• fenerbahçe'nin 4 kez, galatasaray ve trabzonspor'un 3'er kez şampiyonluk yaşadığı dönem.
    beşiktaş'ın en kötü dönemi.

1969-1970 fenerbahçe
    1970-1971 galatasaray
    1971-1972 galatasaray
    1972-1973 galatasaray
    1973-1974 fenerbahçe
    1974-1975 fenerbahçe
    1975-1976 trabzonspor
    1976-1977 trabzonspor
    1977-1978 fenerbahçe
    1978-1979 trabzonspor
  • ışınlanmak istediğim dönem resmen. çok isterdim şimdilerde değil de o zamanlarda yaşamayı. benim kafam o döneme göre çalışıyor galiba, bu dönemde çok normal olan şeyler bazen bana garip geliyor. ya da tuhaf karşılanan şeyler bana normal gelebiliyor be sözlük. zaman makinesi çıksa bi dakika düşünmem gitmek için. ne güzel cep telefonu yok, bilgisayar yok sayılır, az teknoloji çok insan sevgisi, insanlar farklı, herkes daha mutlu, mektuplar var, kabarık saçlar, bol paça pantolonlar... ruhu 70'lerde doğmuş insanlardanım çünkü. 80'lere de razıyım sanırım. 60'lar, o da olur...
  • black sabbath, chicago, curtis mayfield, taxi gibi müzikten dizilerden güne dolan buğulu müziklerin yılları.
  • 65-68 arası yükselen pink floyd , beatles , led zeppelin , ccr gibi grupların tavan yaptığı zamanlardır ayrıca.ve de düşünsenize o malum efsane woodstock ın üstünden 1 yıl geçmiş. tabii ki altın çağlar olacak.
  • 1970-1972'si ayrı, 1973-1977'si arası ayrı, 1977-1979 dönemi ayrı değerlendirilmesi gereken insanlık tarihinin sanat adına en verimli ve en cüretkar on yılıdır. 80'lerin ilk üç senesini yani 1982'ye kadarki dönemini de bir şekilde kapsayan bu muhteşem dönem zamanla etkisini, yaratıcılığını kaybetmiştir. steril sanat akımlarının ve ruhsuzluğun üst seviyelere çıktığı 80'lerin ortalarından günümüze değin 70'ler olarak tabir edilen, daha doğru tanımıyla 1967-1982 arası dönem modern insanın görebileceği en üst noktadır kanaatimce. bu noktadan sonraki düşüş, akıl almaz bir hızla olmuş ve günümüzde hızı biraz kesilmiş olsa da, geleceğe yönelik kısmen umut vaad edici gelişmelerin varlığına rağmen, sürmektedir. 70'ler bir daha asla sahip olamayacağımız bir on yıldı, ancak araştırıp görerek, farkederek, dinleyerek değerini anlamaya çalışabiliyoruz. gelecek nesillere kayda değer birşeyler anlatmak, aktarmak istiyorsanız bu döneme bakmanız yeterli. çok şey öğreneceklerdir o gençler sizden.
  • çok az şey vardı, olan her şey acayip kıymetliydi. çok saftık, her şeye ve herkese inanabilirdik.

sonra her şeye ve herkese inandık. ama bizim kadar temiz kalpli olmayanlar varmış, bunu çok acı anladık.
  • ölüm tarihi olabilecek en güzel yıllar sanıyorum 70'ler..
    40'larda doğup.. dolu dolu yaşayıp, var tam zirvedeyken hadi eyvallah! diyerek 70'lerde ölmeliydim ben.. your timing is very bad, god!..
  • görmeyi, duymayı, hissetmeyi, yaşamayı istediğim üç on yıldan ortancası.
  • rock müzikte tam anlamıyla bir gitar çağı yaşanmıştır.
  • yeryuzunun gorup gorebilecegi en sahane yillar. icimde ki ozlem bambaska..
hesabın var mı? giriş yap