve bu cam yalancı hülyaları yüzeyinde barındıran kitlenin sevincidir.
  • vergi toplamakta ve fatura etmekteki hünerlerini keske internet hızı,erisimi,teknik destek konusunda da sergileseler dedirten olay.

yil olmuş 2017 hala akk ile hiz dusurmeyle uğraşıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap