şükela:  tümü | bugün
 • akp'nin çıkardığı kadın beyanı esastır yasasının ilk meyvesi.

  https://haberveriyoruz.com/…ulan-6284-sayili-kanun/
 • belki içlerinde az da olsa haklı olan baba vardır ama toplumun genel yapısını bildiğim için bu yasaya karşı gelinmemesi gerektiğini düşünüyorum.

  toplumda kadına yönelik şiddetin sürekli gündeme geldiği bir ülkedeyiz ve bu şiddeti uygulayan kişilerin sayısının da çok olduğunu biliyoruz. bu yüzden 746 bin sayısı şaşırtmamıştır.
 • türkiye'nin yıllardır övündüğü aile kavramının hızlı bir şekilde yok olması.

  10 yıla kalmaz, evlilik dünyanın geri kalanında olduğu gibi özgürlüğe darbe olarak adlandırılmaya başlanacak. bunun sebebi akp falan değil, bunun yegane sebebi insanların farklılaşma çabasından başka bir şey değil.
 • aile kurmayı, çocuk doğurmayı çok iyi bir bok zanneden tiplerin yadırgadığıdır. sokaktaki kedi köpek de aile kuruyor, onların da dişileri doğuruyor.

  zaten tam da bu "aman da aile dağılmasın, yuva dağılmasın" zihniyeti yüzünden kadına şiddet ya da çocuğa şiddet olayları yaşanıyor. kadının ya da çocuğun hayatının zehir olmasındansa dağılsın o yuva, hiç sorun değil. sadece doğurmakla anne olunmadığı gibi sadece sperm vermekle baba da olunmaz.
 • kadının beyanı esastır maddesini saçma buluyorum kimse sütten çıkmış ak kaşık değil bunun cinsiyetle alakası yok, bu yüzden ortada delil olmadan böyle kafasına göre kimse anneden ya da babadan çocuğu uzaklaştırmamalı.. erken çocukluk cinsiyet kimliği kazanılıyor rol model lazım erkek çocuğa, kız çocuğu da baba sevgisi bunun telafisi yok. erken çocukluk ve ergenlikte beyin gelişimi dönemleri anne karnından sonra. bunun da telafisi yok, bu tip travmalar çocuklarda telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açacak. her iki ebeveyninin de çocuk için gerekli olduğunu göz önüne alırsak anne ya da babanın ikame edilecek bir mal gibi algılamaması gerekiyor. eşler aralarında tartışabilir ama çocuk olayın dışında kalmalı. iştirak nafakasını ödemediği için hacizle uğraşan ya da hapis yatan babalar var. iştirak nafakasını dahi ödeyemiyorsa adam ekonomik krizler boğuşuyordur zaten çünkü komik bir rakam oluyor genelde. bu da ayrı bir rezillik, ülkenin ekonomik durumu ortada onu geçtim babalık yapamayacak adamın elinde parası ve zamanı olsa dahi çocuğuyla ilgilenmez zaten. çocuğu ile görüşmek için paran yoksa görme demek hem de parasız babayı hapisle iyice köşeye sıkıştırmak bence planlı bir şeyin göstergesi. insanları bezdirip daha berbat bir şeriat kanuna zorlamak. en pis suçlara en komik cezaları verip halkta idam gelsin bunlara dedirtecek noktaya getirdikleri gibi.
 • edit:nafaka diyen mallar var,he canım nafaka evet.kadın çocuk doğuruyor,eşim olsun diyor falan,amaç nafaka.ayrıca da çocuk senin hıyar kardeşim,bakım parasını seve seve ödeyeceksin,ya da korunacaksın.ay ne mallar var şu sözlükte,sinirden kendimi atıcam ama gerek yok,türkiye'nin özeti burası.
  eğer bir kadın çocuğu ya da çocuklarıyla eşi olmadan yaşamak için yasal yollara başvurmuşsa durum ciddidir arkadaşlar.mal mal konuşmayın.
  hangi kadın eşi olmadan çocuk büyütmek ister türkiyede?demek ki bıçak kemiği kesmiş,evet kesmiş.bir kadının bu kararı alması çok zordur,psikolojik,çevresel ve cinsel içerikler vs vs.bunu kullanan elbette birileri vardır ama gene de bu yasayı kullanan bir kadının evliliği zaten hiç olmasın,gene kaybeden birileri yok.
 • 746 bin tane sorunlu adamın evlilik yaptığını gösteren istatistiktir
  uzaklaştırma yeterli değil psikolojik tedavi şart
 • bu yasa kadın cinayetlerini de, boşanma oranlarının artmasını da artırmaktan başka hiçbir işe yaramayan bir yasadır.
 • orta sinifa mensup, kanunlara saygili, egitimli, iyi kotu bir kariyeri olan aile terbiyesi almis uslu cocuklarin hayatini karartmaktan baska bir seye yaramayan uygulama. kotu niyetli birinin yalan beyaniyla bir anda butun hayatlari duzeltilemeyecek sekilde altust oluyor. yasanin asil hedefi olan barbarlar zaten kanun nizam umursamadan dovuyor, katlediyor. zenginlerin de parasi var, bir sekilde hallediyorlar. cok zengin ve cok guclu bir kodamanin simarik evladi karisini dove dove komaya soktugunda medyada haber bile olmuyor.

  velhasil, cok fakir yahut cok zengin degilseniz evliligi tavsiye etmem. hayatiniz sikilir.

  edit: kadina siddet insanlik ve hatta hayvanlik disidir. hayvanlar bile esine siddet uygulamaz. maksadim su: evlilik, ilkel bir kurumdur. cagdas insanin altindan kalkamayacagi yahut bir anlik hevesle kabul etse dahi zaman icinde "yan cizecegi" ekonomik ve sosyal yukler, fedakarliklar ister.
 • eğer kutsal türk aile yapısının bilançosu yılda 417 kadın cinayetiyse türkiye'nin yıllardır övündüğü aile kavramının anasının amına kadar yolu var. çok iyi olmuş.