• hırsızlık değildir.

insanlık halidir.

allah kimseyi beş lira için sözlüğün içine edecek hale getirmesin.

edit: ulan hala anlamayan sığırlar var. biz demiyoruz ki beş liradır siktir et peşinden koşma diye. 1 lira da olsa paranın peşinden koşacaksın tabii... ama gelip de buraya bir kargo elemanının unutkanlığı yüzünden koca firmaya hırsız demeyeceksin. "yurtiçi kargo elemanı hırsızlığı" diye başlık açacaksın.
  • ülkemizdeki kargo şirketlerinin hepsi rezil. belki ups biraz idare eder...
  • yaw ben de ürünü çaldı zannettim... benim başıma gelen daha beter. mng kargo elemanları kargo paketi içindeki 5 kg peynirin 2 kg’ını hüpletmişler, kargo üstüne bile alınmadı. peynirci eksikleri gönderdi ve yine kargo parası verdim. şikayet de bir işe yaramadı. bence mng kargo ile işlem yapmadığın için sevinebilirsin sevgili sözlük yazarı.

ha 5tlnin üstüne yatması başka mesele tabi ama hakkını da helal ediver be arkadaşım. millet a..koyuyor malı götürüyor sesimiz çıkıyor mu?
  • (ara: derdini)
  • maddi olarak şu kadar tutarın altındaki alıkoymalar hırsızlık olarak değerlendirilmez gibi bir tanım olmadığı için gayet de hırsızlıktır. sanki sözlük çok nezih bir ortam da bu başlık mı içine edecekmiş, bir sol tarafa göz gezdirin.

yurtiçi kargo zaten mimlenmiş bir firma ama böylesini de duymamıştım. artık neredeyse mecburiyet dışında hiç kullanmıyorum ama kapıda nakit ödemek zorunda kalırsam önceden bütün para vermem artık. paramın üstü tutarında bozukluğu önce bana verir sonra alır parasını. daha ne istiyorsun, al bak artık sözlüğün giderek nadirleşen bir faydası.
  • o beş liranın peşinde koşmayan, hakkını aramayanlar yüzünden bu haldeyiz. kimse keriz değil. tabii ki alacak adam para üstünü kafayı mı yediniz lan siz?
  • ya buna hırsızlık demek ayıp! okudum bastım eksiyi.
  • hırsızlıktır. son anda yaptığı üslupsuzluk hırsızlık olduğunun göstergesidir.
  • yüksek bir tutar olmasa da bir hırsızlık olarak görülebilecek bir durum.

ama burada kargo şirketinden kaynaklı bir durum olmadığı için en azından başlık 7 haziran 2018 yurtiçi kargo kuryesinin hırsızlığı olabilirdi.
  • hırsızlık değildir.
    başlık açılacak konu değildir.
    gerçekten bu ve benzeri başlıklardan çok sıkıldım.
hesabın var mı? giriş yap