• uefa avrupa ligi 2017-2018 sezonu ı grubu 6. hafta maçı.

yer: estádio d. afonso henriques
    saat: 23:05
    yayın: tivibuspor 2

tanıtım
  • red bull salzburg teknik direktörü: "ülke puanına katkı yapmak ve birinciliğimizin tesadüf olmadığını göstermek için marsilya'yı yenmek istiyoruz. kazanmak için buraya geldik" diye açıklama yaptı. al şu maçı be konya'm.
  • konyaspor'un bu sene başından beri oynadığı oyunla çok da umut vermediğini, bajic gittikten sonra hücum varyasyonlarında bayağı bir sıkıntı yaşadıklarını gördük. kazanmaları ve marsilya'nın kaybetmesini beklemeleri gerekiyor.

vitoria için de aynısı geçerli. kazanıp marsilya mağlubiyeti bekleyecekler. bakalım neler olacak.
  • iki takımın umudunun salzburg'a bağlı olan maç. salzburg deplasmanda kazanırsa bu maçı kazanan takım bir üst tura çıkacak.

bu arada konyaspor maça fena başlamadı. ilk tehlike atak konyaspordan geldi.
  • yine türk hesabının yapıldığı maç. kaderimiz grubun diğer maçına bağlı. hadi be konya bu maçla ayağa kalkarsın sen!
  • konyaspor'un mükemmel bir golle 1-0 öne geçtiği maç.
  • yoğun yağmur yağışı altında oynanacak maçtır. konyaspor'un tur atlaması için bu maçı kazanması ve salzburg'un marsilya'yı yenmesi gerekiyor. en azından galip gelerek ülke puanına katkı sağlamalarını diliyorum.

edit : vitoria guimares kulübünün logosu çok hoşmuş :) bana lord of the rings'de ki heykel dağları anımsattı.

edit 2 : mehdi bourabia'nın muhteşem golüyle konyaspor 1-0 öne geçti. dk: 16

edit 3 : marsilya & salzburg maçı aşırı derece sıkıcı geçiyor. her iki takımda beraberliğe razı şekilde oyun oynuyor.
  • mehdi bourabia'nın 15. dakikada yaklaşık 30 metreden gönderdiği füze ile konyasporluları umutlandıran maç.
  • mehdi bourabia'nın harika golü!
  • konyaspor'un 1-0 önde olduğu halde geriye yaslanmadığı aksine pozisyon üretmeye çalıştığı maç.

edit: 30. dakikadan sonra portekizliler ciddi pozisyonlara girmeye başladı. ancak 40. dakikada malick evouna konyaspor adına inanılmaz bir gol kaçırdı.
hesabın var mı? giriş yap