şükela:  tümü | bugün
  • "seçmeli" ders adı altında 7 yaşındaki çocuğa zorla arapça öğretme durumudur. ak eğitim sisteminde seçmeli derslerin nasıl işlediğini biliyoruz. 4. sınıfa kadar başka bir seçmeli ders olmadığı için çocuklar bu dersleri seçmeye mecbur.
    dersin içeriği de arapçanın ötesinde dinimi seviyorum, peygamberimi seviyorum, 5 vakit namaz, oruç gibi başlıkları içeriyor.

ilgili haber
  • o arapça dersi de bugüne kadar devlet okullarında okutulan ingilizce dersleri gibiyse yandı gülüm keten helva .

dindar ve arapçayı seven nesil yetiştireceğiz diye arapça ve dinden (bkz: nefret) eden nesil yetiştirirler elleriyle.
  • çocuklarımıza suriyeli abileriyle kardeşleriyle rahatça konuşabilmesi için sağlanan dev hizmet.

okuma yazma bile bilmeyen şu insanlardan dilimizi öğrenmesini beklemeyezdik değil mi? devlette enaniyet olmaz, suriyeliler türkçe öğrenemiyorsa biz arapça öğrenelim.
  • ayetler konusundaki iddia doğru.

şu linkten girin:
    http://ttkb.meb.gov.tr/…retim-programlari/icerik/72

öğretim programları kısmına tıklayıp. listeden arapça dersini bulun. (filtreye "arapça" yazın çıkıyor) ve içeriği indirin.

ders işlenirken verilen örneklerin ayet ve hadis içerikli olacağı yazıyor.

edit: indirmeye üşenenler için caps
  • öğretmen arkadaslarin bu isin asli hakkinda ayrintili bilgi vermesi gerekiyor.

cok radikal bir adimdir. şeriat eğitimidir.sondur.
  • (bkz: ağaç yaşken eğilir) diyorlar galiba. çok profesyonel bir yaklaşım. alkışlıyoruz milletçe alkışlıyoruz.
  • ilkokul seviyesinde olması dışında olumlu bir karardır.

beyaz türklerin osmanlı alerjisi yüzünden, polonya bile arapça bilen diplomat sayısında türkiye'yi geçti. bu coğrafyada güç olacaksanız, arapça, farsça, kürtçe bilen yetişmiş insanlarınız olmalı. ingilizceyi babam da biliyor.

demem o ki salak salak konuşmayın. arapça ve farsça, osmanlı türkçesi çatısı altında acilen müfredata eklenmeli.

edit: gelen tepki mesajlarından, edeplice olan birine verdiğim cevabı ekleyeyim. teker teker cevap verip fazla zahmete girmeyeyim.

"ben lisede başlaması taraftarıyım. yapılanı da doğru bulmuyorum. sadece ortada dönen, "mezar taşı mı okuyacaz?", "yok araplara uşak mı olacaz?" gibi saçma yorumları eleştiriyorum. edebiyatını, tarihini, felsefesini bilmeyen nesiller cahildir. lisede, eskiden hiç değilse biraz aruz öğretirlermiş. bunun düzelmesi lazım diye düşünüyorum. arapça zaten kısa sürede öğrenilemez. yani lisansta falan öğrenilmez. lisede azar azar öğretirsin. lisansta isteyen devam eder. sadece arapça da değil. farsça da olmalı. her subayımız, her sosyal bilimcimiz, en az birini çok iyi derecede bilerek mezun olmalı. bölgede istediğimiz hükümeti indirip, istediğimizi getirecek etkinliğimiz olmalı. yayınlarımızla, think-tanklerimizle, stk'larımızla, tüm bu coğrafyada etkin olmalıyız. öğrenci değişimleri yapmalıyız. hammade ve pazar olarak faydalanabileceğimiz ciddi bir alan var. bunun için kuru milliyetçiliği bırakıp akıllı olmalıyız.

özetle, ilkokulda dayatılması çok yanlış. fakat karşı çıkan bazı malların sunduğu sebeplerden değil."
  • birinci sınıfta öğrendiği okumayı yaz tatilinde unutan çocukların yeni eğitim - öğretim yılında karşılaşacakları zulümdür.
  • seçmeli diyorlar zorla seçtiriyorlar. çok meraklılar mezar taşı yazısı okumaya, arkeolojiye mağdem ilgi varsa grekçe öğret ne bileyim git japoncayı seçmeli yap. kafalar paris tabi sonra..