şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 1 hafta kadar evvel verdiğim sc54512565 numaralı gittigidiyor siparişim yurtiçi rezilliğiyle birkaç gün sonra geldi. her ne hikmetse gittigidiyorda sanal posla para ödesek de kargoyu kurye nakit istedi ve ben de 6 lira olmadığı için kuryeye 11 lira verdim 5 lira geri dönüş yapmasını bekledim. bende bozuk yok abi bozdurunca bırakayım dedi ben de tamam dedim haliyle. ramazan ramazan belki oruçludur yorulmasın bir iki güne getirir her gün üniversiteye kargo getiriyorlar zaten ne olacak diyerekten. tabi gidiş o gidiş. 5 lirasında değilim ama bu gibi tiplerin insanları keriz yerine koyması ayrı bir zoruma gidiyor sözlük.

  başka bir kargo söyledim aynı eleman tekrardan geldi ve paramı hoş olmayan bir üslupla aldım. siz siz olun fırsatınız varken bu firmayı seçmeyin alışveriş yaparken.

  edit: ya kardeşim zaten yazdım 5 lirasında olmadığımı. herifin üslubu da insanı çileden çıkarıyor kaç liraydı paranız deyip 5 lirayı masaya sallıyor. ya unutmuşum insanlık hali dese zaten ben her gün bunun 3 5 katı bahşiş bırakıyorum insanlara

  edit: her gün 3er 5er lirasını alsan paraya değer vermiyorum diyen sağa sola küfür eden terbiyesizleri de gördük
 • insinlik hilidir. biş liri için sizliğin içini idicik.

  ulan ben birisinin 25 kuruşu üstümde kalsa uyku uyuyamıyorum adama iyi niyetimizden birşey yapmışız keriz yerine koyuyor. odaya geldiğindeki hal hareketlerini gören benim insanlık hali olsa zaten yazmam buraya
 • yaw ben de ürünü çaldı zannettim... benim başıma gelen daha beter. mng kargo elemanları kargo paketi içindeki 5 kg peynirin 2 kg’ını hüpletmişler, kargo üstüne bile alınmadı. peynirci eksikleri gönderdi ve yine kargo parası verdim. şikayet de bir işe yaramadı. bence mng kargo ile işlem yapmadığın için sevinebilirsin sevgili sözlük yazarı.

  ha 5tlnin üstüne yatması başka mesele tabi ama hakkını da helal ediver be arkadaşım. millet a..koyuyor malı götürüyor sesimiz çıkıyor mu?
 • (ara: derdini)
 • 5 liradan bir şey olmazcılar da demekki potansiyel hırsız.

  1 kuruş 5 lira fark etmeden hırsızlıktır arkadaşım bu. azken bir şey olmaz diyen çokkende çalmak için başka bahane bulur.

  ayrıca gün içinde parayla muhttap olan bu tür elemanlar, taksiciler, banko elemanları gibi insanlar günde onlarca kişiye para üstü veriyor. çoğu doğru dürüst çalışan insanlar olsa da aralarından kimi sürekli eksik üst vererek bu durumu ek gelir kapısına çeviriyor.
 • maddi olarak şu kadar tutarın altındaki alıkoymalar hırsızlık olarak değerlendirilmez gibi bir tanım olmadığı için gayet de hırsızlıktır. sanki sözlük çok nezih bir ortam da bu başlık mı içine edecekmiş, bir sol tarafa göz gezdirin.

  yurtiçi kargo zaten mimlenmiş bir firma ama böylesini de duymamıştım. artık neredeyse mecburiyet dışında hiç kullanmıyorum ama kapıda nakit ödemek zorunda kalırsam önceden bütün para vermem artık. paramın üstü tutarında bozukluğu önce bana verir sonra alır parasını. daha ne istiyorsun, al bak artık sözlüğün giderek nadirleşen bir faydası.
 • (bkz: derdini sikeyim butonu) kesmez ise ,bariz belli ki kesmeyecek 5 tl fark ile
  (bkz: derdine sokayım şalteri) kampanyamız var.
 • o beş liranın peşinde koşmayan, hakkını aramayanlar yüzünden bu haldeyiz. kimse keriz değil. tabii ki alacak adam para üstünü kafayı mı yediniz lan siz?
 • ya buna hırsızlık demek ayıp! okudum bastım eksiyi.